Jakie głośniki do Onkyo 674

jar.cin

New member
Witam, po przeczytaniu kilkudziesięciu wypowiedzi na tym forum na temat głośników zaczynam odczuwać duży niepokój związany z zakupem odpowiedniego zestawu głośników do mojego KD. Nie ukrywam, w oko wpadły mi JBL SCS 260.5, tylko, czy one dobrze mi zagrają pod tym amplitunerem i na powierzchni około 25 m2? Może ktoś ma tego typu sprzęt w domu lub słyszał, jak to gra i mógłby się podzielić Swoimi odczuciami? Byłbym bardzo wdzięczny, pozdrawiam, Marcin.
 

jar.cin

New member
a może lepszym rozwiązaniem byłoby zainwestowanie w droższe, ale juz pożądne kolumny, np. JBL-a E80? Tylko nie wiem, czy róznica będzie znacząca na ich korzyść, zwłaszcza podczas ogladania filmów? a może do kina domowego wystarczy zestaw małych pierdziawek + sub z zestawu SCS 260.5?
 

Mabri

New member
Jeżeli powiesz co słuchasz, to może ci coś podpowiem.
Jeżeli lubisz dużo hałasu, to idziesz w dobrym kierunku. Wiem, że mnie tu zaraz okrzyczą, ale JBL daje dużo łomotu zapominając o barwie, neutralności i muzykalności. To raczej przedłużenie sprzętu Harman-Kardon - duży, ogromny dźwięk.
Ja szukałbym czegoś innego, ale napisz jakie masz preferencje.
 

jar.cin

New member
Jeśli chodzi o wybór kolumn, to bynajmniej nie sugeruję się ich hałaśliwością, a raczej ceną. A tak na poważnie, to pierwszy raz staję przed trudnym wyborem kina domowego. Wybrałem już LCD, Amplifier, właśnie Onkyo 674, DVD Onkyo 404, no ale z kolumnami, to już tak łatwo nie jest, tym bardziej, że rozpiętość cenowa jest tu ogromna. Jeśli chodzi o moje preferencje, to muszę stwierdzić, że głównie będę używał tego zestawu do ogladania filmów i TV, czasem radia i trochę muzyki, choc do muzyki ma stary poczciwy zestaw technicsa. Nie jestem audiofilem, choć przyznać muszę, że zależy mi na dobrym dźwięku, a zarazem na dobrym kompromisie pomiedzy poszczególnymi zastosowaniami mojego KD. Z racji tego, że mam ograniczone już środki finansowe na dokompletowanie mojego pokoju i zakup zestawu głośników, to chciałbym zanleźć jakiś zestaw do 2 tys. PLN max.Wybór firm, jak i modeli jest nawet w tym przedziele cenowym dość spory, jednak to takie suche wybieranie bo nie wie się tak naprawdę, jak to brzmi. Może sa tańsze zestawy, np 5.1, które dają dobry dźwięk? Słyszałem, że każde kolumny grają inaczej i wybór tych odpowiednich, to najczęściej kwestia gustu. Pozdrawiam, Marcin.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Weź Quadrale Quintasy 500. Jakość dobra. Cena przyzwoita.
Tylko weź 5.0 a sub kup osobno, nie z tego zestawu.
Z tego zestawu jest słabiutki.
Z Onkyo Quintasy zagrają w sam raz (jeżeli trzyma Cię budżet).
jeżeli masz ciut więcej - weź Dali Concept 6.
 

jar.cin

New member
Serdeczne dzięki za podpowiedź. Szczerze powiedziawszy nie brałem pod uwagę tych dwóch marek, może dlatego, że dobrze ich nie znam. Nie wiem skąd te kolumny pochodzą, kto je produkuje itd. Jak wymienione przez Ciebie Quadrale, czy Dali mają się w porównaniu z serią Northridge JBL-a? Jak przypuszczam zestawy, które mi poleciłeś są bardziej predysponowane do odsłuchu muzyki, a dzięki temu równiez jako element KD powinny dać sobie radę. Nadal nie znam jednak opinii na temat zwykłych pierdziawek - małych zestawów s serii Simply Cinema JBL-a (np. SCS 260.5). Jeśli ktoś słuchał tego, to byłbym wdzięczny za podzielenie się Swoimi subiektywnymi odczuciami. Pozdrawiam serdecznie Wszystkich, Marcin.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Do kina możesz rozważyć:

