jaki zestaw kina domowego lub zestaw kolumn

xytras

New member
Witam ! mam nadzieje ze admin przyporzadkuje moj post do odpowiedniego woreczka, bo wiem ze podobnych postow bylo juz troche, moja sprawa jest nieco inna.

Mianowicie w najblizszym okresie czasu bede kupowal LCD TV 32" i przy okazji chcialbym zakupic cos do kina domowego = znacznym ograniczeniem sa niestety pieniazki. Nie jestem audiofilem- zaznaczam mam pokoj kolo 30 m2 z tymze ze stanowi on czesc salonu i aneksu kuchennego wiec dzwiek niestety bedzie sie rozpraszal - caly salon + aneks - ma ksztalt litery "L" gdzie w krotszym ogonku bedzie sie znajdowal TV wraz z kinem.

Posiadam odtwarzacz DVD Cyberhome - i jesli ktos by mi zaproponowal jakies wyjscie na caly zestaw kina wraz z dvd , apmli i glosnikami do 1600 zl - to chetnie bym sie go pozbyl.

Druga opcja jest - zakup zestawu kolumn glosnikow 5.1 i do tego ewentualnie ampli - do 1600 PLN.

Zaznaczam nie jestem audiofilem - kina bede uzywal do filmow, TV cyfra lub platforma "N" oraz muzyka - ja slucham ciezkiego metalu, muzy filmowej i elektronicznej, rock, muzyka powazna - zona slucha popu.

Prosze o porady, co by szanowni forumowicze poradzili.
 

xytras

New member

xytras

New member
masaj007 napisał:
50zł to dużo? Odmówisz sobie parę piw :)
Bez suba da się wytrzymac a masz pełnowymiarowe kolumny. Taniej to już bedzie sporo gorzej

nie oczywiscie masz racje to zaden problem - jednak zastanawia mnie - http://www.euro.com.pl/zestawy-kina-domowego1/yamaha-dvd-s559-htr-5930-prism-amethyst-ht200.bhtml czy brak wejsc HDMI do wspolpracy z Samsung LE32S71B lub Panasonic 32LX60P nie bedzie tutaj klopotem ? pytam bo nie znam sie - wogole czy bedzie mozliwosc sluchania TV przez kino ? wiem ze bede oprocz DVD ogladac rowniez TV - narazie mam cyfre ale bede chcial zmienic na platforme "n" czy ten zestawik bede mogl podlaczyc i bedzie ok? z gory dziekuje za odpowiedzi i dziekuje za porady to "masaj007"
 

masaj007

New member
Brak wejść czy wyjść? Nie możesz za te pieniadze oczekiwac cudów i jeszcze HDMI bo tak się nie da. Może zmienić potem dvd na inne z HDMI.
TV pewnie będzie miało wyjście stereo na audio i podłaczysz chinczami do amplitunera i będzie cacy.
Jezeli będziesz miał więcej urządzń HDMi a tylko 1 złącze w TV to nie trzeba wymieniac amplitunera na taki co ma więcej złącz. Starczy kupić przełącznik Belkina na HDMI, który automatycznie będzie przełączał źródła. Kosztuje 500zł
 

jotgie

New member
mogę ci zasugerować coś odnośnie ampli:

416 to najsłabszy model, też się na niego nastawiałem z racji ograniczonych funduszy. jednak okazało się, że wyższy model 516 kosztuje w niektórych sklepach nawet taniej:) jednak apetyt rośnie w miare jedzenia i szybko przyuważyłem, że za 1200-1300 będę miał kolejny model: 916:)) a powiem szczerze, że zastanawiam się nd 1016 - bo ma hdmi (tak jak mój tv - i tu ukłon w stronę "n"-ki) i kilka innych bajerów... niestety na razie koszta za wysokie.

jeśli już zdecydowany jesteś na pionka, może jednak spróbujesz się szarpnąć i dołożyć grosik czy dwa i mieć "lepszy model"?

poczytaj dane tych ampli na stronie pioneera - "wciągająąąąca lektura":))
 
Do góry