Telewizor 2500/3000zł + propozycje !

Loomos

New member
Dzień dobry !


Jestem tutaj nowo zarejestrowanym użytkownikiem, mimo iż przeglądam owe forum od dłuższego czasu.


Poszukuję telewizora 55" 4K, który będzie miał w miarę dobrą czerń przy nocnych seansach Netflixa, Amazon Prime'a czy NC+. Oglądane również będą materiały z Youtube'a oraz wszelkiej maści bajki dla dzieci, sporadycznie sport - mecze piłki nożnej (w tej kwocie pewnie nie mogę myśleć o płynnym śledzeniu pędzącej piłki czy szybkich akcji i ruchu kamer).



Aktualnie posiadam zbitego Samsunga UE55KU6400, z którego... powiedzmy jestem zadowolony, obraz dobry, jakość dźwięku z podstawy wystarczająca (w większości przypadków i tak przełączam się na Logitech'y Z-5500 optycznie), lecz za minus muszę uznać słabo działający system Tizen - problem z uruchamianiem YT, bez całkowitego zamknięcia aplikacji, bądź bez restartowania SmartHUB'a.


Modele, które przeglądałem:


LG SM8200 / SM8600
Samsung Q60
Philips PUS7504 / PUS6804
Sony XG8096



Boję się zakupu TCL'a oraz Panasonica, chociaż solidne argumenty są w stanie przekonać mnie do zakupu produktu z w/w stajni. W przypadku TCL'a, widząc telewizor na wystawie sklepowej nie robi na mnie "ogólnego" wrażenia, natomiast co do drugiego, czyli Panasonica, słyszałem, że powoli firma kieruję się w dół, a największą sławę przyniosły im plazmy (rodzice posiadają 42" od 7 lat i nadal telewizor spełnia ICH wymagania :D).



Proszę o komentarz do powyżej wypisanych przeze mnie modeli oraz propozycję kolejnych wraz z krótkim argumentem dlaczego właśnie to on powinien zostać powieszony, jakkolwiek to brzmi... NA ŚCIANIE :D


Życzę miłego weekendu oraz serdecznie pozdrawiam.
Maik




PS. Przeglądnąłem to forum jakieś 20/30 stron wstecz, lecz aktualnie mam tak wielki mętlik w głowie od natłoku informacji, że prosiłbym o rady doświadczonych użytkowników lub nakierowanie na właściwy tor.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Twój TV ma matrycę 50/60Hz IPS firmy BOE. IPS-y maja też LG z tym, że modele SM8200 i SM8600 maja o wiele lepszą matrycę NanoCell. Model SM 8600 ma matrycę 100/120 Hz.

Jeśli chcesz mieć spokój z systemem to LG będzie najlepszym wyborem o ile wieczorem oglądasz przy świetle.

Jeśli chcesz mieć naprawdę dobrą czerń to może TCL 55EC780 lub SAMSUNG 55Q60. Ale LG przy oświetleniu ma lepszy obraz. W tej cenie niestety zawsze jest jakiś kompromis.

Aby miec coś lepszego trzeba dolożyć do

SONY 55XF9005
SAMSUNG 55Q70
LG 55SM9010
 

Loomos

New member
@SLAV7

Dziękuję za odpowiedź !
Oglądam zazwyczaj w ciemności całkowitej, czasami odpalone są taśmy LED pod tłem maskującym kable za telewizorem.

Nawet, nawet ten TCL... Zastanawia mnie jednak ten a'la soundbar pod matrycą... Posiada ktoś TCL 55EC780, by móc się podzielić ze mną wrażeniami czerni, ogólnej jakości obrazu, płynności menu i aplikacji oraz owego "soundbara" :> ?

Prosiłbym o jeszcze jakieś dodatkowe komentarze / propozycje.
 

sodalit1990

New member
Witam.
Proponuje kupic Panasonica gx800,gx810,gx830.Ten model jest w wersji 40,50,58 i 65 cali.

https://www.youtube.com/watch?v=H3KS9PohJHY

Ktos pewnie zaraz napisze ze telewizor ma panel 50 hz i bedzie gorszy od tego z panelem 120 hz.
Nie bedzie gorszy bo nie zauwazysz roznicy.
Gx800 ma rekomendajce kupna na hdtvtest i na pewno warto kupic ten telewizor.

