jaki subwoofer???

weksla

New member
Bez reklam
Witam wszystkich!
Mam dylemat odnośnie subwoffera, a dokladnei jaki kupic abym byl zadowolony i nie obciazylo to zbytnio kieszeni, chcialbym sie zamknac w kwocie max 600zł. Subwoofer byłby uzupelnieniem do zestawu onkyo 504/404 + kolumny M-audio HSC 8800. Jeszcze jedno pytanie czym sie rozni sub pasywny od aktywnego? i jaki mam wybrac?? Prosze o dobre rady. Pozdrawiam
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Aktywny ma wzmacniacz a pasywny nie (tylko kabel i głośnik).
Do swojego zestawu weź któryś z subów KODY. Będzie dobrze grało.
Zwłaszcza, że jesteś ograniczony kasowo.
 

lipa_ml

New member
mam tego suba kody 1000plus i naprawde fajnie wymiata ja mam pokój ok 20m2 . teraz na allegro sa po 495 zł. nic lepszego sie nie znajdzie w tej cenie tym bardziej ze wykonany jest z mdf a nie z wiórowej. a jak wiadomo suby z mdf sa duzo drozsze :)
 

Kemp

New member
weksla napisał:
Witam wszystkich!
Mam dylemat odnośnie subwoffera, a dokladnei jaki kupic abym byl zadowolony i nie obciazylo to zbytnio kieszeni, chcialbym sie zamknac w kwocie max 600zł. Subwoofer byłby uzupelnieniem do zestawu onkyo 504/404 + kolumny M-audio HSC 8800. Jeszcze jedno pytanie czym sie rozni sub pasywny od aktywnego? i jaki mam wybrac?? Prosze o dobre rady. Pozdrawiam
Identyczny zestaw rekomendowałem przyjacielowi wraz z subem Tonsil Active 100 za 495 zł. Już to gdzieś pisałem na innych postach. Całość brzmi zaskakująco dobrze. A rekomendacje KODY również bym rozważył. Najlepiej wypożyczyć za kaucją oba suby i porównać w domu. Wtedy usłyszysz różnicę.
Pozdrawiam,
 

kaliope

New member
pozwolcie ze sie wtrace

Jedna osoba polecała mi komplet dali concept6 , ktory bez suba kosztuje 2500 a z subem 3500. Czy moznaby zaoszczedzic i wziąc suba np kody za 500zl, czy to zepsuje caly zestaw? Dali ma 160watt 29-170hz, a Koda sw1000 ma 80 watt, 35-150hz. Z danych wiec wynika ze koda jest slabsza. Mam 28m2 salon. Teraz mam 70watowa yamahe YST-SW45 50-150 Hz i jest troche za słaba tzn w kinie nawe ok, ale w stereo musze duzo zminjeszac sygnal na suba w zmacniaczu bo strasznie drży. Boje sie wiec ze 80watt koda tez bedzie za slaba, choc parametry ma lepsze i wazy drugie tyle. (yamaha tylko 9 kilo) Jakie parametry powinien miec sub na 28m2
 

Kemp

New member
Do 30 m2 100W powinno generalnie wystarczyć. 1 000 zł dodatkowo za sub-a to wcale nie dużo przy dobrej klasy sprzęcie. Aktualne drżenie Yamahy od razu narzuca pytanie jakie masz ustawienia odcięcia, fazy i głośności. Dodatkowo sub-a unika się do słuchania stereo.
 
Do góry