Pioneer vsx 916 + taga tav 505

kmtt

New member
Tak jak w temacie. Co o tym sądzicie? Ampli już mam więc nie piszcie, że do d..py, albo że trzeba było więcej przeznaczyć na kolumny, tylko czy ten zestaw kolumn (bez suba) będzie w miarę dobrze z tym grał? Nie jestem audiofilem więc to nie musi być super-hiper i ma być w miarę niedrogo (1000-1200). Pokój ok. 19 m2, prawie pusty, KD/stereo - 04/60. kmtt
 

kmtt

New member
no, to znowu ja

widzę, że tylko zaglądacie a nic nie piszecie, więc może to zupełnie nie trafiony wybór (nowy jestem w tej branży i się nie znam), zastanawiam się jeszcze nad Koda AV-702. Poradźcie coś, plisss. No chyba , że przy tym budżecie to nie ma znaczenia... kmtt
 

ArtS007

New member
Bez reklam
W tych pieniądzach zmieścisz się spokojnie z Quadral Quintas 5.0. To jest bodajże najlepszy wybór w tej cenie. Koda zresztą też może być. Jednak amplituner z pewnością nie jest do... I powiem więcej. To już dobry sprzęt i szkoda, że nie masz więcej pieniążków na coś lepszego. Tannoy Fusion F4 to koszt ok. 1600, zaś JBL Balboa to jakieś 2000. Ale QQ500 to też są fajne kolumienki.

ArtS :)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Mały szczegół, na który jak sądzę powinienneś zwrócić uwagę. A mianowicie jak daleko kolumny możesz ustawić od ściany.
Tagi to front BR a Quintasy to tylny BR a więc kolumny powinny stać tak ok 45-50 cm od tylnej ściany, bo bas będzie dudnił nieprzyjemnie. Nie wszyscy mają miejsce...
 

kamil

New member
Mam ten sam APli. i jest niezły. Wcześniej miałem stereo i troche przy muzyce jestem zawiedziony, ale za to kino rewelka. Zakupiłem zestaw Koda chyba 707...z Subem 800 i ten zestaw polecam. Gra rewelacyjnie w tej klasie cenowej. Proponuje jednak zastapic sub 800-kę subem 1000. Bas jest ładniejszy, szybszy no i w ogóle łatwiej go dostroić.
Z czystym sumieniem moge polecic ten zestaw. Testowałem te kolumny z Paradigmami za 3500 i grały identycznie...
Koda może nie wygląda rewelacyjnie , ale gra bardzo pożądnie.
To mój zestaw-ja mam srebrny http://www.polpak.com.pl/pl/index.php?katg=1&kat=3&prod=627#x

ale polecam też ten...gra jeszcze lepiej: http://www.polpak.com.pl/pl/index.php?katg=1&kat=3&prod=99#x

A ten Apli jest naprawde bardzo ok :)
 

kmtt

New member
Decyzja...

prawie podjęta - to będzie chyba koda av 860 bez suba - za tysiaka w polpaku.
Wszystkim dziękuję za komentarze.
Gdyby ktoś chciał coś jeszcze o tym modelu napisać to zapraszam.
kmtt
 

kamil

New member
Radzę je odsłuchać. Naprawdę, jak byłem w Polpaku to podobały mi się inne kolumny, a grały gorzej od 707. Odsłuch kolumn to podstawa. Podejżewam, że system będzie grał dobrze, ale odsłuchac zawsze warto. No i dobre kable !
 

kamil

New member
Zgadzam się. Są gorsze. Jednak jak ja kupowałem to były znaczniej droższe...teraz dysponujac tą kwota to już naprawdę niezły wypas bym trafił....
 
Do góry