Telewizor OLED 65" czy LED 75" - do 6500 zł.

jaceksz82

Member
Witam,

Mam taki oto dylemat. Obecnie posiadam telewizor LED 65" i przyszło mi na myśl aby go wymienić na większy 75" np. SONY 75XH9096. W trakcie kilku wizyt w różnych sklepach zacząłem przyglądać się technologii OLED jednak w tym budżecie mogę dostać maksymalnie 65". Jestem w kropce bo nie wiem którą drogę obrać... gorsza jakość/większy ekran, czy najwyższa jakość/mniejszy ekran. Napiszcie jakie Wy macie przemyślenia na ten temat i ewentualnie zaproponujcie modele w moim budżecie. Pozdrawiam.
 

mpDante

Member
Bez reklam
Mam podobny dylemat tylko rozważam przesiadkę na większy. Testowałem 85XH9096 i to dość dobry TV, ale daleko mu do oleda. Ja juz miałem oleda i potem każdy LCD wydaje się niewystarczający. Największą wadą Oledów są wypalenia i trzeba być tego swiadomym.

Dobrą alternatywą dla XH90 jest Samsung Q80A.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To bardzo dobry pomysł.
Najwięcej radości przynosi wielki ekran.
Korzystając z ceny - masz świetny model Sony 75XH90 .
Dlaczego gorsza jakość ?
Będziesz podpinał gorszy sygnał ?

Konkurentem tego modelu są :
- LG 75Nano 913
- TCL 75C728
- Philips 75PUS8506

Oleda faktycznie dostaniesz w klasie tylko 65"
Ale np Jeśli wybierzesz Philipsa który ma Ambilight będziesz mieć wrażenie że ekran dla oka jest większy, niż jest w rzeczywistości.
Ale jakość masz najlepszą.
Nie musisz iść na żaden kompromis.
 

wincent

Member
Największą wadą Oledów są wypalenia i trzeba być tego swiadomym.
Co ty nie powiesz, mam aktualnie 2 oledy w domu b7 i g1 i maja się dobrze.
Ogladam tv,gram na kosoli i nie boję się o wypalenia.
Więc twoje argumenty maja się nijak.
Pozdrawiam fanów oled.
P.s następny co będzie pisal w każdym wątku, jak to oled się wypala albo odbicia... litości
 
Ostatnia edycja:

mpDante

Member
Bez reklam
Co ty nie powiesz, bo miałem oleda od Philipsa i wypalił się pasek tvn24 po ok.4 miesiącach, a po drugiej reklamacji na matrycę podałem się i wziąłem kasę.


Poza tym, rozważam teraz zakup 77B13 od LG, tylko patrzę na to już z zupełnie innej strony.
 

AWGUST72

Klub HDTV.com.pl
VIP
Powiem Ci jak u mnie było. Miałem 65 calowego leda a konkretnie SONY KDL 65W855C. Ponieważ każdy kolejny telewizor (z jednym wyjątkiem) kupowałem większy postanowiłem, że i tak będzie teraz. Przeskok z 65 cali na 75 wydawał mi sie zbyt niewielki w czym pomogła m.in taka stronka Visual TV Size Comparison : 83 inch 16x9 display vs 77 inch 16x9 display zdecydowałem ,że musi być 85 calowy. Oczywiście, że oledy podobają mi się . Do tego stopnia ,że postawiłem kumplowi dwa dobre "łychy" i przewieźliśmy jego oleda Lg w rozmiarze 65 cali do mnie na weekend. Byłem bowiem gotów po sprawdzeniu jednak zostać na tych 65 calach . I wieczorem LG po prostu wymiatał, obraz bajka , no po prostu orgazm oczny. Ale... w dzień a mam fest nasłoneczniony pokój już tak nie było. Do tego doszły obawy związane z ewentualnym wypalaniem. I mogą niektórzy zaklinać, że tego zjawiska nie ma ale... jest. Przy plazmach też tak mówiono a było jak było. Oczywiście większość użytkowników oledów pewnie tego nie doświadczy i bardzo dobrze. Jednak ja nie chce być w tej mniejszości i zastanawiać się czy albo kiedy może się to pojawić. Bo może nigdy a może za rok albo dwa.No i do tego jeszcze fakt ,że abym zyskał choć trochę na rozmiarze a i tak tylko w grę ewentualnie wchodziło 77 cali to musiałbym położyć duzo więcej kasy. Więc jak sobie zestawiłem z jednej strony 85 cali z dobrym ekranem ( oczywiście gorszym od oleda) do 65 cali oleda , który był nie do przyjęcia do oglądania w dzień , ryzyko wypaleń....to zostałem przy Sonym. Jeżeli za te 5 lat bo co tyle mniej więcej zmieniam tv wymyśla oledy w rozmiarze co najmniej 85 cali, bez tych tych w/opisanych cech i jeszcze w ludzkiej cenie...to bez wątpienia kolejny zawiśnie u mnie oled. Ale to moje przemyślenia. Ty musisz sam zdecydować co bardziej do Ciebie przemawia.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oled jest oled - każdy kto sprawdził na spokojnie - wie, że co do jakości obrazu na dziś nie ma lepszej alternatywy.
 

agricola

New member
Kluczowe pytanie to jaka odległość od ekranu. Ja generalnie preferuję lepszą matrycę, ale to moje. Niemniej z odległości 5 metrów raczej bym zdecydował się jednak na 75 cali.
 
Do góry