Szukam real 100Hz telewizora

pieczur

New member
Witam szanowna społecznośc, moj pierwszy post wiec na wstepie powiem że bardzo często korzystałem z zakamarkow waszej społeczności.

Chce kupic TV dla mojej rodziny. Musi byc 100Hz oraz USB - avi, mkv.

Chcial bym zeby mozna go bylo za pomoca kabla sieciowego podlaczyc do sieci i ogladac filmy z innej lokalizacji.

Rozmiar - jak najwiekszy. Dla 46+ cali jestem w stanie zrezygnowac nawet z usb ale nie ze 100Hz. 40 cali minimum.

Pisze ten post poniewaz caly czas sie obijam o rozne pomysly telewizorow, przed chwila bylem totalnie nakrecony na Philips 42PFL4208H ale w jednym z postow przeczytalem ze nie ma prawdziwego 100Hz. w miedzyczasie 48calowy Thomson, bylem nawet w szrocie na grochowskiej w warszawie poniewaz stal tam fajny 42 calowiec ktory sie okazal nie tym telewizorem co mial byc plus zniszczonym bardzo.

Porzebuje 100Hz do grania. Na kompie lub na xboxie 360 a niektore gry wymagaja 60 klatek bo inaczej zabawa nie jest rowna wzgledem innych graczy - gram online.

AHA.. no i chyba najwazniejsze cena do 2000zl z faktura Vat i najchetniej platnoscia gotowka czyli Warszawa.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Wszystkie telewizory które testowałem na rynku (czyli prawie każda marka) obsługuje sygnał z max 60klatek na sekundę. Nawet 50hz telewizory są stworzone także pod sygnał 60hz (taki jest nadawany w USA np.).
Prawdziwa 100hz nie polega na odświeżaniu obrazu 100razy na sekundę, tylko na przetworzeniu sygnału z 50hz o 2x więcej (stąd w USA te telewizory mają nie 100 a 120hz, nie 200 a 240), poprzez stworzenie klatki pośredniej na podstawie tego co telewizor dostał. Przy grach to wyłączamy, bo zwiększa zdecydowanie opóźnienie. Sztuczne hz działają na zasadzie - zamiast klatki pośredniej, dajmy klatkę w połowie czarną, lub przyciemnioną i wmawiajmy że poprawia to ostrość :p
 

pieczur

New member
Posiedzialem wczoraj i przeczytalem watek o soniakach....niestety 2,600 za 40 cali to za duzo dla mnie....no i z tymi herzami...nie wiem czy cos z tego rozumiem.

Nigdzie nie pisza w zadnych recenzjach w kontekscie grania na konsoli ilosci klateg (60klatek dla gracza to jest dobrze)

moje aktualne pomysly na szarpniecie sie na tv to:

Telewizor Samsung 46 LED UE46EH5000 (3490111924) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - zero bajerow i chyba 50Hz

TOSHIBA 46TL938 W-WA*NIE CZEKAJ,ODBIERZ JUŻ DZIŚ (3501991550) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. - no jak by dreams come true...ma wszystko...kombajn multimedialny, 100Hz a nawet 200....tylko o czym nie wiem? gdzie jego wady

no a wersje budzetowe:
Telewizor Philips LED 40PFL3008H - jest nie drogi i ma 24 miesiace gwarancji.

TV 42'' LED Samsung UE42F5000 DVB-T 100Hz W-wa (3484459080) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.


plz help....musze kupic telewizor a im wiecej czytam tym mam wiekszy mentlik w glowie
 

pieczur

New member
ten tani philips mnie najbardziej interesuje...mam maly budzet...cos o nim mozecie powiedziec? nada sie do komfortowego grania na xboxie?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jakikolwiek nie kupisz - obsłużysz sygnał 60hz.
Teraz możesz mi ew. jeszcze możesz odpowiedzieć na pytania :
- ile będzie włączonej telewizji i w jakiej jakości?
- odległość od ekranu?
- w ciągu dnia czy wieczorem/noc?
- mocno oświetlony pokój?
- zamierzasz kalibrować sprzęt?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ten Philips bardzo dobrze skaluje obraz SD w klasie cenowej.
Pozostałe rzeczy , to musisz odpowiedzieć na pytania.
 

pieczur

New member
telewizji nie bedzie wogole....moze podlacze antene z dvb-t ale ja nie lubie telewizji jako telewizji...nie lubie reklam..jest ich za duzo, glownie bedzie pendrive a jak sie dorobie porzadnego hdmi to komputer bedzie wyswietlal filmy (simpsons, miami vice, james bond) wszystko bedzie w maksymalnie dobrej jakosci (mkv) wiec FHD.

