Wymiana Tv 65" kwota około 6000 zl

siamer

New member
Witam.
Przymierzam się do zmiany TV (z przymusu). Zakup będzie za około 4 tyg.
Obecnie posiadam Sony 65XE5896 z którego jestem bardzo zadowolony. Ale jak już wymieniam to można się skusić na coś troszkę lepszego albo większego :D ?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 30m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1- 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć (chyba)
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Okno po prawej od TV (Są rolety)
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Sony 65XE8596 / Philips 55PFL5507
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? 4K, system android,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: internet + kablówka
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? XB1 + amplituner + blueray + google home
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Cały czas coś leci w tle (więc około 5 - 8)
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? VA :p
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, seriale
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Głównie internet zamiast telewizji: kodi, Netflix, youtube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 2h tygodniowo
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Różnie ale częściej wieczory
17. Preferencje co do wielkości? 65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Wolne menu (typu Philips pfl5507 - android przy tym to błyskawica), nie równe podświetlanie, clouding
19. Preferencje co do marki ? Mam pierwszego Sony i jestem zachwycony ale mogę przemyśleć inne propozycje
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? Około 6 tys
22. Czy telewizor weźmiesz na firmę? Nie
23. Czy ma mieć smart TV? Zdecydowanie! Preferowany android (kodi)

Myślałem nad Sony 65XF9005 (główna opcja).
Albo Philips 65pus8303.
Nie ukrywam że boje się trochę oledow a poza tym na jedyny jaki mnie stać to LG B8 który nie ma androida (głównie chodzi mi o kodi)...

Pozdrawiam...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oparłbym się faktycznie na tych modelach.
- Philips 65PUS8303 za 4999 zł
- Sony 65XF9005 za 6399 zł

- Oled Hitachi 65HL9000 za 6499 zł
- Oled LG 65 B8 za 6999 zł
- Oled Philipsa 65 873 za 6999 zł
Wybrałby Oleda i pakiet masz gratis.
 

siamer

New member
Sony jest za 5800 do wyrwania już. Ale tutaj bardziej chodzi o to, że nieraz włączam jeden kanał i leci cały dzień co nie służy oledom z tego co wiem... A jakoś mnie nie kreci o pamiętaniu aby przełączyć tv co kilka godzin aby nie było wypaleń (chyba że się mylę ?) No i kodi jak dla mnie musi być więc jak coś to Philips nie lg...
 

siamer

New member
Sam już nie wiem... Nie ma już problemów z wypaleniami ekranu itp w oledach ? Tak jak wspomniałem tv chodzi większość dnia i nie raz tylko jeden kanał... Różnie bywa. Nic mu nie będzie ?
 

Rodrik_AR

New member
Jeżeli chcesz sobie poprawić to tylko Oled 65" a jeżeli kolejny LCD to o rozmiarze 75" Przy Twoich 4 m od TV te 75" to będzie najlepsza opcja.
 

siamer

New member
Róznie bywa, nie gram ze 2 miesiące a później z tydzień gram bardzo często zależy ile mam czasu i czy mam w co grać... Tv ma być uniwersalny...
Jak z tymi powidłami i wypaleniami w oled ? To prawda czy mit ?

Pozdrawiam i dzięki za sugestie panowie :)
 

ErniK28

Member
Braciak ma B6 i po 2 latach użytkowania ma tylko 2000h i wypalenia takie, że aż żal patrzeć, nie sądzę, aby w nowych wiele się zmieniło w tej kwestii...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
A mój braciak ma dwuletni tort i tylko 2 kawalki zjedzone a pomimo to jest tak obrzydliwy, ze nie da sie juz jesc. Nie sądzę by w nowych cos się zmieniło.
 

agricola

New member
No to co - Philips 8303? Albo może jakaś nowsza wersja tego modelu?
Jeśli boisz się wypaleń to po prostu zrezygnuj z OLED. Nie ma sensu byś się ograniczał w korzystaniu byś uniknął tego typu kwiatków. Niestety tak naprawdę nie wiadomo do końca jakie jest ryzyko tych wypaleń w telewizorach OLED.
 

siamer

New member
A co powiecie Philips 8303 vs Sony xf9005 ? Oba w 65"
Mam Philips 55pfs5507 i działa tak że przysięgałem sobie że nigdy więcej Philipsa, obrał ładny ale zawiesza się, bardzo wolne menu (bardzo!), potrafi nie reagować na pilota itp... Naprawdę tandeta tv...
Ma ktoś info jak działa android na philipsie i na Sony xf9005 ?? Jakieś małe porównanie w szybkości ? Działają podobnie czy Sony dużo szybciej ?

Pozdrawiam...
 

barburian

New member
Bez reklam
Tylko OLED , mam w domu OLED-a 55 cali FHD, Mam też plazmę i LED-a, i mówiąc szczerze nigdy więcej nie kupię żadnego LCD-LED. W palazmach też straszono wypaleniami i jakoś po 15 latach użytkowania plazmy jakoś wypaleń
nie mam, OLED działa od 4 lat w sypialni i też jakoś dziwnie nie chce się wypalić. Jak się chce to oczywiście każdy TV da się zakatować ....
 
Do góry