LED TV - 50-55 cali (do 5 tys)

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witam,

Szukam nowego telewizora do mojego pokoju dziennego. Budżet do 5 tys, im mniej tym lepiej(chyba że warto dopłacić, sprzęt kupiony albo gotówka albo raty) - wielkość 50-55 cali - ważnym czynnikiem jest to iż telewizor nie może być szerszy niż 125 cm (układ mebli)

Więc w skrócie:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5x3 m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 2,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? prawie 100% na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? będzie wisiał
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna ekspozycja wschodnia, wiec wieczorem nie przeszkadza
7.Jaki masz obecnie telewizor ? LCD Samsung 40", model B650
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? bardzo dobrą jakość obrazu, za dźwięk będzie odpowiadał amplituner, może mieć wi-fi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka cyfrowa HDMI, blu-ray
10.Jakie urządzenia ? blu-ray, ewentualnie dysk zewnętrzny
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? w tygodniu 4-5 godzin, w weekendy dłużej
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? bez znaczenia
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, sport (córcia bajki), info
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? wyrosłem
16.Preferencje co do marki ? mam Samsunga, z którego jestem zadowolony, ale nie stronie od innych marek, jeżeli oferują lepsze parametry obrazu
17.Preferencje co do wielkości ? 50-55"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nierówne podświetlenie, zła czerń
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Maksymalnie 5000 zł, chyba że na raty, to mogę trochę dołożyć
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi mieć

Znalazłem coś takiego: Sony KDL-50W829B , cena poniżej 4 tys zloty. Co sadzicie,
czy może już cos z 4K UE50HU6900 ?
 
Ostatnia edycja:

SebaK1205

New member
Bez reklam
To już mamy 6 typów :) Wiem że muszę pojechać obejrzeć wszystkie i dokonać wyboru. Możecie polecić dobry materiał testowy do sprawdzenia wyżej wymienionych telewizorów?

Pzdr
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Ok rozumiem. Mozesz powiedziec jak sie to odbywa?

Dzisiaj byłem podbić gwarancje mojego amplitunera i w sklepie była prezentacja telewizorów Thomson. Wpadł mi w oko model 55UZ8766. Obraz robil wrazenie. Co o nim sadzicie?
 

agricola

New member
Jak już będziesz oglądał Philipsa z ambilightem, to zwróć uwagę na to, że w markecie ambilight przez silne oświetlenie w marketach wygląda wyjątkowo słabo, więc nie sugeruj się tym. W warunkach domowych nawet przy świetle dziennym poświata jest już znacznie lepiej widoczna, nie mówiąc już o wieczorze czy nocy. Lampki nawet nie trzeba włączać by dobrze się oglądało z ambilightem TV.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Przeglądam i przeglądam opinie o telewizorach i ich testy. Znalazłem ostatnio ciekawą promocją na model Samsunga UE50HU6900, bez 3D (co mi pasuje), co o nim sądzicie?
 

WuMike

New member
Bez reklam
Po co brać 4K, skoro nie ma natywnych programów, ani filmów na blu-ray i długo jeszcze nie będzie...? Do 5k PLN brałbym w ciemno 55W829 Sony.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Witam ponownie,
Mierzylem, zastanawialem się i zdecydowałem się na TV 47-50 cali. Jutro chciałbym pod jechać i potestowac je w sklepie. Możecie podpowiedziec gdzie mogę znaleźć pakiet danych do testowanaia, aby sprawdzić równomierność podświetlenia, ewentualne martwe piksele, czerń, płynność obrazu, clouding i takie tam... Z gory dziękuje. Wyboru będę dokonywal pomiędzy L7453 Toshiba, Sony W829, Phillips 7509
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Chciałbym podbić temat... czy nikt z Was drogich forumowiczów nie posiada takiego zestawu plików do testowania, albo może wie skąd ściągnąć?

Pzdr
 
Do góry