Zestaw 5.1 do Denona

Krasnall

New member
Witam!

Planuję zakup głośników 5.1 do Denona 2807. Procentowo źródła dźwięku to 50% film, 10% radio, 40% muzyka (głównie elektroniczna, r&b, hh, ale też jazz). Doradzono mi Dali Concept 6 + jedynki na tył, centralny i sub. Na tym forum jednak mało o Dali piszecie... Na ten cel mam do przeznaczenia jakieś 3,5 - 4,0 kpln.

Trochę sprawa się komplikuje z racji dziwnych warunków, w jakich przyjdzie pracować kolumnom. Odległość słuchacza do ściany z TV ok. 2 m, do kolumn lewej i prawej ok. 2,20 m. Za to satelity boczne znajdują się w ogl. 2,8 m prawy i 3,2 m lewy. Denon 2807 ma Audyssey MultEQ XT, więc mam nadzieję, że uda się to unormować dla kina domowego. Całe pomieszczenie ma ok. 50 m2, jest na planie trójkąta, oczywiście sofa, tv i głośniki to jakaś 1/3 powierzchni pomieszczenia.

Co zatem proponujecie? Zawsze chciałem mieć JBL, ale podobno bas jest w nich zbyt mocny. Dali wyglądają sympatycznie i ponoć dobrze grają z Denonem - może wypowie się ktoś kto ma takie kolumny?
 
Ostatnia edycja:

ThYX

New member
Krasnall napisał:
Dali wyglądają sympatycznie i ponoć dobrze grają z Denonem - może wypowie się ktoś kto ma takie kolumny?

Dali Ikon - miód w sercu ... tak grają !!! Innych Dali nie testowałem. Dla mnie seria Ikon gra suuuuper. Testowałem wprawdzie z Denon 2106 ale na pewno z wyższym klockiem Denona będzie u ciebie jeszcze lepiej. Testowałem też te kolumny z Marantzem, Yamahą i HK seria 200 i 300 a nawet 435 i szczerze chyba Denon wychodzi ze starcia tego najlepiej.
 

masaj007

New member
Zobacz były już na Forum odsłcuhy Denona z KEF-em i się bardzo podobało. Jednak w twojej kwocie mieści się zestaw 5.0 bez suba. Dali Ikon to chyba przy duże obniżce się zmieścisz. Posłuchaj jeszcze B&W z serii 600 ale te kolumny grają specyficznie i polecam długi odsłuch
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Odsłuchy konieczne a wręcz wskazane. Zauważ, że masz nietypowe pomieszczenie (plan trójkąta) a do tego wielkie (50m2). Dali Concept czują się tym lepiej im większe jest pomieszczenie. W małym wręcz się duszą. Słuchałem ich ostatnio z HK i ... nawet już się zacząłem zastanawiać ale... potem posłuchałem Avance Dana 670 i już nie byłem taki zdecydowany ;)

Ikony... to już wogóle super sprzęt ale kasa przekracza Twój budżet.
Koniecznie znajdź takiego dealera, który pożyczy Ci kolumny do domu na testy. Weź 2-3 różne zestawy (oczywiście po selekcji) i dopiero zobaczysz. Bo to co brzmi w studiu u niego to na pewno nie tak będzie w Twoim domu.
 

valdi

New member
Denon 2106

ThYX napisał:
Dali Ikon - miód w sercu ... tak grają !!! Innych Dali nie testowałem. Dla mnie seria Ikon gra suuuuper. Testowałem wprawdzie z Denon 2106 ale na pewno z wyższym klockiem Denona będzie u ciebie jeszcze lepiej. Testowałem też te kolumny z Marantzem, Yamahą i HK seria 200 i 300 a nawet 435 i szczerze chyba Denon wychodzi ze starcia tego najlepiej.

Witam
Tez mam ten problem.Nabyłem jeszce wiosna Denona 2106
Planowałem uruchomienie pokoju telwizyjnego ale na razie nie wyszło.
Ale wszystko przedemną. Mam do wyboru 2 pokoje. jeden 4.5 na 3.5 ok.15m2 drugi 3,20 na 6 m ok 20.m2
Jakie kolumny? Ogladam kino ale nie moze to być zbyt glosne bo mieszkam w bloku. Słucham natomiast muzyki i to poważnej koncerty skrzypcowe opera etc ,jazz, blusa C.Dion.i to nie na full zeby oddawały co trzeba kameralnie. Wiem ze czeka mnie ciężka praca przy odsluchach ale tam maja inne warunki . Podpowiedzcie na czym sie skupic. Najbardziej mi zależy na frontach i stereo

Prosze o podpowiedź
Pozdrawiam
 
Do góry