TAGA - co to za głośniki?

jar.cin

New member
Witam,

Szukając zestawu głośników do kina domowego trafiłem na wyroby firmy Taga. Czy ktoś z szanownych forumowiczów słyszał może o tych kolumnach? Jeśli tak, to czy warte są one uwagi? Czy można je porównywać z takimi zestawami, jak:

- Quadral Quintas,
- Koda 702,
- JBL Balboa,
- Infinity Beta HCS (te są małym zestawem, ale biorę je pod uwagę, jeśli chodzi o zakup)

Jeśli warto się nimi zainteresować, to którym konkretnie zestawem?

Dzięki z góry za rady i opinie.

Pozdrawiam, Marcin.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Jest to marka tego samego producenta co Koda. Chiny. Niedrogie
Zobacz na stronach polpaku.
Ciekawą serią są 500-tki. Podobno brzmia nieźle. Ostatnio miały recenzje w Audio i w Audio-Video.
 

jar.cin

New member
Witam,

Te 500-tki, o których piszesz Fatman1, pochodzą z serii Power. Mnie natomiast bardziej interesuje seria audio video. Szczególnie ciekaw jestem brzmienia Taga TAV 405 + TSW80. To, że produkowane są w Chinach, jeszcze ich nie przekreśla, w końcu wiele rzeczy pochodzi obecnie z tego kraju. Może w przypadku tej marki płaci się faktycznie za jakość wyrobu, a nie za znaczek.

Pozdrawiam, Marcin.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
@jar.cin

Czy ja napisałem, że "Chiny" to je przekreśla? Gdzie to jest w moim poście:evil: .
Szanowny jar.cinie, ja należę to tych dla których ważny jest dźwięk odczuwany subiektywnie. Niech sobie są te głosniki z Chin albo z półwyspu helskiego przeznaczone dla samodzielnego montażu, jeżeli brzmią dla mnie OK to kupię je bez względu na opinie "znawców". Jak już pisał na tym forum mobor - nasze gazety z branży audio powinny być rozdawane za darmo (z wiadomych względów).
TAV 405 nie słuchałem, więc nie moge sie wypowiedzieć.
 

jar.cin

New member
Zgadzam się z Fatmanem1 w 100%. Dla mnie także ważne jest brzmienie. Nie chciałem Cię urazić. Nie uważam, że jeśli coś jest produkowane w Chinach, to musi nosić znamiona tandety. Te wyroby często biją na głowę inne, o wiele droższe konstrukcje.

Pozdrawiam, Marcin.
 

Badyl

New member
jar.cin napisał:
Zgadzam się z Fatmanem1 w 100%. Dla mnie także ważne jest brzmienie. Nie chciałem Cię urazić. Nie uważam, że jeśli coś jest produkowane w Chinach, to musi nosić znamiona tandety. Te wyroby często biją na głowę inne, o wiele droższe konstrukcje.

Pozdrawiam, Marcin.

mozesz podać przykłady jakie marki/modele bije na głowę Taga?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Badyl napisał:
mozesz podać przykłady jakie marki/modele bije na głowę Taga?

Ja myślę, że Jar.cinowi nie chodzi konkretnie o Taga, a np. o JBL, czy Jamo. Wiele modeli tych producentów jest składanych w Chinach.

ArtS :)
 

jar.cin

New member
Dokładnie, o to mi chodziło. To, że coś jest produkowane Chinach absolutnie nie przekreśla tego wyrobu, a czasami nawet wręcz przeciwnie, ponieważ dzięki atrakcyjnej cenie dostajemy sprzęt porównywalny jakościowo z o wiele droższymi urządzeniami, ale jakże miły dla naszej kieszeni.

Niestety sporo jest jeszcze uprzedzeń wśród ludzi, którzy uważają wyroby rodem z "dalekiego kraju" za nie całkiem wartościowe, czy nawet tandetne. Niektórzy mają wiele kasy i kupują sprzęt za kilkakrotnie wyższą cenę, lecz zdecydowana większość to nabywcy tego średniego przedziału cenowego. Dzieki nowym technologiom rodem z Chin, produkty z tego kraju są całkiem dobre i często o wiele tańsze od wyrobów innych firm, które swoje wysokie ceny musza obniżać, aby sprzedać swój towar. Wszystko to dzieje się z korzyścią dla nas - potencjalnych nabywców.

