Pomoc w wyborze zestawu do muzyki

nimda

New member
Witam Wszystkich po raz 1-szy.

Sledze to niezwykle przydatne forum, zwlaszcza dla takich jak ja, zdaje sobie rowniez sprawe, iz temat byl poruszany pewnie setki razy, lecz chcialbym uzyskac fachowe recenzje.

Otoz przymierzam sie do nabycia zestawu kolumn, oraz amplitunera.
Ow zestaw bede potrzebowal w 90% do muzyki (klasyka, rock, lata 70-te, 80-te), na KD mi szczegolnie nie zalezy, ogladam film raz na rok max.
Moj pokoj docelowo odsluchowy to 20m2, slabo umeblowany (1 maly segmencik, 2 fotele, lawa, sofa).

Od jakiegos czasu jak juz wspomnialem sledze tutejsze forum, szukam informacji na temat zarowno kolumn, jak i ampli. jednak im wiecej czytam tym wiekszy mam zgielk w glowie. Malo tego, co chwile mam inne typy :/

Od jakiegos czasu rowniez precyzuje/ staram sie precyzowac swoje typy i tak poczatkowo bylem przekonany do zakupu Zestawu JBL Balboa + ktorys z ampli HK. Lecz dzis bylem w sklepie specjalizujacym sie w tym drozszym sprzecie i zobaczylem Balboa na zywo, zobaczylwem tez towar innych producentow... "Specjalisci" w sklepie procz Balboa doradzali mi rowniez m.in. serie Northridge, do tego polecali ampli Pionieera 916.
Przyznam sie szczerze ze caly zestaw Northridge jest troche drogawy, zastanawiam sie czy nie zaczekac z kompletowaniem caalego zestawu 5.1, a na to miejsce zakupic najpierw same E80 + dobry ampli, i tu pytanie jaki ? Jaki najlepszy do tych kolumn ampli, czy 916, czy moze jednak ktorys z HK (jesli tak to ktory), a moze jakis inny producent?

Prosilbym w miare mozliwosci o odpowiedz na temat powyzszej konfiguracji, oraz czy dobralem odpowiednie kolumny do sluchania jak wspomnialem glownie muzyki? W sklepie mam mozliwosc wczesniejszego odsluchu, tylko musze sie wczesniej umowic (dopiero po swietach, gdyz teraz maja goracy okres), lecz chcialem poznac Wasze PRAKTYCZNE rady.
Dodam, iz JBL to moj glowyny faworyt, naczytalem sie na temat Northidge dosyc duzo, podoba mi sie co o nich pisza, jak rowniez pod wzgledem wizualnym. Jesli chodzi o ampli zdaje sie wylacznie na Was :)
Pozdrawiam
nimda
 

Kemp

New member
Witam,
Jaki masz budżet?
Czy fronty mają być duże podłogowe czy monitory?
Jeśli słuchasz tylko muzyki to pryncypialne pytanie po co Ci KD?
Klasyka a rock to spory rozrzut więc domyślam się iż oczekujesz wysokiej jakości przy jednoczesnej wszechstronności. I pamiętaj (skoro trochę pogrzebałeś na forum), że każda nasze opinia jest jednak subiektywna. Koniecznie odsłuchaj sprzętu przed zakupem. Warto teraz odczekać do stycznia jak ceny spadną dramatycznie.
Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Witam
Ja mam inne pytanie czy zestawy głośników kina domowego firmy Ferguson(przykładowo XTI 100) można brac pod uwagę ,chodzi o ich ewentualne podłączenie z ampli.JVC RX-D201S przy 16m2.Na forum nie mogę znalezc nic o Fergusonie może jest to ;kiszka;i nikt tego nie kupuje ;)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Nawet jeżeli Ferguson nie jest marką super znaną (osobiście nie słuchałem) to wcale nie znaczy, ze nie może dobrze dla Ciebie brzmieć. Idziesz, słuchasz, podoba Ci się, kupujesz.

@nimda
Weź płyty, które dobrze znasz i idź posłuchać. Umów się z gośćmi i posłuchaj najlepiej kilku konfiguracji ampli i kolumn po kolei. Będziesz wiedział już wtedy.
W którym sklepie są Ci "specjaliści" ?? ;)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Nimda, domyślam się, że zależy Ci również na słuchaniu radia, stąd Twój wybór, to amplituner. Jednak do jednego filmu na rok ;), to ja bym Ci radził pójść w stereo. Zastanów się nad amplitunerem stereo, np. Denonem DRA500, DRA1000. Możesz również rozważyć osobny wzmacniacz i tuner. To byłoby najlepsze wyjście, jeśli chodzi o jakość. Denon PMA500, Denon PMA700, to powinny być rozsądne propozycje. Do tego tunerek Denona i wszystko będzie śmigać. Budowanie w Twoim przypadku systemu 5.1 mija się z celem. I mówię to ja, kinomaniak ;). Do tego kolumienki 2 x E80 i będzie grać, aż miło. Choć radzę oczywiście odsłuchać. Ponieważ nie określiłeś budżetu, więc nie wiem, co najlepiej by tu spasowało. Ale mam nadzieję, że wytyczyłem kurs. Oczywiście warto rozważyć porównywalną ofertę HK, ale przy Twojej muzyce postawiłbym raczej na Denona lub CambridgeAudio.

