46- 50 cali do 3000 zł Samsung czy Sharp

Kudf

New member
Witam

Prosiłbym o pomoc w wyborze telewizora do 3000 zł. Nie wiem czy coś z nowości będzie dostępne w tej cenie, więc skupiłem się na starszych modelach i wybrałem 2, ale nie jestem pewien wyboru.

Odległość od TV około 3 m.
Najważniejsza jest jakość obrazu w tym czerni.
Smart - abym mógłbym połączyć się z internetem i działał.

Wybrałem 2 TV :

46 -samsung UE 46F6500
50 -sharp LC 50 LE 752 V lub 650 v

Czy może znacie inne TV lepsze od wymienionych, które mogłem nie zauważyć?
Proszę o pomoc. Chciałbym kupić TV w ciągu 2 tygodni.

Dziękuje za uwagi.
 

Panocek

New member
Też właśnie szukałem telewizora w podobnej kwocie i rozmiarze. Co więcej, zastanawiałem się też między tymi modelami. Nie mogłem podjąć decyzji, ostatecznie przeważyła promocja, czyli 2,5k za Sharpa 750.
Z tego co się dowiedziałem, a przekopałem internet dogłębnie, jeżeli chcesz się też bawić Smartem, bierz Samsunga, on nie ma sobie w tym równych.
Co do jakości obrazu, Samsunga nie widziałem, Sharpa widziałem kilka razy w sklepach i budził we mnie różne odczucia. Przykładowo byłem w sklepie gdzie stał 750 50 cali, a obok 60 cali. Ten drugi ma matrycę Sharpa i widać było różnicę. Kolory w 50" były dużo mniej żywe, zimne. Poszedłem kawałek dalej i podobny zestaw: stał tam LE650 50 cali, a obok jakaś 60" Sharpa. Tu o dziwo było odwrotnie! To w 650 kolory były ładniejsze. Nie wiem jak to wytłumaczyć, jedyne co przychodzi do głowy to kalibracja pokręcona.
Obraz w tej 50LE750 był w mojej ocenie nie do zaakceptowania (kolory), za to w 50LE650 obraz mi się podobał i nie miałem zastrzeżeń, a przecież to ta sama matryca. Wnioskuje na podstawię tego że da się ten telewizor skalibrować sensownie.
Zobaczymy jak to będzie, zamówiłem 750 za te 2,5k przez internet, więc jeżeli okaże się jednak nie będzie mi pasował obraz, w ciągu 10 dni go oddam, zapłacę jedynie za transport - trudno. Jeżeli do tego dojdzie, to skupię się na Samsungu 6500, albo na Toshibie 50L7335DG. Pominąłem tą Toshibę trochę przy poszukiwaniach, a z tego co czytałem, obraz ma trochę lepszy od Sharpa.
Jako ciekawostkę powiem jak doradzali mi fachowcy w jednej ze znanych sieciówek, odwiedziłem dwa salony. W pierwszym typ mówi że lepszy od Toshiby będzie Sharp, w drugim że Toshiba ma lepszy obraz i będzie lepszym wyborem. Nie ma co, pomogli mi.
Dobre jaja były też w sklepie nie dla idiotów, pytam się tam pracownika, co sądzi o LE750 - on mnie zaprowadza do LG i mówi że ten model będzie lepszy. Pytam go o Panasonica ET60, on mnie prowadzi metr dalej i mówi że ten model LG będzie lepszy. Wcale to nie wyglądało na promowanie marki.
Samsung ma niestety 46", Sharp i Toshiba 50". 4" to niby mało, ale jednak różnica jest widoczna. Gdyby Samsung miał 48", nie zastanawiałbym się długo i go już zakupił, a tak to właśnie się długo wahałem i trochę zaryzykowałem.
Do 3 tysięcy wybierałbym z tej trójki, a jeżeli chcesz korzystać ze Smarta to Sharpa należałoby raczej odrzucić.
 

robsonik1979

New member
Z nowości najlepszym wyborem będzie Samsung 48H6200
Z modeli z roku 2013 najlepszą pozycją byłby Samsung 46F6650 ze wspomagaczem 600Hz i Micro Dimming.
 
Ostatnia edycja:

Kudf

New member
Witam

Bardzo dziękuję za opinie. Mam prośbę do Panocka, jak dostaniesz telewizor Sharpa daj znać jak działa i jak obraz.
 

