Prawie kupiony Sony W829 czy może Philips 7509

mc211

Member
Witam przeczytałem sporo opinii na temat Sony tv wydawał się dopasowany elegancko do moich potrzeb jednak wczytując się w posty spodobał mi się Philips pf s7509 przede wszystkim za :
-Ambilight !!!
-Klawiature na pilocie
-Miracast

Jednak jest mniejszy od Sony wg mnie wygląda gorzej , i ja osobiście nie mam przekonania co do marki Philips wszystko co miałem od nich do tej pory było takie sobie a to golarka sie popsuła itp .
A wszystkie sprzęty sony działają mi do dziś nawet stary discman.

W tv nie zależy mi na jakości dźwięku bo i tak zamierzam kupić zestaw kina domowego , sportu oglądam nie wiele. Przy konsoli planuje spędzać sporo czasu jednak większości grając offline.

Zastanawiam się czy warto poświęcić te 3 cale i zaufanie do sony za ambilight którego nigdy nie widziałem w akcji ? Czy ewentualnie wstrzymać się z zakupem i poczekać na jakąś nowość w tym przedziale cenowym 3.5 tys czy może dołożyć parę set zł do lepszego zestawu?


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 4 - 3 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2,2 -2,8 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? Jedna osoba 90 % czasu
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? 95% czasu na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Musi stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce świec na Tv strona południwa
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Panasonic L42ET60E
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?Bardzo dobry obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? CP sygnał z komputera
10.Jakie urządzenia ? dekoder polsatu PS3 komputer kino 5.1
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 5h dziennie
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej mat
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Oczywiście
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 50% czasu przed tv to konsola
16.Preferencje co do marki ? Sony - zawsze u mnie się sprawdzało
17.Preferencje co do wielkości ? 50
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? brak czytania napisów i filmów z pendrive smużenie wolna praca tv
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3500 i mogę coś dołożyć
21.Czy telewizor ma mieć 3D - Raczej tak ale doświadczenia z 3D mam praktycznie tylko z kina
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Już wszystkie nowości się wysypały.
Philips ma jeszcze inne zalety oprócz tych co wymieniłeś :
Bardzo dobra czerń, płynność obrazu, dźwięk i obróbka cyfrowa.
 

mc211

Member
Zdecydowałem się że wezmę coś z marki Philips - a czy jakiś model do 4 tys jest porównywalny z tym ? Chciałby aby miał 50cali i potrójny ambilight
 

WuMike

New member
Bez reklam
Bardzo dobrą czerń to może mieć model 8109 (VA).

7109 i 7509 są na matrycach IPS i ratuje je tak naprawdę działający Ambilight tylko. Czerń natywna tych dwóch modeli nie ma startu do porządnych modeli na matrycach VA.

Jeżeli jednak oglądasz wszystko z Ambilight, bierz Philipsa. Aha, Sony ma Miracast, więc po co tak naprawdę klawiatura?
 

mc211

Member
Najgorsze jest to że nie widziałem nigdy w akcji ambilight w nocy tylko w markecie przy pełnym świetle. 8109 - to prawie 6 tys zł to jednak zadużo.
 
Do góry