Paradigm Monitor 3 v.3 + Pioneer 916

glosiu

New member
Witam serdecznie!

Jako ze jest to mój pierwszy post na tym forum kilka słów tytułem przywitania.
Marcin z Wrocławia :bober:...i wystarczy :D.

Jako czytacz pozdrawiam wybitnych odpowiadaczy takich jak Masaj007, Blackninja, ar2, Fatman_1 i innych....

Ale do rzeczy...
Zamierzam kupić Amplituner Pioneera 916 - dobra cena i niezla jakość.
Yamaszki jakos mi nie leżą, HK ciut za drogi... Onkyo mi się nie podoba.
Tak czy inaczej padło na Pioneera.

Zamierzam zasilać nim Paradigmy Monitorki 3 v.3, do tego myslę dołozyć tyły i centralny rownież tej firmy.... Preferencje - Kino/Stereo - 50%/50%.

1 pytanie, czy ktoś odsłuchiwał podobny zestaw?
2 druga opcja - zamiast Paradigmow - Quadrale...choc są one nieco duze.
3 opcja nieco droższa - Denon 2106 + Monitorki 3 v.3 i czekac na dopływ kasy zeby dokupic resztę?
4 Znam rownież ALR Jordany seria Entry....tylko gdzie to kupic?

Niestety we wrocławiu mam marne mozliwosci odsłuchu, moze ktoś podpowie gdzie sie udać? W Media Marktach Pchają głównie Kode, Jamo itp...

To takie dywagacje, jesli ktos ma doswiadczenia z ww sprzetem to proszę o opinie.

Reasumując:

Amplitunery:

Pioneer 916
Denon 2106
Ewentualnie ktoryś HK z cyfrą 2 na poczatku.

Kolumny:

Paradigm Mnitor 3
ALR Jordan Entry M
Avance Dana 503
Qadral Quintas 500 (opcja najtańsza)

Uffff.... troszkę namieszałem. Prosze mnie naprostować ;)

Pozdrawiam
Głosiu
 

masaj007

New member
1. Zdażyło mi się słuchać Pioneera ale był to 915 z Monitorami v4 i od tamtej pory jestem pod dużym wrażeniem tej firmy
2. Quadrale Quintas? Nie mają nawet startu do Paradigm. Jedyną zaleta jest to, że nie trzeba kupowac podstawek na przód
3. To mi się już bardzo podoba tylko trzeba się spieszyć bo ten Denon wychodzi z oferty. Nie wiem jak zagra ale można się spodziewać wszystkiego najlepszego. Czy masz sznase tego posłuchać?
4. Może być ciężko. Możesz szuakć na Ebay-u czy Allegro ale marnie to widzę. Już lepiej szukać w ogłoszeniach pism audiofilskich
We Wrocłąwiu jest parę sklepów nawet firmowy Polpaka jest
VISATEX
Plac 1 Maja 7a 50-079 WROCŁAW
dolnośląskie
Tel. (071) 344-12-00
Fax: 344-38-53
biuro@visatex.pl
www.visatex.pl
Tan napewno będą mieli Paradigm Monitor 3 ale v4
 

glosiu

New member
Hej, dzieki za odpowiedź, więc mozna takiego Denonka 2106 wyrwać 200-300 zł drożej od Pioneera 916, niestety nie będzie to zakup w sklepie tylko "giełdowy".
Jesli chodzi o bajery To 916 bije na głowę wiekszość Apli na rynku...ALE chyba nie o to tu chodzi :) Ciesze się ze słuchałeś 915 z Paradigmami, Wydaje mi się że z Denonem zagra to duzo lepiej, nistety ciężko trafić na to zestawienie (Paradigm - Denon) w sklepach.

Jutro sie wybiorę do przedstawicielstwa Polpaka o którym pisałeś wiem gdzie sie znajdują...kiedys tam trafilem ale nie znalazłem sali odsłuchowej, okazało się ze jest pod ziemią :p

Dam znać co i jak, moze uda sie posłuchac czegoś ciekawego :)

Na koniec pytanie:

Jak się ma Denon 2106 do Harmanów, czy ktoś miał okazje porównywać?

Pozdrawiam
Głosiu
 

masaj007

New member
Ja bym chyba jednak poszukał jak najtańszego Denona 2106 ale w sklepie. To jendak jest elektronika. Może ta CA 540R v2? Podobno z Paradigmami gra świetnie a niedługo będzie recenzja tego amplitunera z 3 v4. Właściciel jest zachwycony.
Do jakich HK? Jeżeli chodzi o 235 to Denon moim zdaniem wygra w muzyce ale w kinie HK błyśnie bo to jest to co lubi
 

glosiu

New member
Witam ponownie:)
Decyzja zapadła, zamiast Denona 2106 bedzie coś równie ciekawego....
Marantz SR 5600, w zwiazku z tym ze ma gra on dobre stereo i niezłe KD.
Udało się go znależć w wersji czarnej. Cena ciut ponizej 1500zł.