Moje posty sa tylko widoczne gdy jestem zalogowany na forum .Jak sie wyloguje to nikt wiecej nie przeczyta moich komentarzy.To chyba cenzura , jak w PRL-U.
Zaraz sie wyloguje i wszystko zniknie.
Do zobaczenia w przyszlosci .
Zalogowalem sie i moj post jest widoczny.
 
Ostatnia edycja:

Paździoch1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do czego ma być ten telewizor?, jeśli pod DVB-T to raczej unikaj Samsunga który ma wersję HbbTV 1.0 z 2010, a u nas ma być wersja HbbTV 2.0.1 którą ma LG ma i na LG działa Polsat News poprzez HbbTV w MUX-2 na kanałach z grupy Polsat. Na Samsungu z uwagi na niską wersję HbbTV nie działa Polsat News.
 

bielikk

New member
Bez reklam
@SLAV7

Dziękuję za odpowiedź !
Oglądam zazwyczaj w ciemności całkowitej, czasami odpalone są taśmy LED pod tłem maskującym kable za telewizorem.

Nawet, nawet ten TCL... Zastanawia mnie jednak ten a'la soundbar pod matrycą... Posiada ktoś TCL 55EC780, by móc się podzielić ze mną wrażeniami czerni, ogólnej jakości obrazu, płynności menu i aplikacji oraz owego "soundbara" :> ?

Prosiłbym o jeszcze jakieś dodatkowe komentarze / propozycje.

Nie daj się namówić na TCL-a - ta firma to największy "niewypał" na rynku. Brak upłynniaczy obrazu, soft niedopracowany, same kłopoty ... .
Każdy Philips będzie 100 razy lepszy.
 

Loomos

New member
Dziękuję za radę ! Będę rezygnował z pakietu NC+, gdyż ja sam kompletnie nie oglądam telewizji, a w praniu wyszło, że małżonka ogląda jedynie 13'stą ulicę (kryminalne CSI, "MAJAMI FAREJ" itd), więc mija się to z celem. Priorytet Netflix, HBO, Amazon Prime, YouTube, a po rezygnacji wskoczy zwykła "kablówka" dostępna dla każdego Kowalskiego.


Serdecznie pozdrawiam, miłego wieczorku !
 

janusz

New member
Bez reklam
TCL 55EC780 ma matryce V A o bardzo dobrych parametrach w tym dobrej jasności. W ciemnym pomieszczeniu nawet HDR działa w nim bardzo dobrze. Bardzo ważną sprawą w tym tv jest system. Mam tcl P60 od 3 lat i system przez pierwszy rok czasem potrafił lagować, ale dla osoby ogarniętej to nie był duży problem. Mam od 2 miesięcy tcl ep660 i system android 9 to moim zdaniem jest rewelacyjny, na dodatek jest gwarancja aktualizacji do 10 i 11.
 

strazakp

Banned
Dzień dobry !

Boję się zakupu TCL'a oraz Panasonica, chociaż solidne argumenty są w stanie przekonać mnie do zakupu produktu z w/w stajni. W przypadku TCL'a, widząc telewizor na wystawie sklepowej nie robi na mnie "ogólnego" wrażenia, natomiast co do drugiego, czyli Panasonica, słyszałem, że powoli firma kieruję się w dół, a największą sławę przyniosły im plazmy (rodzice posiadają 42" od 7 lat i nadal telewizor spełnia ICH wymagania :D).

