LG 49UB820V vs Samsung UE50HU6900

Wyrox

New member
Witam . Jak w tytule , od paru dni cały czas czytam opinie tych dwóch TV i do tej pory nie mogę się zdecydować . Szukam TV do max 4 tys zł i chciał bym aby były to TV już UHD , gram głownie na PS4 oraz filmy HD (w przyszłości UHD ) z dysku , pendrive . Rozmiar minimum 49-50 cali bo taki własnie miałem poprzedni i ten rozmiar mi odpowiadał. Jeśli chodzi o 3d to kompletnie mnie nie interesuje to :).
Jeśli Macie jakieś inne sugestie odnośnie tych wytycznych i mieszczą się w tym przedziale cenowym to Czekam na propozycje .

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 24 m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-3,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? raczej na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Rano od boku , użytkuje z reguły wieczorami i już nie świeci
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LG 50PK350
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? UHD , smart TV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? DTV
10.Jakie urządzenia ? PS4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem sam
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sportowe
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 60%
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? minimum 49 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? ------
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczory
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie potrzebuje 3D
 
Ostatnia edycja:

Reyn23

New member
Ja się nie znam ale stałem przed podobnym wyborem i wybrałem Samsunga. Nie żałuje bo naprawdę daje wiele frajdy :0 Widziałem oba w MM i jakoś LG mi nie urzekł. I pilot w nim Lepszy i Smart również :) Śmiało mogę polecić ten model.
PS. Chętnie bym się dowiedział jak poustawiać obraz. Jest ok ale domyślam się że może być lepiej. Ma ktoś dokładne parametry jak uzyskać najlepszy obraz pod ten model?
 

Wyrox

New member
Ja się nie znam ale stałem przed podobnym wyborem i wybrałem Samsunga. Nie żałuje bo naprawdę daje wiele frajdy :0 Widziałem oba w MM i jakoś LG mi nie urzekł. I pilot w nim Lepszy i Smart również :) Śmiało mogę polecić ten model.
PS. Chętnie bym się dowiedział jak poustawiać obraz. Jest ok ale domyślam się że może być lepiej. Ma ktoś dokładne parametry jak uzyskać najlepszy obraz pod ten model?
Czytajac posty , natrafilem na cos takiego:
******************************.com/page/articles.html/_/testy/telewizory-lcd/samsung/test-3d-lcd-led-samsung-ue55h6400-r937

byc moze bedzie pomocne , jest tam pare rzeczy opisanych ktore nalezy wlaczyc/wylaczyc aby poprawic obraz .
 

Wyrox

New member
Na chwile obecna jeszcze zadne, trafil sie kupiec na poprzedni TV i spontanicznie to wyszlo aby kupic nowy . Celuje glownie w nowe gry na ps4 i filmy ktore pewnie w przyszlosci beda wychodzily w UHD .
 

psiaja

Member
Nie zauważyłem żadnych problemow z obrazem ps4 przy nowych grach , pyzatym temat tyczy się TV a nie konsol.

Temat dotyczy przekazania Ci PORADY, jaki masz kupić TV.. Z jednym jego zadań, będzie współpraca z PS4, która jak słusznie zauważył kolega Karpaj, obecnie ma problem z grami w FHD i do tego przy 60 klatkach, więc pomyśl sobie, jak będzie wyglądała Twoja rozrywka w UHD?
Chyba, że ten pozwoli sobie na przestawienie rozdziałki na FHD , ale czy będzie Cię to satysfakcjonowało (o ile ten sprzęt tak potrafi)?
 

Zxziom

New member
Z PS4 co najwyżej będzie można upscale'ować do UHD, bo max dla tej konsoli to FHD. Ja chciałbym się podłączyć do pytania, ale jako, że będe miał ok. 1,5m od ściany i jednak powiększe budzęt do 3,1 tyś (za tyle jest on akurat), mam kilka wątpliwości:
Lepiej kupić tego UHD TV czy FHD plazmę też np. od LG 50PB5600, która stoi po 1700, na której będzie mniejszy efekt/brak smużenia i mały lag (zapewne plazma). Mam sprzęt który może uciągnąć UHD (mocny PC, a w następnym roku jeszcze wymienię R9 290 na GTX 970, aby po HDMI 2.0 mieć 4K@60hz), więc jak myślicie ? TV będzie też trochę do oglądania, ale głównie Full HD filmów rzadko TV.
 
Do góry