– Infinity Primus HCS za około 1600 zł
– Infnity Beta HCS za około 2100 zł

Jednak przy tych drugich rozważyłbym zestaw:

– JBL Balboa 5.1 za około 2600 zł

Northridge to jednak wyższa półka. Nie wiem, jak grają Dali, ale Quintasy są słabsze od Balboa.

ArtS :)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Na 25m2 SCS 260.5 będą za małe. Udusisz je.
Spróbuj Balboa, jeżeli słuchasz rocka, bluesa, techno i generalnie gęstych formatów ale jeżeli lubisz jazz, klasykę, detalicznośc w dźwięku - idź w Dali.
Dali to duńska firma, robi doskonałe głośniki (popatrz w sieci). Akurat seria Concept6 jest serią budżetową (robiona w Chinach, podobnie jak Balboa - ale to nie znaczy, że gorsza).
Za nieduże pieniądze możesz mieć sensowny dźwięk.
Dali Concept 6 wersje 5.0 możesz mieć już za 2400 pln. Dołożysz 1k i będziesz miał z subem. Balboa kupisz za 2500 pln 9komplet) albo i taniej. Blackninja jest to cenodawaczem.
 

jar.cin

New member
Ok, wszystkie zestawy, które są mi polecane są dużymi zestawami kolumn. Jeśli coś takiego wstawię do mojego niedużego pokoju, to żona pewnie mnie zje za ograniczenie przestrzeni życiowej. Interesują mnie raczej małe zestawy, no chyba, że przekonam ukochaną, że większe kolumny to lepsze doznania, oczywiście słuchowe. Jak na razie jednak poruszam się wśród małych zestawów i dlatego tak bardzo mi zależy na opinii np. JBL-a SCS 260.5, który oprócz małych rozmiarów posiada również niezaprzeczalne walory estetyczne. Czy ten zestawik jest na tyle kiepski, że nie warto się nim w ogóle interesować? Cena 1300 PLN za te kolumienki, to w porównaniu z pożądnymi kolumnami podłogowymi, jest niewielka, ale z drugiej strony, za połowę tego można by kupić najtańszy zestaw KD jakiegoś Samsunga, czy LG. Najgorsze jest to, że nie mam za bardzo gdzie odsłuchać różnych zestawień głośników do KD.

I jeszcze jedno, czy Infinity Beta HCS i JBL SCS 260.5 to porównywalne zestawy jeśli chodzi o jakość dźwięku? Cenowo się troche róznią, ale czy tylko? Pozdrawiam serdecznie, Marcin.
 

jar.cin

New member
Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie. Mianowicie zakup rozłozony w czasie, teraz kupiłbym 2 x Northridge E80, które wystarczyłyby mi do stereo, a z czasem dokupowałbym poszczególne elementy zestawu. Czy jednak warto, czy nie lepiej byłoby po prostu kupić niższy, ale pełny, zestaw JBL-a - Balboa HCS? Czy zauważę róznicę pomiedzy tymi dwoma rodzajami zestawów, oczywiście juz kompletnych? Jeśli nie lub bedzie ona bardzo mała, to po co przepłacać? Szczerze nie mam w zwyczaju wydawania pieniedzy na coś, co jedynie ładnie wyglada lub ma markowy znaczek. Pozdrawiam wszystkich i dziękuję serdecznie za wasze rady, których juz mi udzieliliście, są one dla mnie bardzo cenne.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Z jednej strony mówisz, że proponowane zestawy są za duże, a później zaczynasz zastanawiać się nad Northridge? Brak mi tu konsekwencji. Infinity Primus HCS, to chyba wybór dla Ciebie.

