Jaki TV 42" - do Xbox One

mw88

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
5,5mx5,5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
Podczas grania ok 1-2m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
świeci ale to nie jest problem(roleta)
7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Samsung UE40D7000LS
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
3x hdmi, wyjście optical(światłowód), usb, odtwarzanie filmów MKV, DLNA, WIFI, odtwarzanie filmów full hd w 60klatkach z dysku sieciowego
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
DVB-t, Weeb.tv(fajnie gdyby przeglądarka obsługiwała Adobe flash)
10.Jakie urządzenia ?
Xbox ONE, Amplituner
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
4-5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
edukacyjne
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
tak ale chodzi o tvn player, ipla itp. (nie przeglądarka Internetowa)
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
50%
16.Preferencje co do marki ?
brak
17.Preferencje co do wielkości ?
szerokość do 102cm
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
obecnie tryb gry(pogarsza jakość), z wyłączonym trybem rozsypuje się obraz oraz przycina
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
mieszane
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
3500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
Nie koniecznie


Głównie zależy mi na grach multiplayer – gry dynamiczne. Obraz musi być wyraźny i płynny
 

mw88

New member
Jeśli chodzi o Philipsa to raczej musiałbym zapłacić za bajery z których nie będę korzystał. TV będzie stał na półce w zabudowie

Nie wiem jak sprawdziła by się funkcja ambilight. Dodatkowo jeśli chcę uzyskać lepsze brzmienie to włączam amplituner.

Wszystko skłania się w kierunku Sony. Jeśli chodzi o Panasonica to nie mam zdania.
I jeszcze jedno czy faktycznie będzie znacznie lepiej niż na moim obecnym TV UE40D7000LS ?? BO jeśli nie to odpuszczam zakup.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ale Sony jest na 50hz matrycy.
Jeśli chcesz realnego przeskoku z D7000 to zobacz Toshibę 42L7453, do gier i filmów idealny.
 

mw88

New member
Z tego co widzę to toshiba także ma 50Hz.
Jeśli chodzi o wielkość TV to MAX 46" - niestety nie ma dużego wyboru a 4,5 tysiąca szkoda mi wydawać na czterordzeniowego Samsunga który ma 33ms lag.
Telewizor ma stać w takiej zabudowie.
127053507_2_644x461_skladanie-i-montaz-mebli-paczkowanychikeavoxbodzio-dodaj-zdjecia.jpg

Jeśli ktoś wymyśli rozwiązanie na upchnięcie większego to sie skuszę :)
Na czas grania i tak z reguły podjeżdżam fotelem na odległość 1-2m od telewizora. Tym bardziej że lubię pograć w gry FPP
 

mw88

New member
Obiecałem sobie JUŻ NIGDY WIĘCEJ TOSHIBA - trzy lata temu kupiłem laptopa tej firmy za ok 3500zl okazało się że od samej nowości były z nim problemy(niespodziewane zawiechy - nawet świeżo po instalce recovery) - był 3 razy w serwisie i nie naprawili tego.

Ostatnio wysyłałem Laptopa klienta na gwarancji do serwisu Toshiba i kazali mi płacić za kuriera w jedną i drugą stronę bo ponoć od kilku miesięcy zmieniły im się zasady.
Serwis trwał 3 tygodnie po czy sam musiałem do nich napisać dlaczego nie wysyłają laptopa - ponoć wysłali mi maila z informacją że jest naprawiony i że czekają aż zamówię kuriera który odbierze od nich paczkę.

W internecie piszą że po wydaniu nowego softu TV Toshiby działa gorzej niż przed upgradem.
Czy serwis jest aż tak beznadziejny ??


Czy jak zepsuje mi się TV to czy serwis przyjedzie na miejsce ??
 
Ostatnia edycja:

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie wiem jak to wygląda w laptopach, ale na telewizory od 40" wzwyż zgodnie z prawem musisz mieć zagwarantowany serwis door to door.
 
Do góry