jakie glosniki do HK

JaCkyLL

New member
Witam,

Mam nadzieje ze moderator nie zamknie mojego tematu - naprawde potrzebuje podpowiedzi.

Przymiezam sie powaznie do zakupu sprzetu AudioVideo - w czesci o tv troche mecze ludzi o plasmy i lcdeki, tutaj chcialbym Was drodzy Forumowicze podpytac o glosniki do HK. Jakis czas temu kupilem ampli Harman Kardon model AVR 235 - swoją drogą fajny sprzęt :) Niestety glosniki jakie mam ( czesc robiona przez mojego kolege audiofila ) chyba nie do konca pozwalają odsluchac wszystko lub chociaz wiekszosc na co pozwala ten ampli. Kolega zmontowal mi kolumny trojdrozne na glosnikach tesli ( nie najgorsze - dwa srednioniskie + jeden wysokotonowy ). Chcialbym jednak zorganizowac sobie cos chyba bardziej ambitnego.

Chodzi mi o zestaw 5.1 - czytalem ze ludzie polecają JBL, Infinity. Jestem laikiem w tej dziedzinie i prosze o podpowiedz. Moze na razie zostawic te kolumny co mam jako przody a dokupic centralny, tyly i suba ?? Prosze o sugestie, za wszystkie bede wdzieczny.
aha .... ostroznie z kasą, dobrzeby bylo by stosunek jakosci do ceny byla jak najfajniejszy :D

pzdr, j
 

JaCkyLL

New member
Pomieszczenie nie wiecej niz 20 m2 ( to naprawde max ). Nie zalezy na cholernie glosnych, "wrzeszczących" kolumnach - choc slucham heavy, rocka. Mam troche koncertow metallicy i chcialbym by fajnie pograly :)
Niestety czesc z nich ( szczegolnie te stare to 2.0 )

kasa ... hmmm... mysle ze moze ze 2 tysie. moznaby zalozyc ze te dwie na glosnikach tesli bym zostawil, wtedy te 2 tysie starczylyby moze na cos rozsadnego. nie jestem audiofilem, nie slucham jazzu, symfonii itd ... troche kina domowego i czasem jakies stereo. wiem ze HK ladnie potrafi to odtworzyc tyle ze musi miec na czym

dzieki, j
 

Papcio

New member
Witam

do HArmana polecałbym kolumny ze stajni JBL - najlepiej serie E
do pokoju okolo 20 m2 - E60 jako przody moga byc za słabe
po odluchach roznego rodzaju sprzetu ( od denona, yamahy, H/K, onkyo w roznych kombinacjach kolumn DALI, JBL, B&W, KEF) wybralem H/K + E80
najbardziej dynamiczne, dzwiek dynamiczny i naturalny, wysokie nie piszczace, basu w sam raz. wylot z bass refleexa z przodu wiec moga stac blisko sciany. Plyta tesotwa byl santana - supernatural.
 

JaCkyLL

New member
E80 sa fajne, ale koszt nie maly. Poza tym poprosze o podpowiedz w sprawie calego zestawu, przody + surround + srodek + sub . zestaw z E60 moze by wystarczyl, a moze zostawic moje przody i dorzucic tylko reszte.
czekam na kolejne sugestie - dzieki

j

a jak do tego wszystkiego ma sie KODA ??
 

masaj007

New member
Za zestaw z E-80 na przodzie trzeba zapłacić 3,700zł więc kupisz ale jak dołożysz. Jak chcesz aby było fajnie to do 2 tys dołóż jeszcze 200zł i kup parę Paradigm Monitor 7v4. Będzie dobry początek kina domowego.
Ewentualnie JBl E-80 i E-10 do powieszenia na ścianie i tez będzie 2 tys z małą górką
 

Papcio

New member
Ja wybrałem E80 i E10 na tył, za środek bedzie na razie robil telewizor, a sub nie jest mi potrzebny.
Jest równiez zestaw JBL z seris SCS ( satelitki + sub ) w zaleznosci od parametrów roznia sie cena ( od 1000 do ponad 3000) a seria northridge to niestety duzy wydatek ( E80 kosztuja okolo 1660 a E10 okolo 720 PLN )
najlepiej wybierz sie i posluchaj - to powinno pomoc/skomplikowac wybor

pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Telewizor, jako centralny, to nie będzie dobry pomysł. "Powiedz" amplitunerowi, że nie masz centralnego. Dialogi zbudują głośniki frontowe. Takie rozwiązanie na pewno będzie lepsze.

ArtS :)
 

JaCkyLL

New member
czyli co ... gdyby postawic na surrond'dzie E20 lub daj Boze E30, srodka na razie wogole - lepiej za jakis czas dolozyc i miec wiecej radochy, SUBa na razie tez nie bo ..... no wlasnie, braknie kasy na wszystko nie ? :)

czym sie rozni E10 od E20 ? E30 widze ze ma inne parametry, ale nizsze modele nie do konca wiem.

dzieki z gory jeszcze raz :)
 

Papcio

New member
E10 można zamontować na scianie
a co do suba w kinie domowym - wiekszosc tweirdzi ze kino domowe bez suba to nie kino ;-)

mi osobiscie brzmienie E80 odpowiada na tyle ze nie zdecydowalem sie na suba - zreszta najczesciej beda "goscic" koncerty a nie "nawalanki"

wybierz sie gdzie do dobrego sklepu i posluchaj - wybor sprzetu grajacego jest bardzo subiektywnym wyborem, ciezko jest wybrac bez osluchania

Paweł
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli nie kupujesz od razu całego zestawu, z subem możesz się wstrzymać, gdyż i tak nie korzystasz na upuście cenowym za zestaw. Później zdecydujesz, czy subwoofer będzie Ci potrzebny, czy nie. Osobiście uważam, że bez suba, to nie to, choć przy dobrych kolumnach wiele więcej do szczęścia nie trzeba. Posłuchasz, ocenisz i ewentualnie dokupisz.

Jeśli chodzi o E10, E20 oraz E30, to każdy wyższy model schodzi trochę niżej z basami.

ArtS :)
 
Do góry