TV 40 cali do 1500 zł

sedzia23

New member
TV 36-40 cali do 1500 zł

Hej..
Pomoże ktoś wybrać jakiś dobry tv do podanych niżej kryteriów ?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
Pokój ma wymiary 600 cm X 230 cm

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
200-250 cm

3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
Zazwyczaj jedna

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
Na wprost oraz bokiem

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
Ma wisieć na ścianie

6. Jak słońce świeci w pokoju?
Z prawej strony od telewizora (z prawej strony jest okno). Słońce praktycznie przez cały dzień.

7. Jaki masz obecnie telewizor?
Funai LT8-M26BB

8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
Jak najlepszy obraz, full hd,

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
Posiadam telewizję cyfrową UPC

10 .Jakie urządzenia?
Podłączony będzie dekoder cyfrowy oraz odtwarzacz dvd.

11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
10 h

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
Matowa

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
Filmy (horror, akcja), przyrodnicze, dużo sportu

14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
Nie.

15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
Nie

16. Preferencje co do marki?
Lubię SONY, ale nie musi być koniecznie ta marka.. byle nie jakieś badziewie.

17. Preferencje co do wielkości?
36-40 cali

18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
Słabe kolory, gdy oglądam z boku nie wyraźny obraz. Duża ilość plastików wokół telewizora, powiedzmy 5 cm plastiku a dopiero później matryca...

19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
50% na 50%

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
max 1500 zł

21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
Nie
 
Ostatnia edycja:

pedeef

New member
Jeżeli chodzi o przełożenie jakości do ceny świetnie wypada Toshiba 40L2433 jest bez bajerów ale obraz cieszy oko. Sam rozważałem zakup dla rodziny do 1400zł i sprawdzałem kilka modeli po sklepach. Sugerując się podpowiedziami z tegoż forum wybrałem ten właśnie model w skrócie: rozmiar, jakość w dobrej cenie
 

jacekcy

New member
Przy tych wymaganiach i tym budżecie Tośka będzie OK.

Możesz jeszcze sprawdzić czy w EURO AGD na wyprzedaży nie dostaniesz Toshiba 40L6353DG.
Ewentualnie rzuć okiem na Sony KDL-40R470A (osobiście przy Twoich wymaganiach na niego bym się decydował).
 

sedzia23

New member
Czy Sony KDL-40R470A bez problemu zamontuje na ścianie ?
I jak z dzwiękiem w tym modelu i odbiór na światło słoneczne ?
 

jacekcy

New member
Można go powiesić na ścianie. Jeden z użytkowników w opiniach o tym modelu na EURO AGD napisał: "idiotyczny system montazu na sciane". Oznacza to, że go powiesił, ale z problemami.
W instrukcji też jest opisany sposób montażu na ścianie. Przeglądając instrukcję, nie mogę się domyślić w jaki sposób wiesza się ten TV na ścianie. Przypuszczam, że sprawa się wyjaśni, jak rozpakujesz pudełko i oglądniesz telewizor z tyłu.

Dźwięk jest różnie oceniany przez UŻYTKOWNIKÓW: raz dobrze, raz źle.
Dla sprzętu z tej półki trudno coś więcej oczekiwać. Pewnie niektórzy chcieliby wydając 1.500,00 zł. polecieć w kosmos. Trzeba być świadomym ile wydajemy i co można za to oczekiwać.
Specjaliści dźwięk oceniają jako dobry dla TV, który ma kosztować w/w kwotę.
Głównie w TV chodzi o obraz, a tutaj nie powinieneś być zawiedziony.
 

firekage

New member
Bez reklam
Przy tych wymaganiach i tym budżecie Tośka będzie OK.

Możesz jeszcze sprawdzić czy w EURO AGD na wyprzedaży nie dostaniesz Toshiba 40L6353DG.
Ewentualnie rzuć okiem na Sony KDL-40R470A (osobiście przy Twoich wymaganiach na niego bym się decydował).

Zarówno ten Sony, jak i Tośka w wersji L6** to strata kasy. Oba telewizory na matrycach 50Hz w cenie takiej, jak Tośka 40L7335DG, a ten ma natywne 100Hz i panel VA. Nie ma sensu wybór tamtych dwóch.


***u mnie L6 kosztuje w okolicy 1650, gdy L7 to koszt od 1600 do 1800, a przeważnie można go mieć za 1750, lub nawet 1600 w promocji.
 

sedzia23

New member
Jest taka opcja, że będę mógł wydać na telewizor 500 zł więcej czyli maks do 2 tys zł tv.
Co byście polecili w takiej sytuacji ? (parametry zostają tak jak w pierwszym poście)
 

prezy

New member
Bez reklam
Tak sobie czytam ten temat i jestem w szoku cena 1500 ale obraz ma być super. Raczej jest to obecnie niemożliwe.
Jednak jest pewne rozwiązanie, kupić tv używany w 40 calach dostaniesz bardzo dobrego LCD z lini np. C Samsunga z FHD i jeszcze innymi dodatkami które się przydadzą. Uważam, że obraz w starych topowych modelach będzie lepszy niż w nowych ale tych budżetowych. Też Sony może w przeszłości miał problem z mm (Ciebie to nie dotyczy) ale obraz zawsze był ok.
 

sedzia23

New member
Opcja używanego sprzętu w ogóle nie wchodzi w grę..
Wyżej napisałem, że cena wzrasta do 2 tys zł.

Co powiecie na Sony KDL-40W605B ??
 
Ostatnia edycja:

firekage

New member
Bez reklam

Zabawne, piszesz w liczbie mnogiej w momencie, gdy artykuł ma 3 wypowiedzi, a pisała go jedna osoba...jakoś nie widzę by ci "inni" mieli inne zdanie, a recenzujący.

Również mógłbym napisać recenzję, ale L7, tylko po co? Napisałem i to najkrócej, jak to możliwe, o zaletach L7 względem L5, gdy róznica cenowa między nimi nie jest czymś, nad czym w ogóle można się zastanawiać. Kupno czegokolwiek niżej to strata kasy...a że inni...cóż, jest stare powiedzenie i o muchach, a i zobacz jak wyglądają komentarze na sklepach z telewizorami...mało kto napisze coś sensownego, zaś większość postów wygląda tak: "super, wszystko ok, świetna obsługa". Co ma piernik do wiatraka. L7 ma VA, 100Hz i 3D, kosztuje w porywach 200 zł więcej. Imho kupno czegoś za 1500 to wywalenie pieniędzy w błoto.
 

maximomax7

New member
Cześć :) a co byście powiedzieli o Samsung UE40H5500? ;) cena: 1700 zl
LG 42LB5700 - tez w tych samych pieniadzach ;) Co wg Was byłoby lepsze?
 

firekage

New member
Bez reklam
Bawiłem się 42LB5500 - ogromny DSE widoczny na jednolitych tłach przy bocznych ruchach kamery. Co prawda inny model, ale...jakoś nie wierzę w różnice. DSE nie był widoczne na dziennikach i filmach, ale wszystko zależy od tła - na każdym jednolitym było to widać, ot, reklama z żółtym/białym tle i dramat.
 
Do góry