LED TV - 50-55 cali (do 5 tys)

SebaK1205

New member
Bez reklam
Dzieki za odpowiedzi. Dzisiaj byłem w sklepie oglądać Sony W829. Obraz jak najbardziej na plus, ale sposób montażu na ścianie jakos mnie nie przekonuje? Ktoś może ma go powieszonego? Czy jest to pewny montaż?
 

wielic

New member
Dzisiaj go powiesilem.Mial stac jak poprzedni ale z zona stwierdzilismy ze go powiesimy.Mocowanie jest pewne pod warunkiem ze zastosujesz porzadne kolki i sruby.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Z racji obecnej promocji w sklepach MM - chodzi o zakup ratalny - postanowiłem na dniach wymienić swój TV... Czytając forum, będę kupował największy rozmiar który zmieści mi się na ściane czyli 55 cali. Będąc dzisiaj w sklepie zwróciłem uwage na:
SONY KDL-55W955B za 5599 zł
TOSHIBA 55L7453DG za 4599 zł
LG 55UB850V za 5099 zł
SONY KDL-55W815B z 4699 zł (odpowiednik 829)
PANASONIC TX-55AX630 za 4999 zł (telewizor już 4K)
W tej chwili odrzucam całkowicie Phillipsa, gdyż funkcja ambilight będzie u mnie wyglądała bardzo kiepsko. Czy opłaca się już wchodzić tego Panasonica AX630? Czy może Sony - opłaca się dołozyć pomiedzy W815 a W955 - jest to 1k zł, ale ratalnie to tylko 20 zł miesiecznie... Jezeli warto to mogę dołozyć. Możecie coś doradzić?
Co do Toshiby - kupiłem znajomym ale 47" - są zachwyceni obrazem... może ten? ale 55"?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale Model Philipsa 55PF8109 jest polecany w tej klasie cenowej tylko jako świetna jakość obrazu. Inne bajery dla mnie nie maja znaczenia.
Jakość jest znakomita a i cena również.

Model 55L7453 jest po kalibracji bardzo dobrą ofertą.
Dla niebieskich członków forum kalibracja jest gratis.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Ale Model Philipsa 55PF8109 jest polecany w tej klasie cenowej tylko jako świetna jakość obrazu. Inne bajery dla mnie nie maja znaczenia.
Jakość jest znakomita a i cena również.

Model 55L7453 jest po kalibracji bardzo dobrą ofertą.
Dla niebieskich członków forum kalibracja jest gratis.

Tak jak wspomniałem - chciałem go zakupić na raty. Toshibę mam u siebie w MM, niestety Phillipsa nie ma u mnie. Mało który MM go ma. A co powiecie na ofertę W955 w stosunku do W815(829)?
Rozumiem że LG i Panasonica nie są warte uwagi?
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Wiem że zawracam głowę... decyzja cały czas nie podpięta... wczoraj oglądałem TV w sklepach i cały czas zastanawiam się czy warto wchodzić w obraz 55 cali... tak jak wspomniałem będę oglądał z odległości 2-2,5. Wiadomo że jakość sygnału TV nie jest wysokiej jakości u nas, szczególnie SD. Czy przesiadając się z 40 calowego Samsunga na 55" nie będę żałował decyzji odnośnie jakości obrazu? Czy lepiej skupić się przy takiej odległości na TV 47-50 cali?
Wtedy tutaj celuje w:
Toshiba 47L7453
Sony 50W829 lub W815 (w zaleźności od sieci sprzedaży)
Panasonic 47AS750
Phillips 48PFS8109 (chociaż ciezko dostepny)
Wiem ze materiałów 4K nie ma zbyt dużo, ale jednak korci mnie model Sony 49X8505, tylko że pobór energi jest dwukrotnie wyższy niż Sony 50W829.

Pytanie do osób które oglądają TV własnie z takiej odległości i mogą coś powiedzieć na temat jakości obrazu - sygnał TV to VECTRA. Oczywiscie sporo filmów Blu-ray jest puszczanych u mnie.

Z góry dzieki za odpowiedź, mam nadzieje że w koncu podejme decyzje i przestane marudzić :D
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Może ktoś poradzić... czy 55" będzie dobrze się ogladać z 2-2,5m? Czy lepiej skupić się na 47-50 cali?
Nie chcę być niezadowolony z zakupu, kiedy przywioze 55 cali i okaze się że na sygnale cyfrowym, obrazy SD są kiepskie... i lepiej by to wygladało na 47-50 cali? A zamienić TV juz nie bede mogł.
 

omnia

New member
Wiem że zawracam głowę... decyzja cały czas nie podpięta... wczoraj oglądałem TV w sklepach i cały czas zastanawiam się czy warto wchodzić w obraz 55 cali... tak jak wspomniałem będę oglądał z odległości 2-2,5. Wiadomo że jakość sygnału TV nie jest wysokiej jakości u nas, szczególnie SD. Czy przesiadając się z 40 calowego Samsunga na 55" nie będę żałował decyzji odnośnie jakości obrazu? Czy lepiej skupić się przy takiej odległości na TV 47-50 cali?
Wtedy tutaj celuje w:
Toshiba 47L7453
Sony 50W829 lub W815 (w zaleźności od sieci sprzedaży)
Panasonic 47AS750
Phillips 48PFS8109 (chociaż ciezko dostepny)
Wiem ze materiałów 4K nie ma zbyt dużo, ale jednak korci mnie model Sony 49X8505, tylko że pobór energi jest dwukrotnie wyższy niż Sony 50W829.

Pytanie do osób które oglądają TV własnie z takiej odległości i mogą coś powiedzieć na temat jakości obrazu - sygnał TV to VECTRA. Oczywiscie sporo filmów Blu-ray jest puszczanych u mnie.

Z góry dzieki za odpowiedź, mam nadzieje że w koncu podejme decyzje i przestane marudzić :D

Philipsa będziesz miał szansę obejrzeć w mniejszej sieci handlowej, niestety w MM czy Saturn szanse na zobaczenie tego modelu są nikłe z uwagi na politykę sieci handlowych. Nie wiem w sklepie Electro.
 

SebaK1205

New member
Bez reklam
Do ostatecznej rozgrywki wziałem Toshibę L7453 i Sony W829. Zamówiłem w jednym ze sklepów Sony 50W829. Za Sonym przemówiła matryca VA, 50 cali oraz mozliwosc dokupienia 5-letniej gwarancji producenta, nawet z uszkodzeniami mechanicznymi, bezpośrednio w Sony Polska. Jutro jadę odebrać, mam nadzieje że wszystko będzie ok z cloudingiem, podświetleniem matrycy itd...
 
Do góry