Jakie głosniki 5.x? Regałowe, bassref. przedni, dobre stereo

tom soyer

New member
Szukam małych głosników które będe mógł postawić na regale. Wymagania dobre stereo , wykorzystanie równiez w kinie (wtedy bez suba chyba sie nie obejdzie). Pokój około 60m2. Budżet około 2000-3000 za 5.0 (5.1). Najlepiej czarny lakier ale pomalowac kolumny to nie problem. Najważniejsze ucho.

Co proponujecie odsłuchać?
 

Deimos

Banned
Marzenie niewykonalne

Za 2000-3000 chcesz i dobre stereo i dobre kino do pomieszczenia 60m kwadratowych? To tu raczej potrzeba cudu!
Małe podstawkowe kolumy do dobrego stereo to B&W CM-1 , zdobywca tegorocznego wyróżnienia E.I.S.A (2300pln para);)
 
Ostatnia edycja:

tom soyer

New member
CM-1 można kupić w niemczech znacznie taniej
Poza tym za 3kPLN można mieć komplet iQ Kefa więc nie wydaje mi się abym szukał cudu.

dla sprostowania: dobre stereo dla mnie to nie high end
 

Kemp

New member
Witam,
Miałem ten sam problem. Chciałem wycisnąć z kina domowego dobre stereo. W każdym sklepie i na forum wszyscy Ci powiedzą, że przez AV nie da się słuchać dobrego Hi-Fi. Dla ścisłości miałem AV Onkyo TS-DS575, które z założenia miało zostać. DVD - Pioneer DV-525 (połączony coaxialem) i zestaw Jamo "Syrius" z serii "8" (front i surround 38, center 18, sub 1008, kable 2,5 kw). Drążyłem temat przez kilka miesięcy. Odsłuchiwałem nawet audiofilskie Phoebe z Audio Academy.
W końcu zdecydowałem się na B&W 602 S3 za 1700 zł (zapłacone kartą kredytową w sklepie). Oczywiście podczas słuchania stereo muszę wyłączać sub-a gdyż w Onkyo nie ma "pure-direct" jak w Yamaha.
Efekt przerósł moje oczekiwania. Przestałem nawet myśleć o oddzielnym zestawie stereo.
Po zmianie DV-525 na nagrywarkę Panasonic DMR-EH65 podłączonej przez "optical" przeżyłem szok.
Mając budżet 3000 zł zostanie Ci jeszcze 1300 zł na naprawdę dobry center (najważniejszy w kinie domowym) i niezłe surroundy.
Oczywiście kable i odtwaracz DVD mają ogromne znaczenie.
Pytanie jeszcze jaki masz AV bo czym starszy tym lepszy dla stereo - to też Ci powiedzą fachowcy.
Pozdrawiam,
 

angoos

New member
Kemp napisał:
Witam,
Miałem ten sam problem. Chciałem wycisnąć z kina domowego dobre stereo. W każdym sklepie i na forum wszyscy Ci powiedzą, że przez AV nie da się słuchać dobrego Hi-Fi. Dla ścisłości miałem AV Onkyo TS-DS575, które z założenia miało zostać. DVD - Pioneer DV-525 (połączony coaxialem) i zestaw Jamo "Syrius" z serii "8" (front i surround 38, center 18, sub 1008, kable 2,5 kw). Drążyłem temat przez kilka miesięcy. Odsłuchiwałem nawet audiofilskie Phoebe z Audio Academy.
W końcu zdecydowałem się na B&W 602 S3 za 1700 zł (zapłacone kartą kredytową w sklepie). Oczywiście podczas słuchania stereo muszę wyłączać sub-a gdyż w Onkyo nie ma "pure-direct" jak w Yamaha.
Efekt przerósł moje oczekiwania. Przestałem nawet myśleć o oddzielnym zestawie stereo.
Po zmianie DV-525 na nagrywarkę Panasonic DMR-EH65 podłączonej przez "optical" przeżyłem szok.
Mając budżet 3000 zł zostanie Ci jeszcze 1300 zł na naprawdę dobry center (najważniejszy w kinie domowym) i niezłe surroundy.
Oczywiście kable i odtwaracz DVD mają ogromne znaczenie.
Pytanie jeszcze jaki masz AV bo czym starszy tym lepszy dla stereo - to też Ci powiedzą fachowcy.
Pozdrawiam,

Mam te głośniki. Potwierdzam - bardzo dobra jakość. Do tego, do zestawu 5.0 uzupełniłem je o pozostałe elementy tej serii B&W czyli LCR 60 S3 - centralny i efektowe DM 600 S3. Subwoofer na razie sobie darowalem, ale niedługo zamierzam go kupić (a konkretnie Canton AS 85 SC). Za te 5 głośników B&W dałem 3300 PLN. Wszystko razem pięknie gra z AV Denona 1906.

Pozdrawiam
 
Do góry