Telewizor 32' FullHD jako monitor do około 2 tysięcy(więcej jeśli warto do 3 tys.)

bodzio1809

New member
Witam. Tak jak w temacie poszukuje telewizor fullHD żeby użyć go jako monitor. Obecnie posiadam 6 letni, 24' monitor Eizo S2431W z matrycą S-PVA i niestety z odległości 1,5 metra ledwo co widzę tekst. Na początku szukałem zwykłych monitorów, ale ciężko znaleźć coś z dobrą matrycą większą od 24 cali i wciąż z rozdzielczością fullHD. Zależy mi na tym aby jakość obrazu była przynajmniej na poziomie mojego obecnego monitora. Jeszcze przed kupnem mojego obecnego monitora wypróbowałem telewizor 32', ale niestety wypalał mi on oczy, dlatego też ważna jest dla mnie duża możliwość ustawiania jasności, tak aby w ciemnym pomieszczeniu bez problemu przeglądać internet. Jak już wspominałem bardzo ważna jest dla mnie jakość obrazu, więc głównie celuje w matrycę IPS czy S-PVA/PVA. Telewizor będę używał do gier, więc ważne jest również opóźnienie itd. Nie do końca orientuje się w tych nowych oznaczeniach, ale na moim Eizo nie widzę żadnego smużenia i taka częstotliwość odświeżania i opóźnienie mi wystarczają. Trochę poczytałem i podobno obowiązkowe jest próbkowanie 4:4:4. Ważne dla mnie są również kąty widoczności. Telewizora jako telewizor za bardzo nie będę używać. Czasami jakiś kanał muzyczny i ogólnie funkcja PIP była by miłym dodatkiem. Z góry dziękuje za wszelką pomoc.



1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - nie ma znaczenia
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - ok. 1,5m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? głównie 1, czasami 5
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? głównie na wprost, czasami bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? jeszcze nie wiadomo
6. Jak słońce świeci w pokoju? słońce nie pada na ekran, pada od boku
7. Jaki masz obecnie telewizor? monitor Eizo S2431W
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? nie mam wymagań
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? obraz z laptopa, cyfrowa kablówka
10 .Jakie urządzenia? laptop, cyfrowa kablówka
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6-10
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? muzyczne
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak - 50%
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? wyłącznie 32"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słabe kąty widzenia, słaba czerń, nierównomierne podświetlenie matrycy
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? około 2000 zł może być więcej jeśli ma to sens
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? brak znaczenia
 
Ostatnia edycja:

bodzio1809

New member
Dzięki za odpowiedź. Na prawdę warto dopłacić? PIP nie ma dla mnie aż tak dużego znaczenia. A jakie modele polecasz z niższej półki tak żeby mieć porównanie?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Loewe to jest inna klasa.

Jeśli bez Pipu :
Philips 32PFK6559 z ambilightem
Panasonic 32 AS600
Samsung 32 H6400
 

bodzio1809

New member
Inna klasa i kasa :). Szukałem w internecie testu tego Loewe, ale ciężko coś znaleźć. Jestem obecnie na etapie przeszukiwania tej strony. Jakbyś miał wybierać pomiędzy tymi 3 modelami co by było Twoim pierwszym wyborem? Dla mnie najważniejsza jest jakość matrycy, czerń, równomierne podświetlenie, kąty widzenia. Odświeżanie 60Hz mi wystarczy.
 
Do góry