Jaki Samsung do 2500zł?

galanu

New member
Proszę o pomoc w wyborze telewizora do salonu. Chcę Samsunga gdyż posiadam już dwa telewizory tego producenta i jestem bardzo zadowolony. Niestety moja wiedza na temat telwizorów skończyła się wraz z zakupem ostatniego Samsunga 32" jakies 6 lat temu. Gubie sie w nowinkach technicznych, kompletnie nie wiem na co zwracac uwage i co jest istotne. Telewizor dla 4 osobowej rodziny (dwójka malych dzieci które jeszcze tv nie ogladaja), głównie do oglądania oraz nieco zabawy. Proszę o sugestie. Sprzedawcom w marketach nie ufam!!!

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? salon ok 20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3,30m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? najczęściej 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? na wprost i z prawej strony tv
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung B450 32" (jestem bardzo zadowolony)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? WiFi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? prawdopodobnie UPC
10.Jakie urządzenia ? szczerze mowiac nie wiem o co chodzi :)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 4-6 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? prosze o sugestie w tej kwestii
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? rożnie
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? głównie Youtube
15.Czy zamierzasz grać w gry - nie
16.Preferencje co do marki ? Samsung
17.Preferencje co do wielkości ? 46"
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? chyba nic
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 2500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie wymagam 3d
 

tdx

New member
Bez reklam
no to wiadomo że do tej odległości to i 55 jest ok tylko kasa...

za 3K kupisz już 50F5500 ale to 50Hz
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Nie obraź się ale model 32B450 nie miał nigdy dobrego obrazu. Ogólnie modele z tego okresu i tej grupy modelowej mają bardzo złe odwzorowanie barw bez kalibracji. Pomijam inne mankamenty.

Jeśli jesteś zdecydowany na SAMSUNGA to model 46F6400 będzie dla Ciebie dobrym wyborem. Osobiście zdecydowanie bardziej polecałbym PANASONICA L50E6E lub nieco droższego SONY 48W605 z tego roku.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie obraź się ale model 32B450 nie miał nigdy dobrego obrazu. Ogólnie modele z tego okresu i tej grupy modelowej mają bardzo złe odwzorowanie barw bez kalibracji. Pomijam inne mankamenty.

Ale Ty lepiej wiesz czy ktoś był zadowolony :D

No ale po cześci się zgadzam - najniższe serie B nie powalały jakością, stąd różnica jakościowa powinna być zauważalna na plus nawet przy 50hz matrycy - np. właśnie w/w Panasonic czy Sony w okolicach 3tyś zł.
Z matrycą 100hz w 50" masz naprawdę miło dla oka świecące
Sharp 50LE752
Toshiba 50L7335

Smart każdy z nich oczywiście ma słabszy niż Samsung, ale jeśli to ma być głównie YouTube, to jak najbardziej starczy.
W 50" Samsung ma dość drogie modele, a 48" jako że nowe, to jeszcze raczej słabo wycenione.
Zwłaszcza że z tego co wiem nowe modele H6200 ma mieć matrycę 50hz :D Ale to do potwierdzenia, bo wygląda na to że firmy opracowany sposób robienia 3d aktywnego na takiej matrycy, i Samsung nie będzie wyjątkiem - choćby Philips czy Toshiba też tak mają zrobić w niższych seriach :/
 

galanu

New member
Ok, to może tak...

jestem w stanie poczekac na zakup tv kilka czy nawet kilkanascie miesiecy. Sęk w tym, ze musze na konkretny model zdecydowac sie juz TERAZ a to z tego wzgledu ze wykanczam mieszkanie i szykuje zabudowe tv.

Zakladam ze sprzet szybko tanieje i telewizor ktory kosztuje teraz dajmy na to 4000zl za jakis czas bedzie kosztowal 3000zl. Mam racje??

Nie wiem jak szybko konkretne modele znikaja z rynku gdyz są po prostu wycofywane przez producenta. Czy tv ktory teraz jest jako nowosc bedzie do kupienia powiedzmy za rok??

Tak jak napisalem w pierwszym poscie nie znam kompletnie rynku i nie wiem jak sie poruszac w tym gąszczu :/
 

Karpaj

New member
Bez reklam
No to jeśli możesz czekać na przeceny, to warto poczekać jeszcze chwilę na pierwsze recenzje nowych modeli :
Panasonic 50AS650
Toshiba 47L7453
Samsung 48H7000
Philips 47PFS7109

Każdy z nich póki co 4tyś, ale w grudniu powinny ceny spadać.

Tak czy siak - jeśli robisz miejsce pod tv, to zrób je dużo większe. Po zakupie 47/50" będziesz mieć ochotę na większy i następny będzie 55/60 :> Lepiej zapobiegać problemom na przyszłość.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
KARPAJ - Oczywiście zadowolenie to sprawa względna. Patrząc na swój TV i nie mając drugiego obok siebie trudno to obiektywnie ocenić. Sam uważałem w swoim czasie, że obraz na 32B550 był dobry. Do czasu kiedy nie postawiłem obok 39LA620 od LG. Różnica to kosmos !!!! Ale ten LG nie ma matrycy IPS.

Zgadzam się, że SHARP 50LE752 to świetny model. Sam kupiłem go 2 tygodnie temu synowi. Ma moim zdaniem ma tylko jedną wadę tzn. trudny do zlikwidowania efekt teatru. Ale niektórzy to lubią.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Szykując miejsce pod TV wystarczy, że wybierzesz przekątną przyszłego TV. Zwróć uwagę w specyfikacjach TV różnych firm, że modele o tej samej przekątnej ekranu np.50 cali różnią się w wymiarach bez podstawy o 1 do 2 cm. Taka tolerancja powinna wystarczyć.
 

galanu

New member
Szykując miejsce pod TV wystarczy, że wybierzesz przekątną przyszłego TV. Zwróć uwagę w specyfikacjach TV różnych firm, że modele o tej samej przekątnej ekranu np.50 cali różnią się w wymiarach bez podstawy o 1 do 2 cm. Taka tolerancja powinna wystarczyć.

oo!!! i to jest najlepsza rada!! sprawdziłem i rzeczywiscie róznica w wymiarach nie przekracza 10mm wiec coś sie na pewno wciśnie w zabudowe :)

dziekuje za wszystkie opinie, na pewno do Was wroce, ale juz z gotówką w reku i po zakup 50" :)

pozdrawiam koledzy
 

galanu

New member
Witam po kilku miesiącach :) Wracam do tematu tv, budzet wzrósł nieznacznie i mam teraz 3000-3300zł na sprzet. Oczywiscie idąc za Waszą radą rozglądam się za 50 calami.

Co na chwilę obecną jest godnego polecenia? Zastanawiam się nad:
Toshiba 50L7335DG

Samsung UE50H6200

Który z modeli wybrać?
 
Do góry