Zestawik

polariscon

New member
Na wstępie pozdrawiam wszystkich serdecznie. Od jakiegoś czsu obserwuję forum bo postanowiłem zrobić w domu KD. Po zakupieniu telewizora czas na audio.
Tak więc do rzeczy - pokój ok 20m2, 70%muzyka, 30filmy, muza głównie Rock, Metal, Pop.
Mój wybór padł na:
- Wzmacniacz HK AVR-130
- Głośniki Tannoy Fusion 1 (zestaw 5ciu)
- Subwoofer Yamaha STSW225
Jest to wybór na granicy moich zdolności finansowych, co sądzicie na temat w/w zestawu, czy to dobry wybór, jakieś inne sugestie w tym zakresie cenowym?
 

irk11111

New member
Mój kumpel jakiś czas temu kupił tego Harmana i jest z niego zadowolony.
Kolumny ma Dali Concept 6, ale jak na mój gust to graja tak sobie.
Ja dołożyłem trochę i kupiłem AVR140. Jest trochę mocniejszy i ma meni ekranowe, a to rzeczywiście pomaga w konfiguracji.
Co do kolumn to wszyscy mnie namawiali na JBL E80, i w końcu zamówiłem u Black Ninji za dobrą cenę. A jak grają to Ci powiemjak przyjadą.
Pozdro...
 

polariscon

New member
Zestaw do KD

Jestem tu nowy więc wybaczcie moje lamerstwo ale potrzebuję pomocy.

Właśnie otzrymałem amplifier i rozglądałem się w necie za głośnikami JBL.
Wcale nie łatwo tutaj gdzie mieszkam (Irlandia płn.) znaleźć dobry sklep internetowy gdzie mieliby JBL, po długich poszukiwaniach znalazłem i wybrałem to:
Fronty : JBL Balboa 30
Rear: JBL Balboa 10
Center: JBL EC25
Nie słyszałem żadnego z tych zestawów dlatego jeśli ktoś miał okazję to proszę o opinie.
Mają jeszcze JBL E60 - lepsze od Balboa 30 ??? bo napewno droższe, no i E90 ale to już nie ten przedział cenowy.
Aha co to są JBL CONTROL-1X czy można ich użyć jako tylnych głośników???
Co myślicie o tych kolumnach czy będą razem dobrze współgrały?
No i czy HK AVR 130 pociągnie to wszystko?

Serdecznie pozdrawiam Paweł.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
EC35 należy do rodziny Northridge, do której należą wszystkie głośniki oznaczone jako E. Balboa, to niższa seria i jest sprzedawana w zestawach z AVR130.

ArtS :)
 
Do góry