Kable...?

Denon 2807
Denon 1930
Jbl e100
e25
e20
e150- to wszystko juz mam- brakuje tylko kabli (hdmi juz kupilem). Kazdy mowi co innego - ze na przod grubsze, ze wszytkie takie same, ze 2,5mm, ze 4 mm, ze srebrne, ze normalne... Prosze poradzcie bo chcialbym to wszystko odpalic.
 
Ostatnia edycja:

Fatman_1

New member
Bez reklam
Idź do jaiegoś sklepu audiofilskiego (nie MM NDI), powiedz gościowi (takiemu co coś tam kuma - jaki masz sprzęt) i pożycz sobie ze 3 pary kabli do domu. Podłącz, posłuchaj, zostaw te, które Ci odpowiadają odsłuchowo (i portfelowo :D ), a resztę odnieś.
Większość sklepów ze sprzętem świadczy takie usługi.
 
no tak ale chodzi mi o to czy :
wszystkie maja byc rownej dlugosci ?
wszystkie maja byc rownej grubosci ?
srebrne ?
 
Ostatnia edycja:

Marcin_G

New member
Jeżeli dobrze pamiętam to powinno być tak:
- kable do głośników przednich powinny być identycznej długości
- kable do głośników na tył też oba powinny mieć taką samą długość
Jeżeli chodzi o grubość kabla to im dalej tym grubszy. Na przody powinien wystarczyć 1,5mm a na tyły to chyba od 2,5mm należało by zacząć. Ja osobiście mam wszystkie kolumny połączone kabelkiem 2,5mm.
A czy srebrne? Jeżeli Twoja kieszeń to wytrzyma to czemu nie.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Z tą średnicą nie jest do końca tak. Grubość przewodu jest uzależniona od prądu, więc pośrednio od mocy. Dlatego najczęściej na przód daje się conajmniej 2.5 mm2, a na tył 1.5 mm2. Oczywiście można dać więcej, ale wszystko zależy od ceny.

Jednbakowa długość przewodu ma na celu uniknięcie opóźnień sygnału, jednak sygnał w kablach rozchodzi się tak szybko, że nieduże różnice w długości kabli nie mają znaczenia.

ArtS :)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Zależy jeszcze od wzmaka.
Do monobloków widziałem podłączone już plecionki o średnicy 2 cm
ale również kabelki cieniutkie 0,5 mm (są takie, wyglądają jak stalowe linki).
Generalnie duży prąd = gruby kabel.
Nawet gedzieś w kuluarach na jakiejś wystawie ktoś mówił, że lepszy bas jest z grubego ale... kto to sprawdzi. :D :D
 
Do góry