55" ale jaki model ?

Rodman1

New member
Witajcie,

Muszę zakupić Tv do siebie do domu. Początkowo miał być 48",ale pow wizycie w Media stwierdziłem,że będzie to jednak za mało i chyba bardziej będzie pasowało 55".
Tv będzie chowany w szafce/meblu na windzie.

Tv dobrze,żeby chyba był UHD i curved,ale jestem otwarty na wszystkie inne opcje.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor: 3,5 x 5m.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora: 3-3,5m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem: zazwyczaj dwie, czasami trzy.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: Na wprost, ewentualnie pod kątem nie większym niż 45 stopni.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć: Telewizor będzie wyjeżdzał z szafki/mebla na windzie.
6.Jak słońce świeci w pokoju: z prawej strony-słońce południowe i za plecami oglądającego słońce zachodnie (okna będą zasłonięte roletami, wiec chyba nie będzie problemu odbijania się promieni słonecznych od ekranu).
7.Jaki masz obecnie telewizor: Starą plazmę LG 42".
8.Co chcemy aby telewizor posiadał: funkcje smart, wyraźny obraz, minimum 3 wejścia HDMI, parametry jak obraz czy dźwięk możliwie jak najlepszej jakości, bezproblemową współpracę z filmami odtwarzanymi z twardego dysku USB oraz napisami w jakimkolwiek formacie.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: Najprawdopodobniej będzie UPC jeśli te kołki pójdą mi na rękę,jeśli nie to NC+ lub Cyfrowy Polsat
10. Matryca błyszcząca czy matowa: bez znaczenia.
11. Preferowana wielkość telewizora: 50-55" ze wskazaniem na 55.
12. Preferowana marka:Samsung,Philips, Sony, Panasonic.
13. Czego nie lubisz w telewizorach: Grubych ramek, problemów podczas podłączania urządzeń peryferyjnych( brak kompatybilności, powolne działanie).
14. Jakie urządzenia będą podłączone: Docelowo PS4, pendrive'y, dyski przenośne, inne urządzenia jak smartfon czy tablet.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: Tv 60%, filmy z nośników 30%, konsola 10%.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost, maksymalne odchylenie około 45 stopni.
17. Czy ważne jest wifi: Bardzo ważne
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: Tak
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: Tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami:obowiązkowo
22. Ma mieć 3D: zbędny luksus, być może wykorzystany będzie raz, dwa razy w roku
23. Ma mieć slot na karty SD: może, nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S: Tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: w miarę możliwości poprzez Wi-Fi, konsola standardowo
26.Oglądasz w dzień czy wieczorem: W większości wieczorem.
27. Ile programów HD: pełna oferta usługodawcy.
28. Ma stać czy wisieć: Będzie wyjeżdzał na windzie
29. Rozdzielczość: UltrHD lub FullHD.
33. Sugerowana cena:Maksymalnie 6500, jednak wolałbym zmieścić się powiedzmy w 5000 zł.

Mam 2 swoje typy na chwilę obecną :
1. Szajsung z propomocji w Media Markt Telewizor SAMSUNG UE55HU7200, Telewizory - Media Markt

2. philips 55pfs8109 - Bardzo mi się podoba,ale zdecydowanie przekracza mój budżet :-((((

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Sony 55W829B w kwestii jakości obrazu, wspópracy z PS4 - niski input lag.

Gorzej z pierdołami, typu Smart TV, ale jeżeli dostaniemy za 5 000 PLN świetną jakość obrazu, po co w ogóle gadać o takich szczegółach... :)

Przy dużych kątach bocznych tylko plazma i OLED nie zgubi kontrastu i kolorów, więc zapomnij, że jakikolwiek (LED) LCD zapewni komfort dla 45 stopni.
 
Ostatnia edycja:

slawkor

Member
Bez reklam

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do Twoich potrzeb masz extra modele
Philips 55pfs7509
Panasonic 55as750
Samsung 55H7000

I o ile się zmieści Sharp 60uq10
Pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel
 

Rodman1

New member
Do Twoich potrzeb masz extra modele
Philips 55pfs7509
Panasonic 55as750
Samsung 55H7000

I o ile się zmieści Sharp 60uq10
Pozdrawiam
Krzysztof
600059615 tel

Dzięki. Analizując to co pisze internet... takie mam typy :
1. Sony KDL-55W829B
2.
Panasonic TX-55AS650E
3.
Toshiba 55L7453DG
4.
Philips 55PFS8109 (niestety poza zasięgiem cenowym)
5. Samsung
UE55H7000 LCD LED 3D Full HD / Seria H7000

Proszę o komentarze do powyższych typów.

Pozdrawiam
 

Rodman1

New member
Dzięki. Analizując to co pisze internet... takie mam typy :
1. Sony KDL-55W829B
2.
Panasonic TX-55AS650E
3.
Toshiba 55L7453DG
4.
Philips 55PFS8109 (niestety poza zasięgiem cenowym)
5. Samsung
UE55H7000 LCD LED 3D Full HD / Seria H7000

Proszę o komentarze do powyższych typów.

Pozdrawiam

Mogę jeszcze liczyć na jakieś komentarze lub podpowiedzi ?

