LCD 32 czy 37

borek_bb

New member
Witam.

Jestem już zdecydowany na LCD Samsunga ( niestety nie Full HD:( ) ale pozostaje wątpliwość co do wielkości. Początkowo myślałem o 37'' ale mam coraz wiecej wątpliwości i zaczynam oglądać 32''.

Problem wynika z faktu iż odległość od oglądającego do telewizora jest ok.2,70 m.

Są jakieś tabele odlełości li wymiary LCD.


Proszę o wasze opinie.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Mam 42 i siedzę około 3m i jest idealnie ,więc 37 będzie super wszystko zalezy z jakiego zródła bedzie nadawany obraz !!! np. filmy hd dvd maja taka jakość ze mozna nos przystawic do obrazu tak samo w przypadku konsoli do gier ;) zaś zwykła kabluwka, musiałbys siedziec z 5m zeby nie zobaczyc wad obrazu .
pozdro
 

fan HDTV

New member
Tabela odległości

borek_bb napisał:
Witam.

Jestem już zdecydowany na LCD Samsunga ( niestety nie Full HD:( ) ale pozostaje wątpliwość co do wielkości. Początkowo myślałem o 37'' ale mam coraz wiecej wątpliwości i zaczynam oglądać 32''.

Problem wynika z faktu iż odległość od oglądającego do telewizora jest ok.2,70 m.

Są jakieś tabele odlełości li wymiary LCD.


Proszę o wasze opinie.

Oto tabela z Audio Video pokazująca odległość z jakiej powinno się oglądać obraz TV w zależności od przekątnej telewizora i rozdzielczości:

attachment.php


Jak z niej widać dla telewizora 37" rekomendowana maksymalna odległość siedzenia od ekranu, to: 2,75 m dla obrazu SD, 2,2 m dla 720p i 1,47 m dla 1080i.
 

Attachments

  • HDTV_dist2.jpg
    HDTV_dist2.jpg
    80,9 KB · Wyś: 40836
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdzaj sam na prezentacji w domu. Bo tylko tak nie będziesz żałował zakupu.
 

musti

Banned
Nie do końca krótka prezentacja w domu może Cię przekonać, gdyż model 37" może wydawać Ci się za duży. Po kilku dniach się przyzwyczaisz i będziesz myśleć o 40-42".
Jeśli do tej pory miałeś klasyczny TV 4:3 CRT 29" to nawet nie myśl o LCD32".Jeśli miałeś CRT21" i było OK, to wtedy może być 32".
Ja oglądam 32" z podobnej odległości i już nie mogę się doczekać wymiany na 40-46".
 

gatar

Active member
Bez reklam
Ogr napisał:
Zgadzam się z przedmówcą juz czuje mały niedosyt !!!! :twisted:
Witam.
Jeśli masz syganł cyfrowy to niedosyt zrozumiały, jeśli zas słaby SD to ... radze się zastanowić. :)
W chwili prezentacji trudno zweryfikowac wielkość ekranu (pomijam jakość syganału), zwłaszcza jeśli poprzednio miałes 21". To nieco przypomina "przesiadkę" z Golfa II na IV i po jakims czasie przejażdżke Passatem. Ten drugi będzie zawsze lepszy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zgadzam się ze wszystkimi . Ale prezentacja otwiera podstawowe progi myślenia co do wielkości. Kolejną często nieprzekraczalną barierą jest kasa. Ale wielkość sprawdzaj przed zakupem. I daj się ponieść fantazji i słuchaj tych doświadczonych.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak chesz dołaczyć do tych co żałują .....
Wybór należy do Ciebie.
Pytaj w sklepie gdzie doradzają Ci owe telewizory - jakie oni mają w domu. To wiele wyjaśnia.
 

Rudeford

New member
32” Full HD to nieporozumienie no chyba, że z 1,5 metra;) Zresztą z tego co wiem to raczej niespotykana rozdzielczość w tym rozmiarze. Zdecydowanie 37”HD Ready będzie OKi. Po rozpakowaniu powiesz pewnie Boże jaki on wielki ale po miesiącu nie będziesz miał żadnych wątpliwości co do słuszności zakupu 37”.
Pozdrawiam
 

emin

New member
przy 37" z takiej odleglosci nie zauwazysz roznicy miedzy HDReady a FullHD. Zauwazylbys dopiero powyzej 42".
 

gatar

Active member
Bez reklam
borek_bb napisał:
A co wybralibyście 37'' HD redy czy 32'' Full HD.
Witaj.
Nieważne co My byśmy wybrali.
To Ty wybierasz dla Siebie.
Przeanalizuj DOKŁADNIE zamieszczony wcześniej wykres, zajrzyj do kieszeni (lie masz kasy :D) i będziesz wiedział.
 

borek_bb

New member
Byłem wczoraj w MM z żonką i rowiała moje wątpliwości , stwierdziła że mam kupić 37''. Teraz tylko wybór modelu, chyba zostanę przy samsungu z uwagi na żonę której podobają się z wyglądu te maszynki .

Nawiasem mówiąc słyszałem że samsung przy projektowaniu bardzo mocno konsultował wygląd z kobietami, czy to prawda to nie wiem ale coś w tym jest ;) .


Dzięki za wskazówki
 

pandzik

Member
Bez reklam
borek_bb napisał:
Mam jeszcze pytanie co sądzicie o Samsungu LE37R82B. Niestety kasowo nie wyrobię się na model LE37M87BD.

Wiesz, kosztuje to 3800zł na skapcu. Żadna rewelacja.
Za 4250zł masz Sony 40"V2500 - dużo lepszy telewizor.
 
Do góry