Odleglosc jest trudnym pytaniem....mam duzy pokoj 26m2....to jest wogole pokoj w ktorym byl kiedys rzutnik na calej scianie (! - powaznie, 2 m wysokosci bo skos sie zaczyna).... mysle ze bedzie stal ze 4 m od lozka....

noc...jak nie to wyciemniam pokoj...lubie jak jest ciemno.

kalibrowac...nie...nie mam tego narzedzia ktore jest mi do tego potrzebne

ps. moj tata powiedzial zeby doplacic do samsunga bo to samsung...czy poza przeczuciem mojego taty jest jakis inny powod...

z tymi hercami to juz wyluzowalem bo widze ze to wszystko jest jakas marketingowa brednia.....no ale fajnie jak by 60 klatek dawal rade....

Chcial bym jak najwiekszy tv ale mam ograniczony budzet (1500 moze do 2000 zl ale to juz jest dla mnie jazda po bandzie) ale uwazam ze lepiej kupic mniejszy i lepszy tv - przysunac sie metr czy postawic go na szafce na koleczkach i zostawic zapas kabla niz miec wiekszy tv i sie od niego odsowac z powodu niedoróbek obrazu.

PS2. dzieki chlopaki ze mi pomagacie.
 
Ostatnia edycja:

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Tomodo z tego co zauwazylem ma zawsze najnizsze ceny ale fakt ze zbieraja duzo negatywnych opinni, lepiej juz tego Panasoncia kupic w jakims rtveuro czy innym duzym sklepie.
 

pieczur

New member
Przemku a czemu ten philips jest/byl taki tani....przeciez to 20 procent mniej od Panasonica....niestety aukcja wygasla a nie ma na ceneo ofert z tym telewizorem.....

Jade dzisiaj do media i dowiem sie czy opuszcza cene panasonica do 2kpln.....watpie ale zawsze warto sprobowac....

http://www.mall.pl/led-tv-101-107-cm/panasonic-tx-l42b6e a ten telewizor? ma matryce ips, bo jesli to ten sam panasonic o ktorym wczesniej rozmawialismy tylko bez dlna i ethernetu to niestety wole wydac mniej....bo cena 1600 jest dla mnie w tym momencie idealna a 2 tys jest zylowaniem sie.....1hdmi komputer drugie xbox i jest super.....

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

slawko_23

New member
Bez reklam
Ale ten Panasonic na 100 Hz BLB, a nie prawdziwe, musisz kupić tv 3D, który będzie miał 200 Hz naciągane a prawdziwe 100 Hz (system dorabiania klatek, nie sygnał podawany przez nadawcę).
 

pieczur

New member
bylem dzisiaj w MM....ogladalem Panasonica....bardzo mi sie podoba...Wyglada nowoczesnie i lekko.

Panowie....jutro zakupy....ostatnia szansa pomocy bo mam bardzo ochote na TX-L42E6E

Ciekawi mnie jeszcze o co chodzi z tym philipsem na ips-ie o ktorym pisalem wczesniej...czemu tak tanio i czy to dobra matryca ze slabym osprzetem bo jak tak to .... to chyba wole zostawic sobie pare zloty w kieszeni....

Pozdrawiam z zakorkowanej Warszawy
 

pieczur

New member
witam, jeszcze panasonica nie dostalem bo sklep sie niestety spoznia...mam pytanie...napewno bedzie sie fajnie na nim gralo na xboxie....w niektorych recenzjach ludzie pisza za telewizor smuzy, czy to sa wymysly czy bedzie okejski?
 
Do góry