wgnieciona kopułka

mastah

New member
Witam wszystkich

mam możliwość kupienia dobrej jakości głośnika centralnego, w ktorym glosnik wysokotonowy ma wgnieciona kopulke, czy nie da sie tego jakos naprawic i jak bardzo wplyneloby to na jego dzwiek?

Pozdrawiam
 

Mareq

New member
bardzo prosto jest to naprawic, wpadla na to moja kobiete, na dodatek blondynka - serio :)
A wiec wlacz odkurzacz i delikatnie przyloz go do kopulki ktora wyskoczy do wlasciwej pozycji/kszataltu. Sam to przerabialem i jest ok, pozostaje jedynie maly slad po zalamaniu ale to nie wadzi. A, rozniacy w dzwieku nie zauwazylem , jedynie estetycznie to wyglada lepiej ;)
Tak wiec do dziela !!
 

dab9

New member
ja kiedyś zrobiłem tak.wygiąłem końcówkę szpilki (haczyk)wbiłem i wyprostowałem .mała dziurka pozostje no ale gra i jak jest okazja można popróbować
 

wotan66

New member
jeżeli kopułka jest lakierowana to spróbuj z taśmą klejącą, odkurzacz lepirj z regulowaną siłą ssania, jak przyłożysz od ręki 2000W to możesz coś popsuć, szpilkę odradzam!!!
 

maszek

New member
Bez reklam
można jeszcze tak - pomysł z innego forum - bierzesz wilgotną szmatkę, nasączasz kopułkę tak aby była miękka i wysysasz odkurzaczem.
oczywiscie delikatnie, bo wilgotny papier jest podatny na rozdarcie,
i po odsunięciu rury możesz już nie zobaczyc kopułki :shock:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Trzeba wpierw zapytać właściciela o model głośnika centralnego, bo jak trafimy na EC25 JBLa to jak nasączymy tytanową kopółkę?
 
Do góry