Ciężki wybór: Tannoy Mercury F3, czy Quadral Quintas 500???

jar.cin

New member
Witam,

Czy ktoś może mi powiedzieć, w czym, oprócz ceny, tkwi róznica pomiędzy zestawami 5.0 Tannoy Mercury F3/F4 a Quadral Quintas 500? Szczególnie zależy mi na opinii masaja007, który w jednym z wątków tego forum przyznał się do wielekrotnego słuchania zarówno jednych, jak i drugich.

Pozdrawiam serdecznie,

Marcin.

Witam ponownie,

Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa, czy warto pakować się w te Tannoye (chodzi mi o Mercury F4 z subem)? Jak te kolumny wypadłyby w porównaniu z JBL Balboa? Czy sub Tannoy jest dobry, a może lepiej (taniej i nie gorzej) byłoby zainwestować w suba Kody SW 1000?

Pozdrawiam, Marcin.

Pomóżcie mi, proszę,

Podjąć decyzję, który zestaw głośników wybrać do amli Onkyo 674. Które kolumny stworzą najlepszą scenę dźiękową w pokoju 20 m kwadratowych, zarówno przy kinie domowym (60%), jak i przy słuchaniu muzyki (40%). Biorę pod uwagę takie zestawy, jak:

Tannoy Mercury zbudowany na F3 lub F4 5.0

Quadral Quintas 500

Infinity Beta HCS


Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za Wasze opinie,

Marcin.

Witam,

Widzę, że sam ze sobą muszę prowadzić tą rozmowę. Mam nadzieję, że ktoś jednak się wypowie na temat kolumn, o których piszę. Jeśli juz mowa o kolumnach, to pojawiło się kolejne pytanie, czy zestaw 5.0 Tannoy Mercury F4/1 jest rzeczywiście o wiele lepszy od podobnego zestawu Quadral Quintas 500? Różnica w cenie wynosi około 1000 PLN. Z pewnością można by było coś powiedzieć na temat jednych i drugich, gdyby się ich posłuchało. Niestety nie mam, jak na razie, okazji tego zrobić, tak więc zmuszony jestem opierać się na opiniach subiektywnych tych, co już mieli okazję tych zestawów posłuchać.

Pozdrawiam, Marcin.
 

masaj007

New member
Do 20m2 proponuje zestaw F3 ale z subwooferem. Będzie to optimum za rozsądne pieniądze. Subwoofer tak jak proponowałeś SW-1000.
Słuchałem wiele razy obu kolumn i Tannoye są lepsze. Nie są moze tak basowe ale za to bardzo dynamiczne i zrównoważone.
Co do F4 to mają one potężniejszy bas od F3. Jeżeli na tym ci zalezy to mozesz je też rozważyć bo różnica ce nie jest duża
 

jar.cin

New member
Dzięki masaj,

Twoja opinia jest dla mnie bardzo cenna. Może Tannoye nie sa tak popularne, jak Quintasy (pewnie powodem jest tutaj cena), ale słyszałem już bardzo wiele dobrego na temat tych pierwszych. Jeśli ma być to zestaw z subem, to powinny chyba wystarczyć F3. Zakup suba jednak chcę uzależnić od tego, jak będą się one sprawowały w samym systemie 5.0. Wydatek na suba Kody nie jest wielki, tak więc za około 500-500 PLN mozna już dostać SW 1000 v.2., który z pewnością doskonale uzupełni zestaw o niskie tony.
W zestawach Tannoy, zarówno tych na bazie F3, jak i F4 występują dwa rodzaje głośników satelitarnych, a są tą albo głośniczki FR, albo F1. F1 są trochę większe, mocniejsze, z obudową typu bas reflex. Które są lepsze bo które są droższe to już wiem - F1.

Mam jeszcze jedno pytanie i wtedy będę już prawie zdecydowany na te Tannoye. Mianowicie, jak ten zestaw wypadłby w porównaniu z Infinity Beta HCS? Niezaprzeczalną zaletą tego małego zestawu są jego niewielkie gabaryty.

Pozdrawiam serdecznie,

Marcin.
 

masaj007

New member
FR jak nazwa wskazuje to właśnie głośniki surround a F1 to najmniejsze podstawkowce. Tobie straczy FR.
BEta HCS w kinie ejszcze się sprawdzi ale w muzyce nie dorówna pełnowymiarowym kolumnom
 

polariscon

New member
Ja mam zestaw Tannoya czyli na przód F1 na stojakach i FC, tył FR do tego sub Yamahy SW225 na HK AVR 130.
Mały pokoik ok 16m/2 i wystarcza mi w zupełności dźwięk jest bardzo zrównoważony jedyny mankament to głośnik centralny, tak jakby był trochę za mocny do tego zestawu ale ustawieniu w wzmacniaczu -2dB wszystko jest ok.
Myślę że jeśli weźmiesz F3 to nie będziesz miał tego problemu.
 
Do góry