Kolorowy problem

yrkfi

New member
Nie chce tutaj dokonywac profanacji ale moj problem z wyborem kolumn zaczyna sie od ich KOLORU :eek:. Postanowilem bowiem rozjasnic moj salon, mam juz dosc ciemnych podlog, mebli i ciemnych kolumn z czarnymi oslonami glosnikow. W salonie wymieniony juz jest parkiet na klonowy, sciany sa pomalowane na odcien bieli, meble tez beda wymienione na jasne.

Chcialbym wiec miec tez kolumny 5.1 w kolorze jasnym np. klon, buk, moze nawet i biale, wraz z jasna oslona glosnikow np. srebrna, biala.

Kolumny przednie powinny byc stojace dosc wysokie lub na stojakach tak by pasowaly po bokach duzego TV LCD.

Takie kolumny oferuje np. Quadral w modelu Quintas 500.

Ale jakie sa inne mozliwosci wyboru, czy ktos moze doradzic? Kolumny w jasnych kolorach sa znacznie rzadsze niz ciemne.

Aha, odsluch bedzie w salonie 26 m, wzmacniacz Pioneer VSX-916 w kolorze srebrnym oczywiscie :cool:. O cenie nie mowie bo chcialbym znac wszystkie opcje ale nie bede wydawal rownowartosci nawet polowy nowego auta, chocby najtanszego....:)
 

akab

New member
Koda av 710 też jest w kolorku klonu bardzo fajnie wykonane niestety nie słyszałem jak grają ja miałem ten sam problem ale nastawiam się na JBL E-80 w kolorze buk ,też mam jasną podłogę troszkę ciemniejszą niż klon ,a miałem mieć właśnie taki ,ale stwierdziłem że za jasny i nic nie dokupię . Inna opcja to połączenie kolorów mebli np brzoza lub klon z ciemnym brązem ja tak zrobiłem i jest ok ,wtedy jest większe pole manewru pzd
 

yrkfi

New member
Moje opcje co do jasnych kolumn z jasnymi siatkami w tej chwili zaciesniaja sie do producentow niemieckich bo oni
maja takie zestawy w ofertach

Magnat
Canton
Nubert
Heco

Jasny kolor oferowany to buk plus srebrna siatka. Wybor lacznie ogromny
i przedzialy cenowe tez.

Mam wrazenie ze technicznie najbardziej zaawansowany jest Canton
bo ich glosniki maja aluminiowe membrany i jak podkreslaja uzywaja
wyrafinowanych metod komputerowych przy projektowaniu.

Czy ktos moglby dorzucic wiecej informacji o tych producentach i co
wybierac?
 

yrkfi

New member
ro35 napisał:
quadral, ale argentum:
http://www.allegro.pl/item135545514_quadral_argentum_set_tylko_2849_pln_fv_gw.html
- jak to gra, nie wiem :> ale spełnia kryteria
marki, które wymieniłeś to niemiecka manufaktura. produkują sporo sprzętu dla mas, ale potrafią też zrobić coś z wyższej pólki.

Quadral jest tez na mojej liscie bo przeciez robia Quintasy ktore cenowo sa bardzo atrakcyjne.

Mam wiec 5 marek, wszystkie niemieckie chyba z tego powodu ze widocznie maja zbyt na jasne kolory.

Teraz musze uszeregowac je w przedzialy cenowe i zdecydowac sie na cos. Nie spieszy mi sie wiec czas na zastanawianie sie jest.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Buk jest najtańszym wykończeniem kolumn, najczęściej będzie spotykany w niskich modelach.
Zmiana materiału w maskownicach to nie problem.
 

yrkfi

New member
blackninja napisał:
Buk jest najtańszym wykończeniem kolumn, najczęściej będzie spotykany w niskich modelach.
Zmiana materiału w maskownicach to nie problem.

Respektujac opinie eksperta nie jestem przekonany. Powyzsze firmy oferuja buk nawet w modelach high-end a cena jakos nizsza nie jest.

Jesli chodzi o maskownice to jak zmienia sie material? Myslalem ze kazda firma ma swoja konstrukcje.
 

Prince

New member
Przecież kolor nie ma wpływu na cenę i nie przypisuje się np. koloru "buk" do tanich kolumn!!

Cena, pomijając walory dźwiękowe, raczej określa rodzaj użytego materiału jako wykończenia obudowy - PVC, laminat, naturalna okleina drewniana itd...

Zatem kolor nie ma nic wspólnego z ceną !

Tomek
 

Axl2000

New member
blackninja napisał:
Jaki ekspert :)

Buk to słowa producentów, a nie moje spostrzeżenia.

Nie wszystkie np. okleiny kosztują tyle samo.

pamietam ze kiedys chcialem kupic okleine 50cm szerokosci, 1,5m dlugosci, decydowalem sie miedzy 2 kolorami, jak uslyszalem roznice ceny to wzialem ta tansza ;) roznica 110zł...a roznily sie...kolorem...
 

yrkfi

New member
Axl2000 napisał:
pamietam ze kiedys chcialem kupic okleine 50cm szerokosci, 1,5m dlugosci, decydowalem sie miedzy 2 kolorami, jak uslyszalem roznice ceny to wzialem ta tansza ;) roznica 110zł...a roznily sie...kolorem...

To jest oczywiste.

Ale jak moglem sie zorientowac producenci kolumn nie roznicuja ceny w zaleznosci od koloru okleiny w ramach tego samego typu. Cena jest ta sama.

Jezeli jest uzyty inny drozszy material
to jest lansowany jako inny model.
 

bacradi

New member
Problem koloru

A ja mam zupełnie odwroty problem!! Mam zestaw Kody w kolorze buku, grają bardzo dobrze, a w nowym mieszkanku mam wszystko w ciemnym drewnie, a mój Buk zupełnie tam nie pasuje...
 

akab

New member
bacradi napisał:
A ja mam zupełnie odwroty problem!! Mam zestaw Kody w kolorze buku, grają bardzo dobrze, a w nowym mieszkanku mam wszystko w ciemnym drewnie, a mój Buk zupełnie tam nie pasuje...
Poszukaj w Poznaniu firmy która sprzedaje fornir a potem nie pozostaje nic innego jak przyklejenie go (nie jest to proste ) albo pozostaje dobry stolarz . Co do kolorów to jest to prawda ale odnosi się do mebli np . Najtańszy zawsze jest biały i czarny reszta kolorów droższa
 
Ostatnia edycja:

Kajetan

New member
Klejenie forniru do kumn?
Kolego - zapomnij o tym. Fornir to nie okleina samoprzylepna. Ja wprawdzie nie jestm stolarzem, ale przerabiałem już temat na meblach. Szczerze odradzam, chyba, że dysponujesz technologią czyli dobrym warsztatme stolarskim.
Na 99,9% nie uda się tego zrobić bez rozbiórki kolumn. Fornir klei się pod prasą. Jak tego tak nie zrobisz to efekt będzie kiepski. Potem szlifowanie, lakierowanie. Trud straszny.
Wprawdzie do odważnych świat należy, ale ja się z takich pomysłów wyleczyłem.

pozdrowienia i powodzenia

PS a może lakierowanie na kolor dałoby szybszy i lepszy efekt?
 

Prince

New member
Z tym lakierowaniem trzeba chyba uważać...
pomalowałem kiedyś laminowany kawałek płyty mdf i laminat po jakimś czasie odszedł od reszty :)

ale słyszałem że niezły stolarz przerobił koledze kolumny na inny kolor... tylko kosztowało to tyle co nowe we właściwym kolorze :)

Tomek
 
Do góry