ArtS :)
 

nimda

New member
Dziekuje za rady :) Macie racje, ze przy sluchaniu przedewszystkim muzyki zestaw 5.1 mija sie z celem, jednak... chce miec zestaw bardziej uniwersalny, a mianowicie w moim docelowym komplecie chce aby bylo jeszcze DVD, oraz bede potrzebowal podpiac pod wszystko jeszcze TV.
Procz muzyki bede korzystal jak slusznie zauwazyl Arts z radia, no i do tego jeszcze z TV. Wiec moze jednak opcja z ampli. AV to lepsza opcja dla mnie ??

Moj budzet to nie wiecej niz 5 tys. na same kolumny + Amplituner.

Reasumujac - zostalbym przy 2 x E80 + amplituner AV tylko pytanie jaki? Czy ten Pionieer 916 - ktory polecali mi w sklepie to dobra opcja, czy jednak szukac gdzie indziej ?? Prosze o sugestie.

Napewno zaczekam jak sugerujecie do stycznia, odslucham tych kolumienek, z tym ze chcialbym znac min. 2 typy ampli do nich, gdyz nie chce sobie utrudniac drogi do wyboru. Wiec moze poradzicie mi co by do E80 pasowalo najlepiej?

Z gory dziekuje za cenne wskazowki, gdyz dla kogos takiego jak ja licza sie opinie fachowcow w danej dziedzinie. Zawsze przed zakupem danego sprzetu najpierw szukam, czytam opinie i nie ukrywam, ze przy finalnym wyborze kieruje sie zdaniem innych. Sobie pozostawiam wzgledy wygladu, estetyki wykonania, oraz mozliwosci swojego budzetu :)

Milego Dnia :)
nimda

Ps. Moj teren poszukiwan to Rzeszow, znalazlem 1 sklep z takim sprzetem, do superMarketow i takich tam nawet nie zagladam, gdyz tamtejsi sprzedawcy w moim odczuciu maja wiedze typowo ulotkowo-broszurowa.
 

nimda

New member
Sluchajcie tak sie zastanawiam jeszcze nad jedna kwestia. Otoz nie wiem za ile mozna dostac same 2 x E80, sugerujac sie cenami allegro i sklepowymi treba dac okolo 3 300zl, a dzis wpadlo mi w oko to: http://allegro.pl/item147947490_jbl_e80_e20_ec25_ep150_wszystkie_kolory_nowe_gw_.html

?? Czyzby az taka przebitka?? Na pierwszy rzut oka dziwne zjawisko ;)
Nasuwa sie pytane po co dawac za same E80 tyle samo co za caly zestaw. Zawsze mozna odpiac/wylaczyc nieuzywane kolumienki, lub ogladac nawet raz na rok :) film na ful wypasie hmm?
Co o tym sadzicie? Moze to juz jest cena na styczen 2007, tylko wzgledy marketingowe na chwile obecna trzymaja ceny :/

nimda zaklopotany ;)
 

badger6

New member
Witaj,

Ja się wypowiem na temat tego pioneera bo od dłuższego czasu mam amplitunery tej firmy :). Miałem VSX-712, aktualnie posiadam VSX-1016, a 916 będzie grał bardzo podobnie. Moim zdaniem sprzęt jest godny polecenia. Ampli jest 7.1 więc jeżeli korzystasz z pięciu kanałów to pozostałe dwa możesz wykorzystać do podłączenia kolumn, które będą grały w innym pomieszczeniu albo zrobić bi-amping :). Super rzeczą jest system kalibracji MCACC, ma on m.in pięciopasmowy korektor na każdy kanał osobno więć można sobie poustawiać brzmienie według własnych upodobań. Zaznaczam, ze nie jestem żadnym znawcą i jest to tylko moja subiektywna opinia i na pewno musisz zrobić odsłuch, tym niemniej ja osobiście polecam :)
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Dwie kolumny E80 nabędziesz bez problemu za 1600 zł. W zestawach zawsze jest taniej, więc nie dziwi przebitka. Musisz sobie odpowiedzieć, czy dla jednego filmu w roku warto jednak płacić za dodatkowe głośniki. Czy miałeś okazję posłuchać kiedykolwiek systemu kina domowego? Bo jeśli nie, to posłuchaj. Tylko wówczas ocenisz, czy dodatkowe efekty przestrzenne wynagrodzą Ci dodatkowy wydatek i pewną utratę jakości (wzmacniacz za te same pieniądze gra lepiej od amplitunera).

ArtS :)
 

Kemp

New member
Ja polecam Ci Onkyo ampli 674 z DVD 504 oraz zestaw kolumn B&W z serii "600" S3 z sub-em ASW 300. Mam na frontach 602 S3, które są bardzo wszechstronne (niegorsze od droższych 602,5 S3).
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Witam,
Ja także przy takiej proporcji zachęcam, nie tyle do zakupu, bo to Twoja sprawa, ale koniecznie do odsłuchu, obok amplitunera KD, koniecznie wzmacniacza stereo. Można do niego kupić tuner i gra o niebo lepiej w stereo. A jeżeli za jakiś czas zmieni Ci się gust w stronę KD, wtedy kupisz amplituner KD, wzmacniacz podepniesz pod pre-out, masz dalej wspaniałe stereo i.... cieszysz się brzmieniem dźwięku przestrzennego.
 
Do góry