Samsung 55H6650 czy LG 55LB670

Kopek

New member
Witam

Planuje zakup nowego telewizora. Czytając trochę spodobały mi się te dwa modele. Potrzebuje telewizor głównie do PS3/PS4 jak i do podłaczenia PC (filmy). Fajnym dodatkiem był by jakis internet w TV.

Który z tych modeli ma lepszy obraz? Czy te modele maja natywną 100 hz matrycę? Jak jest z płynnościa tego całego webos w LG?
 

psiaja

Member
TU masz podobny temat.. H6400 od H6650 mocno się nie różnią (prócz podwójnego tunera naziemnego, tunera satelitarnego i podbiciem odświeżania)
 

firekage

New member
Bez reklam
Zapomnij o Toshibie jeśli zamierzasz używać na tym funkcji smart bo to jeden z ostatnich jakie brałbym pod uwagę***przy takich wymaganiach. Menu wolne, procek słaby, oszczędź sobie nerwów. Ten telewizor ma inne atrybuty, które warto brać pod uwagę, ale na pewno to nie będzie smart w nim.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
firekage tego telewizora chyba na oczy nie widziałeś, bo przeskok smarta w porównaniu do Twojej L73 jest bardzo duży, no ale ostatnio na forum wciskasz wszystko jedynie Twoją słuszną teorię wszechświata.
Matryca oczywiście 100hz.
 

Kopek

New member
To rozumiem ze smart w tej tośce jest dobry?? Rozumiem ze to nie bedzie smart samsungowski ale ze smarta to chcial bym miec przegladarke ktora bedzie płynnie działala
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Akurat przeglądarka jest bardzo przeciętna, ale aplikacje i cały smart nowy działa zadowalajaco płynnie.
W razie czego dokupujesz blu-raya samsunga H6500 i masz pełnego smarta, identycznego jak na tv samsunga.
 

Kopek

New member
Przed chwilka zauważyłem ciekawy model Philipsa 55PFS7509, co sądzicie o tym modelu input lag w granicy 32ms to mało czy duzo?
 

firekage

New member
Bez reklam
firekage tego telewizora chyba na oczy nie widziałeś, bo przeskok smarta w porównaniu do Twojej L73 jest bardzo duży, no ale ostatnio na forum wciskasz wszystko jedynie Twoją słuszną teorię wszechświata.
Matryca oczywiście 100hz.
Sprawdź sobie smart w LB od LG i Samsungu H, wówczas sprawdź to w Toshibie. Mógłbym napisać coś więcej odnośnie tego wciskania, ale po co? Jeśli zabieram zdanie to jest ono czymś poparte. Ot, zabawą danym modelem...nie będę też nic pisał o umiejętności czytania ze zrozumieniem bo to nie mój problem.

PS - nie pisałem o tym na podstawie swojej L73*...ale widocznie umknęło to uwadze. Prawie zapomniałbym...pilot żyrokospowy w LB od LG i w H Samsungu to coś, co ułatwia zabawę ze smartem. Toshiba...ma?


*bowiem w nim używanie smarta w ogóle odpada. To potrafi zaciąć się po odpaleniu YT...a wyciąganie wtyczki z gniazdka jest wysoce ryzykowne.
 
Ostatnia edycja:

Kopek

New member
W tej chwili rozważam miedzy modelami
- Sony 55W955
- Philips 55PFS7509
- Toshiba 55L7453

Który z tych TV będzie miał najlepszy obraz (głównie chodzi o konsole i filmy z PC)???
 

WuMike

New member
Bez reklam
Do gier dobra będzie wspomniana Toshiba, a także Sony - ale tutaj raczej wziąłbym tańszy model W829, gdyż ma zdecydowanie głębszą czerń aniżeli W955.
 

WuMike

New member
Bez reklam
^^ Różnica jest aż nadto widoczna. W829 ma minimalnie 0,039 cd/m2, natomiast W955 około 0,2 cd/m2 (bez włączonego lokalnego wygaszania).

W955 miał być flagowcem Sony w rodzinie FHD, a okazało się, że mniejszy brat W829 bije go na głowę kontrastem.

W955 ma za to szersze kąty widzenia oraz pełniejszą paletę barw, co widać najlepiej przy nasyceniu koloru czerwonego, z którym to W829 ma problem.

Nie słyszałem, aby był problem z dostępnością W829. Napisz do Kiki'ego.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Natywna czerń w L7453 jest gorsza, niż w przypadku W829, a podobna do W955 (około 0,2cd/m2).

Ta Toshiba ma jednak lokalne wygaszanie i podświetlenie bezpośrednie, więc daje możliwości poprawy w tej materii.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że nigdy nie widział na oczy Toshiby, nawet to widać po wpisać , bo wypisuje głupoty jakich mało.
 

firekage

New member
Bez reklam
Z ciekawości - kto, gdzie, jakie. Mam wrażenie, że znowu wyleciał jakiś post...

Hm...skleroza. Chyba sobie przypomniałem, to z tematu o tym co linkowałem nt. Philipsa i faktycznie nie ma tej wypowiedzi, kolejny raz zostało coś skasowane, tylko co ma wspólnego temat związany z jakością, supportem, względem parametrów technicznych...
 

Kopek

New member
Dzisiaj po wizycie w Saturnie ogladalem 55L7453 i Sony 55W955 oba stały obok siebie oba w trybie standard i wydaje sie ze sony ma bardziej soczyste kolory czerwien w sonym mocno krwista z kolei na tosce jakas tak blada sam nie wiem co o tym myslec.
 
Do góry