Pozdrawiam, Marcin.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Dodam jeszcze, że tak uznana marka jak Dali też produkuje w Chinach swoją serię Concept 6.
Również tak uznana marka jak KEF.
 

Badyl

New member
Fatman_1 napisał:
Dodam jeszcze, że tak uznana marka jak Dali też produkuje w Chinach swoją serię Concept 6.
Również tak uznana marka jak KEF.
lepsze pytanie kto nie produkuje w chinach bo moim zdaniem tych firm jest mniej.
nie opłaca sie produkowac w europie wiec wiekszosc producentow robi to w chinach i nie widze w tym nic złego.

pozatym Taga to tani marketowy badziew
 

von urlik

New member
czytałem teraz test tego czegoś jak taga . tAV 505 . ścianka obudowy 10 mm czyli 1 cm !!! dynamika 87 db i cytat" żaden amplituner nie powinien mieć z ich napędzeniem problemów" no przy tak małej dynamice to raczej problem duży.
 

Prince

New member
Dynamika 87dB ??
To przecież chodzi o skuteczność / efektywność

Urlich jak się mądrze pisze to trzeba wiedzieć na jaki temat :)

Tomek
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Von_Urlik ma paradoksalnie rację. Nie w tym, że pomylił dynamikę ze skutecznością. Tylko w tym, że do uzyskania takiej samej głośności z gośników o niższej skuteczności, trzeba większej mocy wzmacniacza. Tak więc wniosek, że trudniej będzie te kolumny napędzić, jest poprawny. Niech żyją paradoksy. ;)

ArtS :)
 

Prince

New member
Jednak nie zgodzę się z w/w tezą:
Skuteczność rzędu 85dB już właściwie umożliwia większości wzmacniaczom wysterowanie kolumn ale....
No właśnie nie tylko skuteczność jest ważna , ale też kwestia impedancji... upraszczając jak ta spada w pewnym zakresie zbyt szybko i zbyt nisko - wzmacniacz nie "wyrabia" i nie może napędzić kolumn (większość wzmacniaczy przy spadkach poniżej 4ohm nie wyrabia)...no chyba że ma się jakiegoś hi-endowego kolosa :)

Z tego co badałem sprawę kolumny KODA/TAGA mają spadek impedancji poniżej 2ohm daleko na "skali" i nawet malutkim (słabym mocowo) wzmacniaczem bez problemów je się napędza...

Tomek
 

KERIKAWON

New member
Taga młodsza siotra Kody , przecież to jeden z wielu znaków handlowych KODA,
to ja mam zagadkę. Od dobrze poinformowanych wiem ze ta firma to jeden z najwiekszych OM na świecie i produkuje dla wielu znanych marek .
Pytanie które ze znanych marek także wymienionych w tym wątku nie jest u nich składana ?????
 

pibull

New member
Właśnie wczoraj kupiłem cały zestaw:

Ampli - koda 505x
dvd - koda 500
kolumny - Taga 505
sub - Taga Tsw-100

Jestem w wielkim szoku jak to wszystko gra - super ( wydałem na to w sklepie u siebie w miasteczku dokładnie 1850 zł. )
Na dniach kupię jeszcze samsung dvd-hd 950 - będzie jeszcze lepiej:)
Pozdrawiam.
 

von urlik

New member
taka zajebista firma - w Makro był zestaw za 1500 z takimi tagami 305 które miały tylkne głosniki wielkosci dużego pudełka zapałek .
kolejny no name produkowany w chinach w fabryce kody czyli to samo czyli żenada. za 1850 można było kupić pionka z głosnikami i mieć coś "normalnego"
a tak biedrona

f4645617be1237d3med.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ArtS007

New member
Bez reklam
Pioneer, to Pioneer - bez dwóch słów, ale kolega nabył za te pieniądze zestaw z subem. Jeśli jest zadowolony, nie psujmy mu tego.

ArtS :)
 

von urlik

New member
ArtS007 napisał:
Pioneer, to Pioneer - bez dwóch słów, ale kolega nabył za te pieniądze zestaw z subem. Jeśli jest zadowolony, nie psujmy mu tego.

ArtS :)

nie chciałem psuć - hmm chciałem zaznaczyć tzw. różnicę między no name a pionkiem . a sam przyznałeś co pionek to pionek . :eek:k:
 
Do góry