ustawienie REL T5

3echo

Member
Bez reklam
Dzięki Krzyś.
A czy Wy macie swoje REL-e cały czas załączone?Pytam ponieważ u mnie często gra muzyka,a ponieważ BX2 nie mają za dużo basu,to wspomagam się subem.A,że nie chce mi się go załączać za każdym razem,więc jest cały czas załączony,a cały system załączam na listwie.Myślę,że w taki sposób nie uszkodzę suba?I rzecz która mnie irytuje w tym przypadku to niebieska dioda.W dzień jej nie widać,ale wieczorem to wali po oczach.Macie jakiś patent na nią?Bo już próbowałem ją zamalować,zakleić,ale dalej przebija.
 

Ufo27

New member
Witam planuje zakup rela t5.Aktualnie w moim kinie jest sub pasywny.Bo uklad zasilajacy subwoofer jest wbudowany w amplitunerze.Czy rela podlaczyc pod te wyjscie na subwoofer a 3 kabelek pod lewy badz prawy kanal frontowy?
 

Attachments

  • lg_hb954pb_k0109122856450a_1245138161095-1.jpg
    lg_hb954pb_k0109122856450a_1245138161095-1.jpg
    221,2 KB · Wyś: 51

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Masz wszystko opisane w instrucji. Speakon podpinasz razem z kabelkami od kolumn frontowych i dzięki temu sub dostaje taki sam sygnał co fronty, a później jedynie dostrajasz go bawiąc się odcięciem. Żółty podpinasz pod + lewego wejścia głośnikowego, a czarny pod - lewego wejścia głośnikowego. Czerwony pod + prawej kolumny. Oczywiście piszę o wejsciach we wzmacniaczu.
 

kamar59

New member
Witam, jak oglądam film na kinie 5.1 to wiadomo że głośniki przednie z full band mam przestawić na 80 Hz. A LFE ma być na 80-100 czy 120 Hz?
I w sumie przy filmach obowiązkowo włączam REL T5 i chodzi mi o ustanowienie tej opcji "crossover" z tyłu co jest pokrętło od 30Hz do 120Hz ile dać?
Bo przy muzyce daje full Band wiadomo, a jak mi brakuje basu włączę suba to też mam coś przestawiać do muzyki ustanawianie ten rossover? Czytałem różne porady i jak ustawić kino itp.
Pozdrawiam
 

Drunk

New member
Bez reklam
Dołączyłem do grona posiadaczy, zatem przeczytałem cały wątek. Mam zamiar wykonać następujące połączenia: ampli->rel: sub2 pre-out(w ampli)-> low .1/lfe(w rel'u), oraz P-3000r->rel: zgodnie z instrukcją onkyo za pomocą kabla "y" z pre-out 2(L+R) do low level input w relu. Tak zaleca instrukcja onkyo jeśli sub nie ma wejścia stereo. Pytanie tylko czy tego typu zsumowany sygnał nie zaszkodzi subowi? Połączenie high level za pomocą speakon'a jakoś mnie nie przekonuje, bo raz że mój wzma to dual mono i nie wiadomo który schemat połączenia wybrać, a dwa to jakoś nie mam ochoty na robienie tego typu "pajęczyn" za wzmakiem.
 
Ostatnia edycja:

Drunk

New member
Bez reklam
Znalazłem odpowiedź na swoje pytanie, więc dzielę się informacjami. Ogólnie to nie zaleca się podłączanie kabla "Y" odwrotnie, czyli sumowania obu kanałów, bo zewrzemy je ze sobą tym sposobem, co niesie ryzyko uszkodzenia przedwzmacniacza. Znalazłem jednak konwerter stereo do mono który załatwi sprawę:


74c7170ae7e4ddef70e0e5c796ae633913fd51d1.jpeg
 
Ostatnia edycja:
Do góry