Jako przody zastosuję Paradigmy Monitor 3 v3.
Zastanawiam się nad sensem kupowania dobrych - pełnowartosciowych kolumn do tyłu. Mam na oku WHARFEDALE Diamond 9.1 w cenie 570zł, moze zamiat nich zastosować jakieś prostrze "satelity"?
Paradigm ma kilka modeli satelitek w swojej ofercie niestety cena jest wyzsza niż 570 - WHARFEDALE.

Na koniec pytanie moze nie z tej beczki ale zkoro juz piszemy o wszystkim:
Jakie zastosować interkonekty? Nie usmiecha mi sie wydatek 200zł za kabelek długosci 50cm. :)

Jakieś pomysły?

Pozdrawiam
Głosiu
 

masaj007

New member
Róznica w dźwięku między Paradigm a Wharfedale jest na tyle duża, że raczej bym chyba nie radził. Może lepiej Paradigm Titan?
Ile możesz na intekonekt wydać?
 

glosiu

New member
Obserwuje allegro, mozna czasem znalezc jakies satelitki paradigma, ale narazie zacznę od kabli i stendow.
Więc załóżmy że mogę wydać 200zł na interkonekt, co mozna kupić za te pieniądze?
Szperając w internecie znalazłem opinie, że nie warto kupować toslinkow, bo nawet tanie coaxiale są lepsze.. Co ty na to?

Kable głośnikowe kupiłem z kolumnami więc na razie nie bede wydawał na to kasy, wygladaja na standardowe grube miedziaki w przeźroczystej izolacji. Podobno kosztowały 11zł/m więc nie jest to zadna rewelacja :D
 

kisila

New member
Hej,

Ja mam Paradigmy 7v4 z Pionkiem 815 - i graja bajecznie - zanim kupilem sluchalem wharfedali, Jamo, B&W ... i wybralem paradigmy.
Dlaczego ?
Bardzo dynamiczne ( musza sie troche wygrzac )
Wyrazista góra - zwlaszcza dla fascynatow jazzu, do klasyki kapke gorzej, bas sprezysty - popíarze beda zadowoleni, jazzujacy tez ( b. cieply ), srodek dosc przyzwoity. Dla mnie one sa rewelacyjne za cene jaka kosztuja.
Pionek sprawuje sie w tym zestawieniu bardzo dobrze - sluchalem tez na Onkyo ( nie powalilo mnie ) i Yamaha ( wyraznie gorzej - przerysowana i za ostra gora ).
Polecam !
 

glosiu

New member
Kisila, dzieki za opinię, juz od kilku dni jestem posiadaczem Paradigmow Monitor 3 v3, do tego mam fajnego Marantza 5600.
Niestety jestem w trakcie remontu, wiec sprzet spoczywa w kartonach.

Czego brakuje mi do pełni szczescia?

1) Kabli - interkonektów
2) Stendow - tu nie mam zadnego doswiadczenia, kieruje sie estetyką i zdrowym rozsądkiem.
3) Głośników do 5.1 czyli centralnego, satelit i suba. Chce troszke poczekac i kupic rowniez Paradigma.

Wracam do pytania zadanego 2 posty wyzej, jakie kable?

Pozdrawiam
Glosiu
 

kisila

New member
Hej - polecam jednak zestaw - zwlaszcza centralny ( np cc370 ) brzmi bardzo jednolicie z monitorami - jest troche drogi - na allegro za 1250 ) ale warto. Tyl - ja akurat mam innej firmy i nie widze jakos szczegolnej potrzeby zmiany - tyl szczegolnie duzo z siebie nie daje - wiec jakich bys tam nie pospial to bedzie ok ;) sam bije sie z myslami czy w ogole warto zmieniac obecne na jakies paradigmy ... moze z nizsze serii( czytaj tanszej ) tak.
 

martinzg

Klub HDTV.com.pl
vip
Dołacze sie do tematu Paradigm Monitor 3.

Mam te kolumny z technicsem ax720.
chce zmienic amplituner.

Zastanawiam sie nad H/K avr 335.

Zalezy mi na lepszym bassie, bo obecnie jest go malo.

Przeznaczenie 60% muzyka: 40% kino.
Poznej mysle dokupic paradigm cc370 i cos na tyl.

Czy ten amplituner to dobry wybor?
 

don111

Banned
powinno grac dobrze, kiedyś miałem Harmana 3380 (amplituner stereo) do moich 7v4 i muszę przyznac że te 2 firmy bardzo się lubią :)
 
Do góry