quadral quintas500 czy jbl balboa

juras

New member
To mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich serdecznie;

Mam pytanie dotyczące wyboru zestawu kolumn.Mają one grać w pokoju
o pow.16m kw. w bloku ,napędem będzie prawdopodobnie onkyo 604/404.
Interesują mnie raczej te dwa zestawy ze względu na kolor:oops: ale wiem że nie ja pierwszy mam taki problem.(z tego co wiem grają też nie najgorzej)
Praca zestawu: 40% kino i reszta to muzyka(rock,pop,blues itp.) Dodam że Balboa to górna granica kasowa.Czekam na wszelkie opinie.dzięki
 

jar.cin

New member
Balboa to pełny zestaw 5.1, sprawdzi się za równo dobrze w KD, jak i przy muzyce, a wziąszy pod uwagę to, jakiej muztki słuchasz, nie powinieneś narzekać.

Quadral Quintas to troszkę niższa klasa kolumn, z tym że jest to zestaw 5.0 Kwestia suba do tego zestawu pozostaje otwarta, ponieważ przy Twoich 16 m kw. może on nie być potrzebny.

Dobrze by było jednak przed zakupem posłuchać jednego i drugiego zestawu.

Pozdrawiam, Marcin.
 

juras

New member
Witam i dziękuję za rady. Zamówiłem Balboa i jeszcze zmieniłem ampli z 604 na 603 (tak mi doradził pan ze sklepu "zaprzyjaźnionego" z forum)
Odsłuchać nie miałem niestety jak bo w moim miasteczku nie mają tego zestawu:(
pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W ciemno zakładam, że będziesz zadowolony. Słyszałem kiedyś 603 z M-Audio SP2000 Piano i grał bardzo ładnie.

ArtS :)
 

Krisss

New member
juras napisał:
Witam i dziękuję za rady. Zamówiłem Balboa i jeszcze zmieniłem ampli z 604 na 603 (tak mi doradził pan ze sklepu "zaprzyjaźnionego" z forum)
Odsłuchać nie miałem niestety jak bo w moim miasteczku nie mają tego zestawu:(
pozdrawiam

No to dałes ciała z tym Amplitunerem.
604 to nowszy model. 604 ma 2 wejścia HDMI i 1 wyjście, 603 tylko component. Także jeśli w TV będziesz miał 1 wejście HDMI, to Amplituner bedzie działał jako "rozgałęźnik". Tzn. podłączasz telewizje N i dvd pod Amplituner i wychodzisz jednym przewodem na telewizor. W przypadku 603 podłączysz tylko jedno urządzenie pod tv, a pozostałe po componencie.

Odnośnie głośników, tylko Balboa.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Biorąc pod uwagę niską cenę na 603, to brak HDMI można przeżyć. Ja kupiłem niedawno Denona 2106 zamiast nowego 2307, bo nowy (mając HDMI) jest o wiele droższy, a gra tak samo. Amplituner kupuje się po to, aby go słuchać. A z gniazd wideo w amplitunerach to chyba jeszcze nie za często się korzysta. Być może HDMI to zmieni.

ArtS :)
 

juras

New member
Witam,
Kupilem zestaw z 603-ką świadomy braku wejsc hdmi ale mam tv panasa pv60 i on to rekompensuje.Sam zestaw gra jak dla mnie rewelacyjnie.
 
Ostatnia edycja:

Kamyk

New member
juras napisał:
Witam,
Kupilem zestaw z 603-ką świadomy braku wejsc hdmi ale mam tv panasa pv60 i on to rekompensuje.Sam zestaw gra jak dla mnie rewelacyjnie.

Jak oceniasz ten swoj zestaw: Panasonic PV60, Onkyo 603 i te JBL'e ?

Przymierzam, sie do kupienia po nowym roku 42PV60 + Onkyo tyle, ze mysle nad 304 + jedne z tych glosnikow o ktorych piszesz.

Bede wdzieczny za info.

Pozdrawiam
Piotrek
 
Do góry