ArtS :)
 

jar.cin

New member
Masz rację, ale mój brak konsekwencji wynika z ogromnej oferty tego typu zestawów oraz konieczności kompromisu pomiedzy ceną, jakością, wygladem oraz przyszłymi możliwościami użycia zarówno jako zestawu KD, jak i sprzętu do słuchania muzyki ( nie jestem miłosnikiem jazzu, czy muzyki powaznej, choć czasem również słucham). Piszesz o Infinity primus HCS, ale czym one różnią się od wspominanych wczesniej przeze mnie JBL SCS 260.5???

Wszystkie moje wątpliwości i niemozność podjęcia decyzji co kupić wynikają z faktu, że nie mam i chyba nie będę miał możliwości odsłuchu tych kolumn. Jaki jest sens wydawać kilka tysięcy złotych na zestaw głosników z wyższej półki, jakimi z pewnością są Northridge JBL-a, skoro zagraja one w sposób zblizony do niższych modeli tej samej firmy, czy wspomnianych Infinity Primus HCS? A te z kolei są mniejsze, czyli zajmują mniej miejsca, są bardziej ustawne.

Większość proponuje mi, jeśli chodzi o małe zestawy kolumienek do KD, głośniczki Infinity, a czy podobne zestawy JBL-a są gorsze? Jesli tak, to w czym tkwi róznica i czy rzeczywiście jest ona zauważalna?

Pozdrawiam wszystkich uczestników tego forum, Marcin.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jednego możesz być pewien. Northridge zagrają lepiej od mniejszych głośników. Ale też lepiej kosztują.

Primuski są drewniane. Nie mam zaufania do plastikowych pudełek, a takie chyba są SCS.

ArtS :)
 

jar.cin

New member
A cp sądzicie o zestawach, bądź samych głośnikach Yamaha? Czy ta firma robi dobre głośniki zarówno do KD, jak i do słuchania muzyki?

Pozdrawiam, Marcin.
 

jas

New member
Kolumny do Onkyo 674/404

Witam
Niedawno rozwiązałem ten problem. Trochę z pomocą tego forum, troche szukając i słuchając.... http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=8393. System pracuje u mnie ponad miesiąc. Użytkuję wyłącznie w kinie domowym. Nie wiem czy sensowne jest szukanie innych rozwiązań. Spisuje się TO idealnie!
Pozdrawiam
jas
 

jar.cin

New member
Dzięki "jas" za radę. Też chętnie bym wydał 7k na zestaw KD, niestety jednak ogranicza mnie trochę budżet. Równiez mam zamiar kupić Onkyo 674 i DVD404, ale kolumny chciałbym z przedziału cenowego około 2 tys.

Dzięki opiniom na forum zawężają się moje poszukiwania do kilku zestawów, a mianowicie:

1. Infinity Beta HCS - zaleta taka, że są małe i zarazem często polecane.

2. Quadral Quintas 500 - tani zestaw, ale czy to znaczy, że kiepski. Jaki Sub do tego zestawu byłby odpowiedni?

3. JBL Balboa - czy lepsze od Quintasów i czy porównywalne z Infinity Beta HCS?

Pozdrawiam serdecznie, Marcin.
 

jar.cin

New member
Witam,

mam jeszcze jedno pytanie, czy ktos orientuje się, gdzie produkowane są zestawy głożników Infinity Beta HCS?

Pozdrawiam, Marcin.
 

jar.cin

New member
Witam,

Masz rację, że jest to mało istotne, choć niektórzy zwracają na to uwagę. Dla mnie ma to drugorzędne znaczenie bo najważniejszy jest dźwięk. Cena oczywiście też jest nie bez znaczenia bo w końcu produkty pochodzące własnie z Chin są o wiele bardziej atrakcyjne cenowo, niż inne podobne z pozostałych rejonów Świata (no cóż, tania siła robocza).

Ok, a tak gdyby Ktoś stał przed wyborem JBL Balboa system 5.1, a Infinity Beta HCS, to co by wybrał? Interesują mnie głównie argumenty przemawiające z jednym lub za drugim zestawem.

Pozdrawiam serdecznie,

Marcin.
 
Do góry