55" ale jaki model ?

piteron

Active member
Bez reklam
5. Samsung H7000 ( w subiektywnej ocenie Pana-pracownika jednego z elektro marketów to seria F7000 miała lepszy obraz,niż aktualna H 7000).

w takim razie obiektywnie można stwierdzić ze ten Pan mial spore problemy ze wzrokiem.Gdyby powiedzial że byl lepiej wyposażony(kamera evolution kit) to zgoda ale jakośc obrazowania to jest róznica i to spora
A co do powieszenia w829 to nie ma juz z tym problemu.W pudełku znajdziesz specjalne tulejki ktore pozwalaja powiesić go na innym wieszaku niz ten dawany w formie podstawki przez Sonego
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Model 50 calowy Sony 829 można powiesić na ścianie przy pomocy specjalnego adapteru. Model 55 calowy przy pomocy tulejek możemy powiesić na ścianie przy pomocą każdego wieszaka VESA.
 

dkalicki

New member
Witajcie,

Nadeszła pora na zakup drugiego TV ze względu na wojnę o pilot z żoną i dziećmi. Obecnie posiadam od 6 lat LG47LH5000. LG pójdzie do drugiego pokoju natomiast do salonu chcę wstawić nowy TV 55".
Tv będzie wisiał na ścianie
Tv nie musi być UHD.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor: 5,5 x 5m.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora: 3-4 m.
3.Ile osób zasiada przed telewizorem: zazwyczaj dwie, czasami cztery.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: na wprost, ewentualnie pod kątem nie większym niż 25 stopni.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć: TV będzie wisieć na ścianie.
6.Jak słońce świeci w pokoju: z prawej strony-słońce południowe.
7.Jaki masz obecnie telewizor: LG 47LH5000.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał: wyraźny obraz, minimum 3 wejścia HDMI, szybką matrycę.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: NC+ , XBOX, PC.
10. Matryca błyszcząca czy matowa: raczej matowa.
11. Preferowana wielkość telewizora: 55" .
12. Preferowana marka: nie ma znaczenia.
13. Czego nie lubisz w telewizorach: problemów podczas podłączania urządzeń peryferyjnych (brak kompatybilności, powolne działanie).
14. Jakie urządzenia będą podłączone: PC, XBOX.
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: Tv 50%, filmy gry z PC 40%, XBOX 10%.
17. Czy ważne jest wifi: nie koniecznie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: rzadko
19. Czy chcesz serfować w Internecie poziomu telewizora: Tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen -VOD: rzadko
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: Tak
22. Ma mieć 3D: zbędny luksus, być może wykorzystany będzie kilka razy w roku
23. Ma mieć slot na karty SD: nie musi
24. Ma mieć tuner DVB-S: Tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI NC+, PC, XBOX, optyczne amplituner
26.Oglądasz w dzień czy wieczorem: W większości wieczorem.
27. Ile programów HD: pełna oferta usługodawcy.
28. Ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
33. Sugerowana cena: do 4000 zł

Myślę o Panasonic 55AS640 ale czy da radę pod PC i Xbox

Z góry dzięki za pomoc
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic da radę i tu i tu.
Co do jakości obrazu lepiej wypadnie w tej klasie Toshiba 55L7453 i Philips 55PFS7109.
Najmniejszy Input Lag ma Toshiba 55L7453
 

dkalicki

New member
Co do Philipsa to nie mam jakoś przekonania. Czytałem całą noc o Panasonicu i jak z początku wielki entuzjazm z modelu AS650 potem zastanowienie nad AS640 a dzisiaj ta Toshiba 55L7453 całkiem namieszała mi. Szczególnie z niskim lagiem na poziomie 5 ms mój stary LH5000 ma 2 ms. Kwestia czy w Toshiba nie ma czarnych rogów tak jak Panasonic. Cena: spora różnica między L7453 a AS640, czy warto dopłacić do Toschiby. I jak się mają te nowe TV do poczciwego LH5000, czy to ogromna przepaść czy może rozczarowanie. :)
 

dkalicki

New member
Nie wież gębie połóż na zębie. Choć nie lubię ale wybrałem się do sklepu i oglądałem:
Panasonic 55AS650,
TOSHIBA 55L7453,
PHILIPS 55PFS7109
oraz SONY 55W829
i jak nie brałem SONY pod uwagę wcale to chyba się na niego zdecyduję.
 

dkalicki

New member
Ustawiam różne ustawienia znalezione na necie tylko są one na 50`` i zawsze coś muszę dodać od siebie. Może ktoś posiada ustawienia na 55w829. Byłbym wdzięczny.
 
Do góry