Pozdrawiam
 

jacekcy

New member
Dobre typy, stosowne do Twoich wymagań. Popatrz jeszcze w parametrach na Input Lag, bo TV ma służyć też do gierek i idź oglądnąć sprzęt w sklepie.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Ja mam TOSHIBĘ 47L7453 i jestem b.zadowolony. Wczoraj widziałem 55L7453 obok 55HU7500 i poza ostrością obrazu lepsze odwzorowanie barw nie mówiąc o kątach miała zdecydowanie TOSHIBA.

Z podanych modeli na 1 miejscu postawiłbym SONY 55W829, na drugim TOSHIBĘ a na trzecim SAMSUNGA 55H7000.

Pozdrawiam
 

WuMike

New member
Bez reklam
Spróbuj je obejrzeć wszystkie w jednym sklepie, jeżeli masz taką możliwość i popatrz dokładnie, podłącz konsolę.

Wg mnie wygrać może Sony 55W829B, bo ma świetną czerń natywną i niski input lag oraz jeden z najlepszych w swojej klasie algorytm motion flow (MCFI/BFI).
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ogromna różnica cenowa.
Wybrałbym Toshibę 55L7453- z tylnym podświetleniem strefowym led, super dźwiękiem i mistrzowskim input lagiem.W tej klasie dla niebieskich cena jest super.
Kalibracja gratis i radyjko gratis.
 

Rodman1

New member
Witam Panowie,

po 2 miesiącach od mojego postu moje typy są bez zmian,czyli :
1. Sony KDL-55W829B
2. Panasonic TX-55AS650E
3. Toshiba 55L7453DG
4. Philips 55PFS8109 (niestety poza zasięgiem cenowym)
5. Samsung UE55H7000 LCD LED 3D Full HD / Seria H7000

Czy coś na rynku się zmieniło jeśli chodzi o dostępność,technologie itp.

Muszę kupić w ciągu kilku dni telewizor 55" i chciałbym,żeby temat się zamknął w 5 tys zł.

Z lektury w internecie i prześledzeniu wszystkich możliwych forów moim typem jest Sony KDL-55W829B.

Proszę o Wasze komentarze i podpowiedzi.

Pozdrawiam
 

Rodman1

New member
Witam Panowie,

po 2 miesiącach od mojego postu moje typy są bez zmian,czyli :
1. Sony KDL-55W829B
2. Panasonic TX-55AS650E
3. Toshiba 55L7453DG
4. Philips 55PFS8109 (niestety poza zasięgiem cenowym)
5. Samsung UE55H7000 LCD LED 3D Full HD / Seria H7000

Czy coś na rynku się zmieniło jeśli chodzi o dostępność,technologie itp.

Muszę kupić w ciągu kilku dni telewizor 55" i chciałbym,żeby temat się zamknął w 5 tys zł.

Z lektury w internecie i prześledzeniu wszystkich możliwych forów moim typem jest Sony KDL-55W829B.

Proszę o Wasze komentarze i podpowiedzi.

Pozdrawiam

Do finału przechodzą :

1. Toshiba 55L7453DG

2. Sony KDL-55W829B

3.
Samsung UE55H7000SL

4.
Panasonic TX-55AS750E

:bober::bober::bober:
 

piteron

Active member
Bez reklam
A ja bym ciut namieszal
piszesz ze oglądasz wieczorami ale i pod kątem. Dlatego fajnie by bylo zmiksować dwie technologie czyli VA i IPS.Jest to nie możliwe ale mozna to rozwiazac tak kupić np Panasonica as640 a do niego jakiegoś bluraya np Samsunga
masz fajny obraz dobra cenet niezle kąty a za pomoca BR podpinasz bezproblemowo wszystkie multimedia
Dobrym wyborem jest tez 829 ale ciężkim do zrealizowania tak jak napisalem wcześniej
 
Ostatnia edycja:

Rodman1

New member
A ja bym ciut namieszal
piszesz ze oglądasz wieczorami ale i pod kątem. Dlatego fajnie by bylo zmiksować dwie technologie czyli VA i IPS.Jest to nie możliwe ale mozna to rozwiazac tak kupić np Panasonica as640 a do niego jakiegoś bluraya np Samsunga
masz fajny obraz dobra cenet niezle kąty a za pomoca BR podpinasz bezproblemowo wszystkie multimedia
Dobrym wyborem jest tez 829 ale ciężkim do zrealizowania tak jak napisalem wcześniej

dlaczego 829 jest dobrym wyborem, ale ciężkim do zrealizowania?
 

Rodman1

New member
A ja bym ciut namieszal
piszesz ze oglądasz wieczorami ale i pod kątem. Dlatego fajnie by bylo zmiksować dwie technologie czyli VA i IPS.Jest to nie możliwe ale mozna to rozwiazac tak kupić np Panasonica as640 a do niego jakiegoś bluraya np Samsunga
masz fajny obraz dobra cenet niezle kąty a za pomoca BR podpinasz bezproblemowo wszystkie multimedia
Dobrym wyborem jest tez 829 ale ciężkim do zrealizowania tak jak napisalem wcześniej

Wcześniej też rozważałem Panasa As 650 i Asi 50, ale to chyba do 5000 tyś nie zmieszczę się.
 

jacabad

New member
Do Rodman1 ja bym brał Toshiba 55L7453DG ja akurat gustuje w plazmach panasa ale ostatnio kupiłem ta Toshibe siostrze i powiem naprawde warto świetna jakość obrazu no i strefowe podswietlenie , ma tez bardzo dobre skalowanie kanałów SD.
 
Do góry