Gdzie ty słyszałeś takie bzdury nt Panasonica???? Ta firma ma się dobrze, robi coraz to nowsze i lepsze sprzęty a w tym tv i nie widzę by miała paść.
Jest człowiek który od kilku już ładnych lat pisze ze Panasonic zaraz padnie ale jakoś nie pada a sprzęt wypuszcza ciągle to nowszy.
Panasonic jest dla wymagających odbiorców!
Ja bym Ci polecił właśnie Panasonic 58gx800 (810,820,830 - różnica głównie w kolorach obudowy i podstawą). Ten model kupisz za 2999 zł i jest to naprawdę bdb sprzęt.
Ja obecnie mam Panasonic 58dx700 od 3 lat prawie ale chce go sprzedać by kupić ten co ci wyżej napisałem by mieć już nowszy.
Myślałem o Samsungu g60 i ru8002 ale jednak odpadają. Panasonic ma wszystko co potrzebuje. I choć ma sporo słabszy Smart tv od Samsunga czy LG to mi wystarczy tylko YouTube.
 

adrian66

Member
Jak to gdzie słyszał strazakp...tylko na tym forum taka propagandę się sieje na temat Panasonica.Mam 50gx810 i szczerze go polecam,a jeśli ktoś ma wątpliwości to niech poczyta zagraniczne recenzje w których zbiera doskonale opinie.A sama marka cieszy się niezmiennie od lat największym zaufaniem wśród klientów.
 

strazakp

Banned
Jak to gdzie słyszał strazakp...tylko na tym forum taka propagandę się sieje na temat Panasonica.Mam 50gx810 i szczerze go polecam,a jeśli ktoś ma wątpliwości to niech poczyta zagraniczne recenzje w których zbiera doskonale opinie.A sama marka cieszy się niezmiennie od lat największym zaufaniem wśród klientów.
Tak, ja wiem ze na tym forum :) nawet wisdomo kto tak pisze od lat 😜
 

Piotr1980

New member
Jak to gdzie słyszał strazakp...tylko na tym forum taka propagandę się sieje na temat Panasonica.Mam 50gx810 i szczerze go polecam,a jeśli ktoś ma wątpliwości to niech poczyta zagraniczne recenzje w których zbiera doskonale opinie.A sama marka cieszy się niezmiennie od lat największym zaufaniem wśród klientów.
Witam, z jakiej odleglosci ogladasz? Ja mam 2-2.5 metra szukam czegos max 55 a panasonic ma albo 50 albo 58. 58 bedzie raczej za duzy.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 

janusz

New member
Bez reklam
Jak to gdzie słyszał strazakp...tylko na tym forum taka propagandę się sieje na temat Panasonica.Mam 50gx810 i szczerze go polecam,a jeśli ktoś ma wątpliwości to niech poczyta zagraniczne recenzje w których zbiera doskonale opinie.A sama marka cieszy się niezmiennie od lat największym zaufaniem wśród klientów.

Skoro to forum takie kłamliwe i nieobiektywne, to czemu tylko na tym tak dużo osób tu pisze i po kiego sam się tu co chwila rejestrujesz pod różnymi nickami.

Adam85Rbk
Skoro Panasonic to czołówka to co napisać o Samsungu, TCL i LG które produkują i sprzedają po kilka razy więcej TV, w zasadzie 99% innowacji pochodzi od tych firm.
 
Ostatnia edycja:

adrian66

Member
janusz pisałem już ze zależy mi tylko na obiektywizmie i w przeciwieństwie do ciebie moja obecność na tym forum nie służy niczyjemu interesowi.
 

strazakp

Banned
Witam, z jakiej odleglosci ogladasz? Ja mam 2-2.5 metra szukam czegos max 55 a panasonic ma albo 50 albo 58. 58 bedzie raczej za duzy.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
58cali nie będzie za duży. Ja mam właśnie tej wielkości tv I oglądam z odległości 2,5m. Szczerze to pp 3latach już bym chciał większy
 

Piotr1980

New member
Haha, jak kupilem 40cali dzieciom do xboxa to tez sie wydawal duzy a z czasem sie czlowiek przyzwyczaja, ja u siebie mam jeszcze 10 letniego sharpa32'' i czaje sie na tego Panasonica z serii gx8xx, wiem ze gdybym kupil 50'' to bylby niedosyt wiec raczej bede bral 58. A wiadomo moze czy w tym roku wyjda jakies nowe modele? Zależy mi tylko na tv z dolby ATMOS i Vision, mam juz soundbara SC-HTB900 wiec dobrze by było zeby tv przekazywal atmosa do belki.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry