Jakie 50-55" do salonu z aneksem

lechuk

New member
Ale syf kupiłeś.

Tu się z tobą nie zgodzę. Po prostu jestem wybredny i pisze o każdej pierdole którą zauważę :)

Poza niedoskonałościami softu (mam nadzieję na jakąś aktualizację) TV bardzo fajny tylko wymaga dobrego sygnału. Zauważyłem, że na niektórych kanałach SD obraz wygląda bardzo dobrze bez jakichś baboli, a na niektórych jest średnio (czyli to co pisałem w poprzednim poście).
Clouding udało mi się zniwelować poprzez delikatne naciśnięcie matrycy w narożniku. Wierzchnia warstwa matrycy jest bardzo giętka i nawet niewielkie jej dotknięcie powoduje zmianę rozpraszania światła.
 

lechuk

New member
Więc wrażenia z użytkowania ciąg dalszy:

- Podczas meczu przy przyjrzeniu się widoczny był delikatny efekt DSE. Przy jakimkolwiek innym materiale tego nie zauważyłem.
- Koniecznie trzeba wyłączyć opcję Clear LCD bo inaczej podczas ruchu piłkarze zanikają w trawie, logo TVP rozmazuje się na tle trybun itp. W sumie to najbardziej mi przeszkadzało, ale na szczęście jest już dobrze.
- Koniecznie wyłączyć redukcje szumów bo inaczej trawa podczas ruchu staje się gładka - rozmywa się.
- Mecze są lepszej jakości na TVP SPORT HD niż TVP1/2 HD.
- Przez ostatni tydzień ani razu się nie zawiesił :)
- Ambilight działa naprawdę zaje...cie. Szkoda że nie jest trójstronny
- filmy 3D wyglądają lepiej w standardzie SBS niż OU, wrażenie subiektywne, może akurat takie filmy trafiłem.
- po wcisnięciu exit/TV (przycisk na prawo od domku "HOME") czasami wraca do HDMI 1 (gdzie mam dekoder), ale częściej do TV SAT gdzie wyświetla "brak sygnału". Na razie nie rozgryzłem od czego to zależy.

Byłem jeszcze ostatnio w sklepie z TV i teraz jak już zwracam uwagę na niektóre szczegóły muszę powiedzieć, że co do jakości obrazu to w tej klasie cenowej konkurencją może być jedynie SONY W829 i TOSHIBA 7453 Wszystkie Samsungi czy eldżiki się chowają szczególnie przy sygnale SD słabej jakości. Denerwowało mnie to trochę w moim, ale jak się patrzy na 55' z 2 metrów to widać wszystkie krzaki i niewiele telewizorów ma lepszy obraz (poprzednio miałem 32", więc niedoskonałości nie były widoczne z takiej samej odległości).

Nie mam zdania na temat Panasa AS650, bo albo wszędzie gdzie oglądałem mieli 42" albo nie było z czym porównać obok. "Fachowiec" w Mediamarkt mówił, że obraz dużo lepszy niż w w805 z którym porównywali, ale wiecie jacy ludzie czasami sprzedają sprzęty...

Co do wielkości to się mocno zastanawiałem czy 55" nie będzie za duży. Mam pokój 20m^2 z czego 1/3 to aneks kuchenny, a uważam, że TV mógłby być nawet trochę większy. I nie dam się przekonać jak ktoś jeszcze będzie mi próbował wciskać, że 42 cale to jest wielgachny i wystarczający TV do salonu. 55 cali z 2,5 metra można oglądać zupełnie komfortowo. Nawet nie wygląda głupio na małej ścianie. Już 3 osoby w ogóle nie zauważyły, że wisi nowy TV.
 

jacekcy

New member
Szacunek lechuk. Kawał niezłej roboty. Przyda się innym.

Na to, że szpece z Philipsa coś poprawią w oproprogramowaniu raczej bym nie liczył. Prędzej coś zeszpeczą.
 

lechuk

New member
No niby wyszła jakaś aktualizacja 2.07 czyli 2 dni po tym jak dostałem TV do domu, ale przez wyszukiwanie w menu niby pisało, że jest aktualna. Musze sprawdzić wersję jak będę w domu. Chyba, że kiki wrzucił nowy soft zanim jeszcze philips go oficjalnie udostępnił :D
 
Do góry