42' Filmy,PS4 ~ 2500 max

Mixerslayer

New member
Witam od dłuższego czasu nie mogę się zdecydować który TV wybrać do 2500 zł
Zależy mi na ładny obraz, niski imput lag, HDMI na 3D mi nie zależy. Poczytałem trochę i CHYBA są to 3 najlepsze propozycję:

Philips 42PFL5008H - ambilight , 3D
Panasonic TX-L42ET60E - 100Hz , 3D
Sony KDL-42W655A - Niski imput lag

Jeśli macie jakieś inne propozycje to czekam a jeśli nie to prosze pomóc w wyborze najlepiej poprzeć argumentami. Dodam ze widziałem w sklepie panasonic oraz sony i panasonic wydaje się miec ładniejszy obraz a z drugiej strony ten model sony jest bardzo popularny nie wiem dlaczego ale w sklepach internetowych ma rekomendacje experta i najwięcej opini.

1. Odległość od ekranu: jakies 2-3 m
2. Na jaką stroną wychodzi pokój.-
3. Jak duży jest pokój -
4. Preferowana technologia: LCD LED
5. Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, sport
6. Oglądasz w dzień czy wieczorem: cały czas
7. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? lampka za tv tylko nie używam bo przy tym tv co mam teraz to nic nie widać ;(
8. Wolisz obraz ostry czy łagodny? -
9. Preferowana wielkość telewizora? 42
10. Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder HD, komputer , PS4
11. Siedzicie na wprost telewizora czy również z kątów bocznych? na wprost
12. Czy ważne jest wifi? może być ale nie musi
13. czy będziesz korzystać z widgetów? -
14. czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? nie
15. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? może ale nie musi
16. ma mieć 3D? może ale nie musi
17. ma mieć slot na karty SD? nie potrzebne
18. ma mieć tuner DVB-S? -
19. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? komputer,ps4 - HDMI
20. Jaki masz sygnał: cyfrowy polsat
21. ile programów HD? nie wiem a ma to jakieś znaczenie ?
22. ma stać czy wisieć? stać
23. Rozdzielczość: Full HD
24. Na czym najbardziej Ci zależy:niski imput ,bezawaryjnosc, ładny obraz
25. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 2 ~ 8h
 

theblock

New member
42W705 i 42W655/656 to dwa najlepsze TV do gier, do tego ze względu na matrycę AMVA o wysokim poziomie kontrastu i czerni świetnie nadają się do oglądania filmów. Panasonic 42E6E - bardzo podobny model, ale z większym opóźnieniem wejścia, więc jeśli jest z czego to warto dołożyć do Sony.
 

Mixerslayer

New member
Czyli jednak sony cały czas króluje ? na innym forum jakiś koleś strasznie zachwalał tego Panasonic TX-L42ET60E ja sercem byłem za Sony a juz mnie prawie przekonał do tego Panasonica ponieważ ma to 100Hz.
1.Jaka jest różnica między 655 a 656 bo nie mogę znaleźć ?
2.Na sony KDL-42W705 to raczej nie uzbieram tzw nie wiem czy jest wart tego +\- 400?
3.Mam jeszcze 1 pytanko co ma takiego w sobie Sony KDL-42W655 zbytnio na TV sie nie znam ale patrząc na Panasonic TX-L42ET60E to jest tylko 100zł droższy a ma matryce natywna 100Hz co podobno jest dużym plusem do tego ma 3D
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Czyli jednak sony cały czas króluje ? na innym forum jakiś koleś strasznie zachwalał tego Panasonic TX-L42ET60E ja sercem byłem za Sony a juz mnie prawie przekonał do tego Panasonica ponieważ ma to 100Hz.

Tutaj też zaraz go spotkasz :D Loco czy Kiki, jeden człowiek :>

Tak czy siak - 100hz to sprawa dla wielu dość ważna - do gier tego oczywiście nie wykorzystasz, ale przy jakimkolwiek rodzaju telewizji już jak najbardziej.
Sony jest ok, ale na pewno nie bezkonkurencyjny. Do gier nie liczy się tylko input lag, stąd podawanie go jako jedynego wskaźnika jest mocno mylące.
 

