42 Do konsoli i do TV

adamaas

New member
Hey wszystkim. Szukam do swojego pokoju telewizora o dobrej jakości obrazie. Sprzęt chce zawiesić na ścianie. Podłączony będzie do PC'ta i konsoli. Ja nie za bardzo się niestety znam na szczegółach i dlatego proszę Was o pomoc.

Poniżej przedstawiam moje preferencje:
1. Odległość od ekranu? 3-4m głównie (rzadziej: 1m)
2. Jak słońce świeci w pokoju? Słońca w pokoju brak.
3. Jak duży jest pokój: 4x4m, telewizor na środku
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? ---
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Filmy dokumentalne z kanałów HD.
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem?: Popołudnie i do późnego wieczora
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Raczej przy słabym świetle żarówki energooszczędnej.
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Raczej matowa (ale z błyszczącą też nie będzie problemu)
11. Preferowana wielkość telewizora? 42
12. Preferowana marka? Samsung, LG
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Smużenia, srebrzenia, słabej czerni i rozmytego obrazu.
14. Jakie urządzenia będą podłączone? NC+, PC & Konsola
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 65% TV, 35% inne.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Głównie pod kątem.
17. Czy ważne jest WiFi? Nie dla mnie.
19. Czy chcesz surfować w Internecie z poziomu telewizora? Nie.
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Nie.
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Nie musi, mam komputer.
22. Ma mieć 3D? Nie musi, ja nie oglądam w 3D.
23. Ma mieć slot na karty SD? Nie musi.
24. Ma mieć tuner DVB-S? Raczej tak.
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - NC+, HDMI/DisplayPort - PC
26. Jaki masz sygnał? Cyfrowy
28. Ma stać czy wisieć? Wisieć na ścianie.
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Aby obraz był możliwie jak najlepszy w tym budżecie, oraz telewizorek musi posiadać bardzo niski input lag (konsola).
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 1-5 godzin
32. Sugerowana cena? Do 1500zł

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
szukasz czegoś z bardzo niskim input lagiem, a na starcie wybierasz dwie marki które z tego akurat nie słyną, i dajesz budżet tylko na zupełnie najtańszy sprzęt :>
 

adamaas

New member
Jeżeli znajdzie się coś od innych producentów, to dlaczego nie. Nie jestem jakimś fanboyem tych dwóch marek.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Ok
Panasonic 39E6E
Toshiba 39L4333

Dwa tv z najniższym input lagiem w cenie do 1500zł w granicach 40". Obydwa ~30ms.
 

do.dev.null

New member
Witajcie,

Żeby nie zakładać kolejnego topicu to proszę poradźcie mi zakup telewizora z cechami:
1. Odległość od ekranu? 3-4m głównie (rzadziej: 1m)
2. Jak słońce świeci w pokoju? Tak jest słońce, pokój nasłoneczniony, południe/zachód
3. Jak duży jest pokój: 4x4m, telewizor na środku
4. Preferowana technologia: LED
5. Jaki masz obecnie telewizor? żaden
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? Sensacje, komedie, seriale HD,
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem?: Popołudnie i do późnego wieczora
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? Bez, ewentualnie lampka nocna
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? Ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa? Raczej matowa (ale z błyszczącą też nie będzie problemu)
11. Preferowana wielkość telewizora? co najmniej 42 ale nie przekraczać 50"
12. Preferowana marka? -
13. Czego nie lubisz w telewizorach? Smużenia, słabej czerni i rozmytego obrazu.
14. Jakie urządzenia będą podłączone? XBMC z Linuxa po LAN, Share SAMBA, PC & Konsola,
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 65% TV (w sensie XBMC), 35% inne.
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? Głównie na wprost
17. Czy ważne jest WiFi? nie potrzebne
19. Czy chcesz surfować w Internecie z poziomu telewizora? Widząc jak to wygląda u sąsiadów chyba juz jestem do tego zrażony:)
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD? Tak, głównie XBMC, sterowanie za pomocą pilota od telewizora (to chyba wersja 1.3 HDMI zapewnia?)
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami? Mile widziana ale niekoniecznie, XBMC powinien to ogarnąć.
22. Ma mieć 3D? Nie musi, ja nie oglądam w 3D.
23. Ma mieć slot na karty SD? Nie musi.
24. Ma mieć tuner DVB-S? TAK
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? HDMI - XBMC/PC, LAN - SAMBA
26. Jaki masz sygnał? żaden
28. Ma stać czy wisieć? Stać na półce
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: Aby obraz był możliwie jak najlepszy w tym budżecie.
31. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 1-5 godzin
32. Sugerowana cena? Do 2700zł
33. Kolor: Czarny lub brązowy.


Oglądać filmy będę za pomocą XBMC+HDMI lub LAN+SAMBA z obsługą napisów przez telewizor. Z racji tego, że XBMC jest na raspberryPI i nie mam pola doświadczalnego w tym zakresie, chciałbym mieć możliwość w razie czego oglądać filmy po LANie wraz z obsługą napisów z plików tekstowych.

Pomożecie?
 

theblock

New member
Ok
Panasonic 39E6E
Toshiba 39L4333

Dwa tv z najniższym input lagiem w cenie do 1500zł w granicach 40". Obydwa ~30ms.

Na pewno nie w przypadku 39E6. Pomiary dla Panasonica pochodzące z jednego zródła wynoszą dla poszczególnych przekątnych:
32" - 35ms
39" - 60ms
42" - 36ms
50" - 55ms
 

Karpaj

New member
Bez reklam
@theblock coś nie tak z Twoimi danymi.
39" nie miałem okazji badać, ale podłaczenie komputera na niej czy na 42" było bardzo podobne.

Natomiast 32" z pewnością nie ma 35ms, a 26 - sprawdzone info.
 

theblock

New member
Panasonic TX-L39E6 - Contrast, Standard Definition and Verdict

"Gamers will be slightly less satisfied though, thanks to an average input lag measurement for the L39E6 of just over 60ms. This is, oddly, quite a bit higher than the figure recorded for the L42E6, and could slightly reduce your performance with time-sensitive games."

Wszystkie wartości pochodzą z tego samego źródła i owszem wydają się zawyżone o średnio 10ms, co nie zmienia faktu że 39" i 50" są dużo wolniejsze.
 
Do góry