Zastanawiam się nad KDL 50W829 ale poradźcie.

krzywy86

New member
Witam,

Jestem na etapie nowego tv. Czytając testy, posty i te inne doszedłem do wniosku że Sony KDL 50W829 będzie dobrym wyborem. Jednak w sklepie odradzono mi ten TV z różnych powodów. Polecono mi Samsunga UE50HU6900 który generalnie ma też stosunkowo pozytywne opinie.
Poradźcie co będzie najlepszym wyborem w tym rozmiarze i cenie.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? wnęka w pokoju o wymiarach 4,5 x 2 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3 - 3,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 3-4 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost ale też bokiem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna po lewej stronie telewizora ale okno ma żaluzje która właściwie wyłącza słońce
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LCD Samsung
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? bardzo dobrą jakość obrazu
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka cyfrowa HDMI,
10.Jakie urządzenia ? PS4, UPC, Amplituner
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? w tygodniu 4-5 godzin, w weekendy dłużej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport, PS4
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie na TV
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? ok. 1-2 godz/dzień
16.Preferencje co do marki ? bez znaczenia
17.Preferencje co do wielkości ? 47 -50"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? słaba jakość obrazu
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? ok 3700zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? bez znaczenia

Żona wymaga jeszcze TVN Playera i Skype. HBOGO mile widziany ale na tą chwile to chyba tylko Samsung. Priorytetem dla mnie jest jakość obrazu.
Będę wdzięczny za pomoc.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Zdecydowanie nie H6900, bardzo słaba matryca, której jedynym plusem jest ilość pikseli.
Pytanie główne, pod jak dużym kątem zamierzasz oglądać tv?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
No to Sony jak najbardziej się sprawdzi, to bardzo dobry telewizor, ale jak w każdym edge, warto sprawdzić przed zakupem egzemplarz, bądź kupować w sklepie gdzie masz możliwość bezproblemowego zwrotu (tj. na pewno nie euro czy mex).
Jeśli szukasz alternatyw, to możesz przyjrzeć się
Panasonic 47AS740
Toshiba 47L7453
Pierwszy z direct ledem, a drugi z full ledem.
 

krzywy86

New member
Dzięki za poradę. Możesz wyjaśnić co w twoim poście oznacza "słaba matryca". Chodzi Ci o jakość obrazu czy jej trwałość czy może coś innego?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Kwestia kolorystyki, przebarwiania oraz gubienia szczegółów ze względu na małą skuteczność (wielkość) piksela. Dodatkowo jeszcze dochodzą przeciętne lampy, temperatura barw delikatnie mówiąc zimna jak lód, oraz tracenie ostrości w ruchu. No i jest tylko 50hz, ale to w tej cenie raczej zaskoczenie nie jest.
H64xx/66xx jest dużo lepszym wyborem w 48" przy niższej kwocie.
 

classic

New member
Kwestia kolorystyki, przebarwiania oraz gubienia szczegółów ze względu na małą skuteczność (wielkość) piksela. Dodatkowo jeszcze dochodzą przeciętne lampy, temperatura barw delikatnie mówiąc zimna jak lód, oraz tracenie ostrości w ruchu. No i jest tylko 50hz, ale to w tej cenie raczej zaskoczenie nie jest.
H64xx/66xx jest dużo lepszym wyborem w 48" przy niższej kwocie.

Ponieważ jednym z typów, który ja biorę pod uwagę jest Samsung H6400 to pozwolę się pzyłączć do tematu i zapytać jakie są róznice pomiędzy H6400 a H6700?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Główna różnica jest w algorytmie upłynniającym, matryca ta sama (Samsungowa, z tym że w H64 czasem stosuje się słabszą matrycę China Star). No i oczywiście dual tuner dvb-s.
 

classic

New member
Główna różnica jest w algorytmie upłynniającym, matryca ta sama (Samsungowa, z tym że w H64 czasem stosuje się słabszą matrycę China Star). No i oczywiście dual tuner dvb-s.

Ta słabsza matryca często występuje w H6400? Da się sprawdzić bez rozbierania TV czy jest to słabsza czy lepsza matryca?
 
Do góry