Telewizor do 3500zł (46"-50") Xbox360, Filmy, Sport

Wujek_Dave

New member
Witam.

Stało się! Przyszedł czas na nowy telewizor. SONY wytrzymał aż.. uwaga! 17 lat (brawa dla tego pana).

Mój maksymalny budżet to 3500,- i to jest granica MAX.

Kompletnie nie znam rynku współczesnych telewizorów, dlatego proszę o pomoc.

Znalazłem na internecie taki wzór, pozwoliłem go sobie wykorzystać tutaj. Na pewno pomoże w wyborze.
  • Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok. 5mx5m
  • Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,5-3m w zależności od miejsca siedzenia (mamy narożnik - jedna z jego części jest bliżej telewizora - wtedy ogląda się bokiem do ekranu)
  • Ile osób zasiada przed telewizorem ? najczęściej 2 (konsola - priorytet) chyba że filmy, rodzinnie 3-4
  • Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Bokiem także (narożnik) jednakże kąt widzenia na pewno nie przekracza 45°
  • Telewizor ma stać czy ma wisieć ? obojętnie
  • Jak słońce świeci w pokoju ? z prawej strony telewizora jest okno, słońce rano świeci na telewizor i tylko rano, jednak to nie problem - można zasłonić rolety :)
  • Jaki masz obecnie telewizor ? SONY Kineskopowy (wytrzymał 17 lat)
  • Co chcemy aby telewizor posiadał ? LCD LED, Full HD, HDMI, dobrze gdyby odtwarzał filmy blue-ray z pamięci przenośnej (ale nie wiem czy to możliwe w telewizorach)
  • Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? cyfrowy
  • Jakie urządzenia ? Xbox-360 (głównie gry, niestety xbox-360 nie ma możliwości odtwarzania blue-ray, dlatego zależało mi na tym 2 punkty wyżej)
  • Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? ok. 5 h
  • Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie mam zdania (nie wiem która była by lepsza)
  • Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Piłka nożna -> filmy
  • Czy zamierzasz serfować po internecie ? chyba nie - od tego jest xbox
  • Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 50%
  • Preferencje co do marki ? Zostanę chyba przy SONY (17 lat to dużo), ew. SHARP, ale propozycje innych marek też mile widziane :)
  • Preferencje co do wielkości ? 46-50" - myślę że takie są odpowiednie do 3,5m
  • Co Cię denerwuje w telewizorach ? klatkowanie, rozmycie obrazu przy szybkich ruchach (np. celowanie w FPS)
  • Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Raczej wieczorem
  • Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Maksymalnie 3500 zł i fajne jak mógłbym dostać telewizor w sklepach typu Media Markt, Saturn itp. Chodzi mi o to, że zamierzam wziąć telewizor na raty a przez internet nie mam do tego zaufania.
  • Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? niekoniecznie, jednakże fajny bajer :) pasywne a aktywne? nie mam nic o tym pojęcia - jeśli już ma być to priorytetem jest dla mnie to, żeby oczy się nie męczyły ani nie psuły się w jakimś większym stopniu.

Dziękuję z góry za pomoc w wyborze telewizora. Pozdrawiam :)
 

Wujek_Dave

New member
Telewizory prezentują się znakomicie, tylko nigdzie nie mogę znaleźć żadnego modelu w sklepie blisko Poznania (zamierzam wziąć telewizor na raty, więc sklepy typu Media Markt, Saturn to priorytet) a jak już znalazłem w MediaMarkt, to cena trochę przekracza budżet (PHILIPS 50PFL5008K/12).


Jestem otwarty na inne propozycje :)
 

Wujek_Dave

New member
Tak ten Phillips jest extra, tylko nigdzie nie ma go w sklepach. Chodzi mi o to, ponieważ zamierzam jechać do Poznania, ew. obejrzeć go i kupić na raty - trochę się boję zamawiać telewizor przez internet (i to w dodatku na raty).
 
Do góry