Mixerslayer

New member
Wiem ze wybór należy do mnie ale wszystkie te TV są bardzo zbliżone do siebie różnią się małymi detalami i ceną a tu wygrywa Sony choć cena Panasonica jest tylko 100zł większa a ma to samo co sony a nawet więcej bo 100Hz i 3D a ludzie i tak wybieraja Sony dlaczego ? skoro 40et60e wydaje się bardziej opłacalny.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z pewnością sprzedawcy nie informują jaki model ma matrycę natywną a jaki tylko wpis w instrukcji. A tam jest zawsze 100Hz ( marketingowe)
Jak widać marketing górą.
 

theblock

New member
Czyli jednak sony cały czas króluje ?
Jako telewizor gamingowy tak.

na innym forum jakiś koleś strasznie zachwalał tego Panasonic TX-L42ET60E ja sercem byłem za Sony a juz mnie prawie przekonał do tego Panasonica ponieważ ma to 100Hz.
Graczom te 100Hz potrzebne jak świni siodło. To jest właśnie marketing w czystej postaci - wciskać coś z czego nie zrobi się użytku.

1.Jaka jest różnica między 655 a 656 bo nie mogę znaleźć ?
Kolor obudowy - czarny/srebrny.

2.Na sony KDL-42W705 to raczej nie uzbieram tzw nie wiem czy jest wart tego +\- 400?
Dodtkowe 2 złącza HDMI, jedno dodatkowe USB, nowy system menu, minimalnie zmieniony design - jeśli tego nie potrzebujesz, to nie warto dopłacać.

3.Mam jeszcze 1 pytanko co ma takiego w sobie Sony KDL-42W655 zbytnio na TV sie nie znam ale patrząc na Panasonic TX-L42ET60E to jest tylko 100zł droższy a ma matryce natywna 100Hz co podobno jest dużym plusem do tego ma 3D
Jeśli tak jak piszesz oglądasz wieczorami bez światła, to w filmach momentalni rzuci się w oczy tragiczna czerń tego Panasonica (zasługa matrycy IPS). Jeśli oglądałbyś więcej za dnia, z kątów bocznych i głównie telewizje to miałoby to sens. Do grania i oglądania filmów przy wygaszonym oświetleniu Sony jest po prostu lepsze i nie ma tu z czym polemizować (wystarczy podać suche wartości kontrastu, poziomu czerni, input-laga). Zresztą co ja się będę produkował:

Sony KDL42W653/ KDL-42W653A (W6) Review

Panasonic TX-L42E6B/ TX-L42E6 (E6) Review
 

theblock

New member
Czytaj ze zrozumieniem! Napisałem, że matryca VA zapewnia lepsze wrażenia pod względem głębi obrazu i że 100Hz jest kompletnie bezużytecznym graczom bajerem, a nie że 50Hz jest lepsze od 100Hz. Czego tu nie rozumiesz?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To Ty nie czytasz co napisał autor:"Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, sport !!!" Tak napisał pytający.
 

Mixerslayer

New member
Powiem tak głównie filmy/seriale z laptopa potem od czasu do czasu ps4 a sport to raz na jakiś czas i teraz pytanie co bedzie gorsze w filmach " tragiczna czerń " czy 50Hz.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Najlepiej by było mieć i to i to :p
Czerń na matrycach IPS jest słabsza, ale na pewno nie tragiczna.
Różnica pomiędzh 35ms a 20ms input lagu jest znikoma, o ile w ogóle zauważalna.
50 a 100hz w większości przypadków widać od razu, choć zależy to od wrażliwości na ścinki czy teatr.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
to sztuczna próba wprowadzania do sygnału ciemnych, lub czarnych klatek, aby teoretycznie obraz został na krócej w oku. W praktyce te sztuczne upłynniacze niemal nic nie dają - to jedynie marketing.
 

Mixerslayer

New member
Potrzebna szybka odpowiedz czy warto dopłacić do 42w805 2800zł i co on ma lepszego od 655 ? z tego co widze to tylko 3d i więcej wejsc hdmi usb itd czyms jeszcze się różni bardziej chodzi mi o sam obraz płynność itd
 
Ostatnia edycja:
Do góry