JBL E100 a TV CRT.

Status
Zamknięty.

Pablo1964

New member
Bez reklam
Witam,
Mam w zestawie KD fronty E100 Odległość od TV ok. 10 cm w linii bocznej.. Chciałem je nieco cofnąć do tyłu, żeby stały ok. 10 cm dalej niż ekran. Jednak bok ekranu zabarwił się na zielono. Po zrównaniu czoła kolumny z linią ekranu wszystko OK. Na opakowaniu kolumn jest napisane, ze są w pełni ekranowane. Czy to jest zjawisko normalne czy powinienem reklamować?

Pozdrawiam
 

Badyl

New member
no to jbl to bida.
napewno nie jest to zjawisko normalne w kolumnach ekranowanych.
u mnie kolumny pewnej firmy (nie bede reklamował) stoja 10 cm od crt i jest wszystko ok;)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Zamieniłem kolumny miejscami. Teraz z prawej strony jest OK. Z lewej właściwie też, jednak gdy przysunę kolumnę (ta sama) do samego telewizora, pojawia się poświata w lewym górnym rogu ekranu. W normalnym ustawieniu jest teraz w porządku, jednak ta jedna kolumna (teraz ustawiona z lewej strony) wytwarza pole magnetyczne, które minimalnie wpływa na tv.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Witam ponownie,
Co kilka dni mam niewielkie przebarwienia na obu stronach ekranu. Pomaga wyłączenie i ponowne włączenie odbiornika. TV nie jest z najwyższej półki, to Daewoo DTA3220K, ale poza tym spisuje się doskonale. Jak uważacie, czy przyczyna takich przebarwień leży po stronie odbiornika czy kolumn i czy powinienem z tym iść do serwisu bo może się pogorszyć, czy też można to zostawić? Na dzień dzisiejszy przebarwienia pojawiają się na tyle rzadko, że nie spędzają mi snu z powiek ;)
Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Odstaw kolumne i sprawdzaj czy przebarwienia nadal maja miejsce, jeżeli sie pojawią po odstawieniu kolumny to wina leży po stronie odbiornika.
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
Po odstawieniu kolumny przebarwienia ustępują. Ale tak samo ustępują po wyłączeniu i ponownym włączeniu TV.
 
Ostatnia edycja:

Pablo1964

New member
Bez reklam
Ad.1 - może, w tej chwili ok. 10 cm, ale warunki lokalowe nie pozwalają na więcej.
Ad. 2. - jeszcze nie teraz, gdy przyjmie się HDTV i będzie powszechnie dostępne kilka ciekawych programów, wtedy będzie mój czas na full HD.
Pozdrawiam
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
jeszcze nie teraz, gdy przyjmie się HDTV i będzie powszechnie dostępne kilka ciekawych programów, wtedy będzie mój czas na full HD
Jak juz będzie ten czas wtedy pojawi sie quadHD i znów będziesz czekał, tak jest w kółko i będzie :)
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
blackninja napisał:
Jak juz będzie ten czas wtedy pojawi sie quadHD i znów będziesz czekał, tak jest w kółko i będzie :)
No nie... musi ustalić się pewien standard i zdobyć przewagę rynkową. W tej chwili talim standardem jest jeszcze wciąż PAL i obraz w tym standardzie najbardziej podoba mi się na ekranie CRT. Gdy HDTV stanie się powszechne, zmieniam bez wahania! Dziś jednak byłby to przerost formy nad treścią.
 

angoos

New member
To raczej normalne zjawisko.
Trudno żeby głośnik był ekranowany od frontowej strony.
W pełni ekranowany to znaczy z każdej strony oprócz frontowej.
A postaw kolumnę frontem w stronę TV to dopiero wtedy zobaczysz jakie kwiatki Ci się pojawią.
Przy tak bliskiej odległości od TV (10 cm) jak cofniesz kolumnę względem płaszczyzny kineskopu to nie dziwne, że skosem będzie delikatnie zachodzic pole magnetyczne na bok kineskopu.
Lepiej jakby to TV był względem kolumn cofnięty, a nie odwrotnie.
 
Ostatnia edycja:

Pablo1964

New member
Bez reklam
No tak, jasne. Czyli wszystko jest OK. Spadł mi kamień z serca, bo amplituner już był w serwisie na gwarancji i bałem się, że podobna przygoda czeka mnie z kolumnami. Dziękuję za zainteresowanie i proszę o zamknięcie tematu.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry