oled czy uhd

Rafic

New member
Witam wszystkich ponieważ ceny są wyrównane mam pytanie co wybrać tv oled czy uhd pozdrawiam i dziękuję za wszystkie podpowiedzi
 

grzes_k

New member
Moje, subiektywne zdanie: zdecydowanie OLED. Dużo lepsze wrażenie na mnie robiły zalety OLEDAa niż UHD.
Dodatkowo obawiam się, że dobre materiały UHD nie rozpowszechnią się zbyt szybko.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Gdybym miał pewność, ze Oled pochodzi tyle co typowy Led i nie bedzie problemow z np. z spadającą jasnością, to minuty bym sie nie zastanawiał i brał Oleda. Szczególnie ze faktycznie ceny spadły, ale to jednak niewiadoma jezeli chodzi o trwałość takiego panela.
 

robertuss

Active member
Bez reklam
Wiem dlaczego ucichli z OLED.Chcą się ochłapać 4K , a pużniej zaoferują nam OLED.Bo szykowało się że będziemy mieli 2 nowe technologie na rynku.O jedną za dużo.
 

pantomima

Banned
Wiem dlaczego ucichli z OLED.Chcą się ochłapać 4K , a pużniej zaoferują nam OLED.Bo szykowało się że będziemy mieli 2 nowe technologie na rynku.O jedną za dużo.

Ucichli bo na chwile obecna technologia jest niedopracowana , ma wiecej wad niz zalet , kluczowym aspektem jest slabiutka trwalosc tych wyswietlaczy , powidoki no i cena ... Brak konkurencji zwalnia pewnie badania,wysoka cena zaniza popyt na tego typu wyswietlacze a 4k robi swoje .
 

tdx

New member
Bez reklam
nieobiektywnie 30K godzin oleda to i tak 3 lata non stop pracy, a już bardziej realnie licząc nawet po 10g dziennie to 8lat....

Jak kogoś stać to lepiej wydać kasę na oleda niż na 4K ;)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli po 2tyś godzin taki telewizor zaczyna tracić biel, to dla mnie jest to masakra.
Co nie zmienia faktu że ea980 to prawdopodobie najlepszy pod względem jakości obrazu tv na rynku w tej kwocie.
 

psiaja

Member
Gdybym miał kasę oraz instynkt odkrywcy i eksploratora nowego, z pewnością bym brał OLED !
4K może i fajne, ale i tak jeszcze jakiś czas materiałów nie będzie pod niego (Nośniki BD pomija, bo TV jednak kupuje się głównie dla stacji telewizyjnych anie tylko dla filmów na nośnikach) - więc sam odpowiedz sobie, co będziesz oglądał i w jakiej jakości i czy masz ochotę zaryzykować i przynajmniej przez kilka m-cy "ocierać" się o perfekcję ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokladnie, juz nie o zywotnosc chodzi, a o spadek jasności.
Gdybym był na kupnie mniejszego tv, to moze bym zaryzykował.
Nie mogę się doczekać dopracowanych monitorów (Oled).
Wyobrażasz sobie tą absolutną czerń na PC, szczególnie jak ktoś faktycznie sporo czasu spędza w pracy przed komputerem, szczególnie w nocy. To by było coś.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja bym się tak strasznie nie bał :)
mój faworyt to S9C z kontrastem 373K:1 :) (czerń 0:001 biel 373), faktycznie potem sa oba LG z 272K:1 i 92K:1....

Porównując do Panasa ZT60 kontrast 28K:1 (czerń 0,004 biel 114) różnica kosmiczna :D

zresztą o czym tu rozmawiać na forum są polecane ipsy z kontrastem 700:1 :D czernią 0,175 i bielą 106 i jest ok :D
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Dokladnie, juz nie o zywotnosc chodzi, a o spadek jasności.
Gdybym był na kupnie mniejszego tv, to moze bym zaryzykował.
Nie mogę się doczekać dopracowanych monitorów (Oled).
Wyobrażasz sobie tą absolutną czerń na PC, szczególnie jak ktoś faktycznie sporo czasu spędza w pracy przed komputerem, szczególnie w nocy. To by było coś.

To zostanje Ci jeszczwe dlugo poczekac . Przypadloscia Oled sa powidoki ,slaba zywotnosc ,spadek jasnosci jak sam mowisz. To sa te mankamenty o ktorych mowi sie glosno , a jakie sa te nieoficjalne , ukryte ?
Kazda technologia ma swe wady - pdp (powidoki,slaba jasnosc tych paneli,pradozernosc ) co w duzym stopniu zostalo zminimalizowane ale to byl dlugi okres , Lcd wiadomo co uwiera tej technologi . W przypadku Oled bedzie podobnie - kwestia poprawy to nie rok/dwa a dluzszy odcinek czasu .Byla wielka fama i nagle sie urwala Haaaaa
 

pantomima

Banned
Ja bym się tak strasznie nie bał :)
mój faworyt to S9C z kontrastem 373K:1 :) (czerń 0:001 biel 373), faktycznie potem sa oba LG z 272K:1 i 92K:1....

Porównując do Panasa ZT60 kontrast 28K:1 (czerń 0,004 biel 114) różnica kosmiczna :D

zresztą o czym tu rozmawiać na forum są polecane ipsy z kontrastem 700:1 :D czernią 0,175 i bielą 106 i jest ok :D

No dokladnie , o czym tu rozmawiac jak to tylko cyferki , czesto grubo zmodyfikowane pod konretnego producenta .
 

tdx

New member
Bez reklam
To są wyniki pomiarów....
Zresztą patrząc nawet przez pryzmat TV z normalnymi cenami
np pod względem kontrastu IPS do VA ma się tak jak VA do Plazmy (no powiedzmy że piszemy o ST60)....
 

pantomima

Banned
Niby tak ale .... Jak by nie bylo , moim zdaniem Oled jeszcze dlugo nie a na tv 4k za wczesnie . Za 2/3 latka moze , tyle tylko ze wtedy zostanie pewnie znajac zycie wdrazna technologia 8k :p
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
na razie nasze TV nam wystarczą na długo ;).
pantomima dobrze prawi, że na 4k za wcześnie, a oled jeszcze długo nie, więc nasze TV są najodpowiedniejsze heh:). Za 2-3 lata będzie można myśleć, chyba, że nadal będzie lepiej się jeszcze wstrzymać heh:)
 

robertuss

Active member
Bez reklam
4K to ja wierzę ze za 1-2 lata pozamiatane.Z niecierpliwością czekam na 2015 rok CES.Kolejni dostawcy próbują dostarczyć treści 4K .Samung utworzył aplikację Strefa VOD UHD, która ma dostarczać ekskluzywne treści w rozdzielczości 4K.Ciśnienie jest na producentów sprzętu.Wszystko zrobią by ich produkty się sprzedawały
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ale to dalej nie zmienia faktu, ze trzeba będzie zachowac odpowiednia odleglosc od tv aby sie delektowac tą jakością szczegółów.
Zrobil sie wielki szum, a jak sie odpali dobre wydanie BR, to na FHD jest opad szczeny. a zeby zobaczyc wiecej (4k), to trzeba sie juz przysunąć, a nie kazdy chce siedziec z nosem przy ekranie. Ja nie mam zadnego cisnienia na 4K.
Z SD na FHD tak, to było coś, ale z FHD na 4K to (jak dla mnie) tylko lekki liftinig.
 
Do góry