Jeżeli nie Infinity Beta HCS, to co?

jar.cin

New member
Witam szanownych forumowiczów,

Kupuję właśnie u Blackninji zestawik:
- Ampli Onkyo 674
- DVD Onkyo 404

Niestety zestawu Infinity Beta HCS, jaki sobie zaplanowałem do kompletu nie ma obecnie w kolorze wiśnia, a jedynie taki jest akceptowalny przez moją żonę. Czas oczekiwania to około 2 tygodnie. Może istnieje jakaś alternatywa, jest przecież tyle przeróżnych zestawów do KD wielu firm. Może coś polecicie? Z wyjątkiem JBL Balboa 5.1 bo opinię na temat tego zestawu już znam i wiem, że są trochę lepsze, ale też i trochę większe od Beta HCS. Poza tym ten kolor - za jasny.

Pozdrawiam serdecznie, Marcin.
 

masaj007

New member
Skoro już osłuchany i wyrbrany to może poczekać?
Może byc zestaw z wolnostojącymi fronatmi czy wszystko oparte na monitorach? Jaka kwota wchodzi w grę?
 

jar.cin

New member
Może masz rację masaj, w końcu warto jest oprzeć się na opinii doświadczonego członka forum i w dodatku elblążanina (też mieszkam w tym mieście). Co do Infinity Beta HCS, to przyznać muszę, że nie słuchałem ich jeszcze, a swój wybór oparłem na gabarytach, wygladzie i opiniach ludzi, którzy zabierali głos na ich temat, również i na tym forum.
Jeśli chodzi o budżet, to nie chciałbym przekraczać 2000 PLN, a Beta HCS spełniają ten warunek (blackninja zaproponował mi dobrą cenę za nie, w zestawie z amli i DVD).
Z moich suchych kalkulacji wynika, że zestaw ten powinien wystarczyć do mojego 20 metrowego pokoju, który jest dość umeblowany. Ponadto słyszałem, że zarówno JBL-e, jak i Infinity potrafią nagłośnić nawet większe powierzchnie takimi małymi zestawami. Nie mam potrzeby inwestowania w super kolumny, które umożliwiłyby mi słuchanie muzyki bo do tego celu będę wykorzystywał swój stary zestaw Technics-a, który również zamierzam podczepić pod ampli Onkyo. Tak więc zakup dodatkowego zestawu głośników ma spełnić głównie swoją funkcję w kinie domowym.
Słuszałem, że Quadral Quintas 500 daja radę zarówno w kinie, jak i przy muzyce, tylko, że one nie maja suba. W ostateczności zawsze można go dokupić. Słyszałem, że Koda ma niedrogiego i całkiem niezłego suba. Tylko ten kolor Quintasów jest strasznie niewyjściowy. Żona by mnie zabiła, gdybym przyniósł do domu głośniki w kolorze kości słoniowej, kazała by mi pewnie przeprowadzić się na balkon razem z tymi kolumnami. Fajnie byłoby latem, a tu zima idzie.... brrrrrr

Pozdrawiam, Marcin
 

jar.cin

New member
No tak, niby są, tylko gdzie je dostać. Słyszałem, że jak na razie, to nie ma ich w Polsce. A poza tym, czy te Quintasy bez suba sprawdzą się do mojego KD? Jaki sub byłby odpowiedni i w rozsądnej cenie? Jak, pod względem jakości dźwięku, mają się one do wypatrzonych już przeze mnie Beta HCS?

Pozdrawiam, Marcin.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Quintasy stały się ostatnio bardzo popularne, więc być może trudno dostać odpowiedni kolor. Ja widziałem je kilka miesięcy temu we wrocławskim MM.

ArtS :)
 

jar.cin

New member
Z Quintasami jest problem. Nieliczni sprzedawcy mają na chwilę obecną wszystkie kolory. Oprócz tego problemem jest też brak suba. Oczywiście można dokupić, tylko, że wtedy przekraczamy już magiczną kwotę 2 tys. Są ciekawe zestawy Kody, ale czy to dobra marka jeśli chodzi o tego typu sprzęt? Porównując np:

1. Koda 702 i sub SW-1000
2. Quadral Quintas 500 i dodatkowo jakiś sub
3. Infinity Beta HCS

który zestaw byście wybrali z przeznaczeniem głównie do kina domowego?

Pozdrawiam, Marcin.
 

jar.cin

New member
Dzięki Fatman,

Nie wiesz przypadkiem po ile je tam chcieli sprzedać? Jeśli były w Katowicach, to może w innych MM też mają. Do Katowic mam kawał drogi i na pewno tam nie pojadę, ale do Gdańska jadę jutro, więc mogę zahaczyć o ten kołchoz elektroniczny nie dla idiotów.

Pozdrawiam wszystkich, Marcin.
 

masaj007

New member
Do 20m2 raczej bym w Betę nie szedł.
Co do MM w Gdańsku to byłem we wtorek ale nie zauwązyłem tych głośników. Niestety Fora internetowe zbudowały duże zainteresowanie na te kolumny.
Co do kolumn to zobacz jeszcze Runicony. Jeżeli by się udało i został zestaw 5.1 to są bardzo fajne Celestiony z F28 jako fronty
 

Pablo1964

New member
Bez reklam
jar.cin napisał:
Co do Infinity Beta HCS, to przyznać muszę, że nie słuchałem ich jeszcze, a swój wybór oparłem na gabarytach, wygladzie i opiniach ludzi, którzy zabierali głos na ich temat, również i na tym forum.
(...)
Ponadto słyszałem, że zarówno JBL-e, jak i Infinity potrafią nagłośnić nawet większe powierzchnie takimi małymi zestawami.
Wszystko święta prawda... jednak Infinity i JBL brzmią zupełnie inaczej! Trzeba posłuchać. Też chciałem kupić Bety (do HK 435), jednak podczas odsłuchu wymieniłem na Northridge. W mojej opinii wygląda to tak:
Infinity beta - muzyka klasyczna, jazz
JBL Northridge - rock
Do kina jedne i drugie będą dobre.
Pozdrawiam
 

jar.cin

New member
Cóż, jeśli o mnie chodzi, to głównie wykorzystam tą Betę HCS pod kinem domowym, ale zdarzyć się może, że np zechcę posłuchać na tym muzyki, czy radia. Każde kolumny grają inaczej, chyba nie ma dwóch brzmiących tak samo róznych zestawów?
Wybór, jeśli chodzi o Betę, opieram o opinie innych ludzi i mam nadzieję, że nie będę żałował. Zasadniczą zaletą tego zestawu jest dla mnie wielkość poszczególnych elementów, choć firma i estetyka wykoania też nie są bez znaczenia. Pożyjemy zobaczymy, jak na razie, to czekam na kolor wiśnia, który na obecną chwilę się skończył.

Pozdrawiam serdecznie, Marcin.
 
Do góry