Panocek

New member
Telewizor przyszedł wczoraj w południe, więc trochę się pobawiłem. Wnioski są takie:
- jakość obrazu jest dobra. Oglądałem z odległości 3 metrów nc+, kanały hd i sd i fajnie się prezentowały. Wieczorem odpaliłem Roma - Milan, oglądało się kapitalnie, a nie ukrywam że TV kupiłem głównie pod mecze. Oglądając tv z 3 metrów nie zauważam żadnych braków w obrazie. Jedyne co mi przeszkadza, to gdy są kontrastujące kolory przy sobie, np. koleś w koszuli w biało czarne paski, obraz migocze. Zdarzyło mi się to raz, nie wiem czy da się to wyregulować, czy chodzi o odświeżanie, nie mam pojęcia, ale koszula typkowi migała. Jeszcze będę oglądał pod tym kątem i napiszę czy to się powtarza, czy to był wyskok jednorazowy. Sprawdzę też czy na wszystkich ustawieniach tak jest, czy może tylko na użytkownika, bo coś źle wyregulowane jest.
- kolory po odpaleniu telewizora były takie jak w sklepie oglądałem, czyli wyblakłe, zimne. Wziąłem ustawienia które ktoś napisał wcześniej i kolory stały się żywsze, jak przełączę obraz ze ,,standardowy" na ,,użytkownika", to widać jaka jest różnica w barwach, jest dużo lepiej. Warto jednak zaznaczyć że kolory nie są bardzo żywe, jak przeważnie w LG czy Samsungach. Najlepiej pod tym względem dla mnie byłoby gdyby mieć kompromis między tym co w koreańczykach, a tym co w tym Sharpie. Są to jednak drobne różnice, bo kolory są dobre.
- płynność jest bez zarzutu.
- clouding występuje. Zauważam go jedynie podczas zmiany kanałów, gdy tło jest czarne i widać jaśniejsze obszary. Podłączyłem jednak specjalnie laptopa, wrzuciłem jakiś film z ciemnymi scenami i nie dostrzegałem go, może gdyby się przypatrzeć dokładnie z bliższej odległości, ale w codziennym użytkowaniu nie ma szans żeby to przeszkadzało, chyba że byłaby scena zupełnie ciemna, wręcz czarna.
- Dźwięk jest naprawdę dobry jak na telewizor, nie używam zewnętrznych głośników i na szczęście telewizor mnie do tego nie zmusi, bo daje radę.
- SmartTv - jak chcesz z tego korzystać, to nie polecam Sharpa. Wolno chodzi, niespecjalnie się postarali. Choć np. filmik z Youtuba odpalić można śmiało, problemów nie będzie. Trzeba na pewno wymyślić sterowanie inne niż z pilota, bo wpisanie czegokolwiek trwaaaa... Lepszym rozwiązaniem na pewno będzie Dongle.
- wykonanie jest kiepskie. Plastik, spasowanie typowo chińskie. Jednak tak naprawdę zwrócisz na to uwagę jedynie przy montowaniu telewizora i ścieraniu kurzu. Jak nie patrzy się z bardzo bliska, tv prezentuje się naprawdę ładnie. Cieniutka ramka, srebrna obramówka, nawet ten panel na dole który na zdjęciach wydawał mi się za duży, wygląda spoko. Podstawka jest na szczęście metalowa.
- menu jest trochę nieintuicyjne i trąci myszką, ale nie zamula.
- włączanie rzeczywiście trochę trwa, ale po opisach spodziewałem się masakrycznie długiego oczekiwania, a jest kilkanaście sekund.

Telewizor więc zostaję ze mną, nie będę go oddawał, za 2500 zł uważam go za bardzo dobry sprzęt, kwota ta pozwala zapomnieć o kilku wpadkach Sharpa. Jedno wiem na pewno, gdybym nawet zdecydował się go oddać, nie wziąłbym na pewno Samsunga, tylko Toshibę. Po prostu jak raz człowiek obejrzy coś na 50", to za nic w świecie nie wróci na mniejszy rozmiar. Do oglądania z 3 metrów 50" jest świetne, po przesiadce z 32" cali jest ogromna różnica, a jak pójdę teraz do salonu gdzie stoi 42", to wydaję się jakiś malutki :), a jeszcze niedawno to on był taki wielki.

To tyle z mojej strony, podkreślam jednak że nie jestem specem od telewizorów, ani znawcą obrazu, ot zwykłym ,,oglądaczem". Jak coś chcesz wiedzieć jeszcze to wal śmiało.
 
Ostatnia edycja:

Kudf

New member
Dzięki wielkie za opis. Bardzo pomocne spostrzeżenia, poczekam jeszcze tydzień jak nie będzie żadnych promocji to kupię Sharpa.

Oglądałem sharpa w sklepie i porównywałem go z innymi telewizorami.

Samsung i LG miały nienaturalne kolory.

Sony i Panasonic - lepsze kolory ale cena o wiele wyższa.

Sharp plasuje się w środku więc zarazie zostaje on zwycięzcą.
 

Kudf

New member
Właśnie kupiłem lc 50 750 v Sharpa. Będę testował przez 10 dni i zobaczymy


Pytanie do PANOCKA, jakie masz ustawienia na obrazie w funkcji użytkownik?
 

Kain.

New member
Również kupiłem 50le750:). Tv włączyłem na godzinkę, tylko się pobawić. Obraz fajny, dźwięk dziwny, ale może da się pozmieniać basy itd.
Okulary do niego w sarurnie (arkadia, warszawa)są po 88zł. W necie drożej, nawet u nich. Uwaga, bo w sklepie nie dla idiotów sprzedali mi okulary nie do tego modelu. Działają AN-3DG20. G40-już nie.
Mam tylko uwagę co do tych okularów. Jak oglądam w dzień 3d to ściany mi migotają- raz ciemniej raz jaśniej. Czy to normalne? Czy też dla mnie musi być 3d pasywne?
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tv:).
 

Panocek

New member
Ustawienia skopiowałem od jednego z użytkowników: http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/...ia-nowych-serii-sharpa-le-650-i-le750-20.html
Kolory są dużo żywsze, może nie jest to idealna kalibracja, bo każdy ma swój gust, ale +/- jest ok. Jedynie filtr lepiej wyłączyć.
Potestowałem go trochę i do minusów trzeba dodać kąty widzenia, wystarczy trochę z boku usiąść i obraz traci kolory, ale jak się ogląda na wprost, czy na lekki ukos, jest spoko.
Jestem z niego w dalszym ciągu zadowolony, ale strasznie mnie irytuje miganie ekranu na koszulach, krawatach i marynarkach w paski/prążki. To samo np. białe szwy na jeansach, siatka w bramce na boisku, siatka ogrodzeniowa na tle zieleni. Obiekty te migają bardzo jasno. Ktoś pisał że to nie tylko u mnie tak jest, zobaczcie jak możecie czy też tak macie. Najlepiej jakieś wiadomości, tvn24 itp., gdzie ubierają się elegancko.
Gdyby nie to, byłbym bardzo zadowolony z zakupu, a tak trochę mnie irytuję ten szkopuł. Wiadomo że za taką cenę kupić 50", to super oferta, zwłaszcza że obraz jest naprawdę spoko. Jednocześnie za taką kwotę nie można oczekiwać nie wiadomo czego, jakieś braki gdzieniegdzie być muszą.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dokładnie jak mówisz. Telewizor bardzo dobry licząc klasa cena do jakości.
I nie martw się bo u innych producentów w znacznie droższych telewizorach efekt jest ten sam.
A tu masz jednak wielkość dominującą ekranu.
 

Kudf

New member
Dzięki za cynk dotyczący okularów do telewizora.

Panocek nie mogę znaleźć tych ustawień a link mi wyrzuca do ustawień konta- nie wiem o co chodzi.
 

Panocek

New member
Adaptacja obrazu : użytkownika
Kontrast : 8
Jaskrawość : 9
Intensywność kolorów : 14
Podświetlenie : 92
Temperatura kolorów : Normalny
Ustawienie Formatu obrazu : 16:9
Ostrość : 4
Aktywne podświetlenie : Wył
Wygładzanie filmu (DMM) : Średnie
Cyfrowa redukcja szumów (DNC) : Średnia
Odcień skóry : 0
Wyłączenie filtra : Wyłącz
Tryb 4:3 : 16:9
 

firekage

New member
Bez reklam
Jestem z niego w dalszym ciągu zadowolony, ale strasznie mnie irytuje miganie ekranu na koszulach, krawatach i marynarkach w paski/prążki. To samo np. białe szwy na jeansach, siatka w bramce na boisku, siatka ogrodzeniowa na tle zieleni. Obiekty te migają bardzo jasno. Ktoś pisał że to nie tylko u mnie tak jest, zobaczcie jak możecie czy też tak macie. Najlepiej jakieś wiadomości, tvn24 itp., gdzie ubierają się elegancko.
Chciałbym odnieść się do tego co tutaj napisałeś. Na forum, już kilkukrotnie, widziałem wpisy mówiące o tym, że takie coś ma każdy telewizor, a nazywa się to interferencja. Mam 40 Tośkę, sprawdzałem to o czym pisałeś, celowo nawet wyszukiwałem programy informacyjne i albo Toshiba nie ma z tym problemu, bo ja tego nie zauważyłem w ogóle, albo to tylko problem Sharpa bo właśnie przy tym modelu spotkałem się z tymi opiniami.
 
Do góry