TV 40-50'' w przyzwoitej cenie (do 2000-2500)

deathfury

New member
Czesc,
Trafilem tu z polecenia kolegi. Szukam TV (wyprowadzilem sie do UK, a moj zostal w Polsce) i ze nie orientuje sie za bardzo w temacie, prosze o rade! :)
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Salon, ok. 15-20m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 2.5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem? Jedna lub dwie
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Najczęściej na wprost, ewentualnie jedzac przy stole jest dalej i z boku, ale to marginalne
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stac
6.Jak słońce świeci w pokoju? Z lewej strony, wkrotce jednak beda rolety
7.Jaki masz obecnie telewizor? Brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? Zalezy mi na plynnosci, telewizor bedzie w 99% uzywany do filmow (Netflix, filmy z kompa) i PS4, nie planujemy nawet miec telewizji na chwile obecna. Nie wiem czy sa juz takie super technologie, ale jesli daloby sie puszczac filmy po WiFi z kompa - byloby super. Zastanawialem sie nad 4K, ale nie wiem czy warto.
Zastanawialem sie nad takimi:
Samsung UE48J5100 48" TV - Black
Techwood 40AO2USB 40" Smart 4K Ultra HD TV - Black (mega promocja 250GBP, dlatego przykula moja uwage, ale nie mam pojecia czym jest ten Techwood - opinie w necie ma calkiem OK)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? PS4 HDMI, komputer HDMI/Wifi
10. Jakie urządzenia? PS4, komputer
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? W tygodniu wieczorem, kilka godzin dziennie (2-5), w weekendy wcale albo duzo wiecej :)
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie robi mi to roznicy
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Gry, filmy, sporadycznie bedzie to sport, ale pewnie z jakichs streamow, wiec to nie ma znaczenia bo jakosc i tak bedzie tragiczna
14.Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, mysle, ze okolo polowa wykorzystania telewizora
16.Preferencje co do marki ? Samsung, mialem wczesniej i jestem zadowolony, ale z tego co czytalem ostatnio nienajlepiej im wychodza TV
17.Preferencje co do wielkości? 40-50''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach? Jestem raczej spokojny, TV mnie nie denerwuja :D
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Zdecydowanie wieczorami, a nawet nocami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000-2500? Wiadomo, ze czym taniej tym lepiej
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Totalnie mi na tym nie zalezy, moze byc jako dodatek

Z gory dziekuje za odpowiedzi,
Pozdrawiam!
 

deathfury

New member
Dzieki za polecenie.
Znalazlem tez serie H6400 - czym rozni sie od J5500 oprocz 3D?
Widze, ze J5500 jest rowniez w wersji 43'' i nie wiem czy taki nie bedzie mial najwiekszego sensu...
 

RHJG

New member
Bez reklam
H6400 ma matryce 100 Hz ale jest na starszym systemie? Tak J5500 43" jest to bardzo fajny TV zależy od Ciebie jaka wielkość Tobie pasuje...Ja wybrałbym J5500 nie ma z nim "kłopotów" tak jak to bywało z H6400 ? Zobacz jeszcze J6200 i J 6300
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
H 6400 gra znacznie lepiej tylko matryca sie kurzy.
Ale masz jeszcze z dobrych TCLa 50 S7806.
 

deathfury

New member
Jeszcze ostateczne pytanie przed zakupem - zdecydowalem sie na UE48J5500. Widze, ze jego czestotliwosc odswiezania to 400Hz. Rozumiem, ze wybierajac ten telewizor obraz bedzie 'plynny', jak przy ogladaniu filmow czy graniu w 60FPS+?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
J5500 jest na matrycy natywnej 50/60Hz. Do gier ok, ale z płynnością w filmach, czy sporcie będzie gorzej. Zdecydowałbym się na H6400.
 

deathfury

New member
A co w takim razie z J6200? Nie chce przeplacac za 3D, ktorego tak naprawde nie potrzebuje (H6400).
J6200 ma zdaje sie matryce 120Hz?
Ogolnie w UK nie moge znalezc J6200, za to znalazlem J6202. Jest jakas roznica miedzy nimi?
 

Seizo

Active member
Bez reklam
J6200 jest na 120 Hz matrycy VA. Jeżeli nie chcesz 3D, to bierz ten model. Działa już w oparciu o nowy system Samsunga. Na pewno jest to dużo lepsze rozwiązanie w stosunku do J5500.
 

Seizo

Active member
Bez reklam
Bierz J6200 nie będziesz zawiedziony. Ewentualnie udaj się do sklepu i zobacz na własne oczy. Oczywiście nie na materiale prezentowanym przez sklep, tylko zgraj coś na pena HD, SD.
 

deathfury

New member
No ale niestety UE48H6400 jest juz troche drozszy - najtaniej w UK to 430 GBP, a chcialem sie zmiescic w 400.
Mam tez watpliwosci czy faktycznie 48 cali nie bedzie za duzy i nie wiem czy nie wziac 40... Chyba ze moglibyscie polecic cos na poziomie H6400 czy J6200/J6300, co ma posredni rozmiar - 42 albo 43, moze 46 cali?
Tak jak wspominalem, nie musi to byc Samsung, chetnie sprawdze cos innego.
Przepraszam, za marudzenie, ale nie chce zrobic babola przy wyborze i pozniej zalowac :)
 
Ostatnia edycja:

GregoryPek

New member
ja zamiast samsunga kupiłem 100hz lg 652v i jestem bardzo zadowolony, internet na webos śmiga aż miło, bez zawieszeń, obraz jak za tą cenę świetny\. - cena ok 2500 zł żeby mieć taki obraz w innych markach z prawdziwym 100hz trzeba dać minimum 3 , 3,5 koła.
 
Do góry