Zestaw kolumn do KD i trochę muzyki - 18-20m2

Fux

Member
Witam!
Mam zamiar kupić zestaw głośników do kina domowego. Oczywiście będą to głośniki wykorzystywane również do słuchania muzyki (czasem). Nie jestem żadnym audiofilem, ale jak patrzę na standarodwe głośniki dodawane do tzw. zestawów kina domowego to przypominają mi moje "pierdziawki" za 15 pln które mam zamontowane przy komputerze w pracy...
Zauważyłem, iż bardzo pozytywnie wypowiadacie się nt. marki KODA. Moje pytanie brzmi:
1. czy jeśli złożę sobie nietypowy zestaw 4 x AV707 v2 S (surround) + AV707 v2 C (centralny) zamiast standardowych zestawów takich jak ten ponizej (2 x surround + 2 x front + 1 x centralny):
http://allegro.pl/item129066891_koda_av_707_v2_kabel_wysylka_0_fotomedia.html
będzie to wystarczające, aby mieć satysfakcję z oglądania filmów, słuchania muzyki w tak niedużym pokoju?

Oczywiście żona panikuje, że nie będzie miejsca w pokoju na tak duże kolumny frontowe (zazwyczaj mają po około 80cm). Czy zastąpienie ich kolumnami typu surround będzie dobrym rozwiązaniem? Zaznaczam, że nie zależy mi na słuchaniu muzyki na tzw. full i budzeniu sąsiadów bo właśnie wróciłem do domu...

2. Zastanawiam się również czy taki zestaw z dużymi kolumnami frontowymi nie byłby lekką przesadą jak na tak niewielki pokój?

3. Jak ma się sprawa z subwooferem do takiego pomieszczenia?

Taki zestaw na allegro nie powinien chyba kosztować mnie więcej niż 700pln (bez subwoofera - raczej nei biorę go pod uwagę, chyba że mnie przekonacie).

Pozdrawiam
 

masaj007

New member
Napisz jaki masz duży pokój.
Co do Kody AV-707 to nie wiem. Dobrze bym się zastanowił bo niestety do droższych modeli to jej trochę brakuje np. do 702.
Są jeszcze Prismy w podobnej cenie. Jest to wytwór robiony w Chinach dla Audioklanu.
Subwoofer w kinie napewno przy tych kolumnach się przyda
 

Fux

Member
Pokój 18 - 20m...
Nie wiem ile takie 702 mogą kosztować... na allegro mają tylko całe zestawy... a mi chodzi o zamianę frontowych na surround (4 x surround zamiast 2 x front + 2 x surround). Muszę jeszcze zobaczyć czy zmieści mi się gdzieś ten subwoofer... ewentualnie...
 

jotgie

New member
jeżeli chcesz wstawić surroundy zamiast frontów i to jeszcze bez suba, to to muszą by głośniki z "lekko wyższej" półki (np. JBL albo jeszcze lepiej B&W). Nawet duże fronty z tańszych zestawów robione do KD mają kiepski bas i cięzko takie znaleźć żeby zagrały bez subwoofera (ja przymierzam się do Quadrali quintas 500 i mimo wielu pozytywnych opinii o nich, nie mam pewności czy starczą mi bez sub-a). Moja druga opcją, niestety droższą, sa JBL-e 4x e30 + centralny, i myślę, że to do małego pokoju by straczyło - chociaż do kina, jak wszyscy mówią, potrzebny jest sub.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
@jotgie

Same Quintasy bez suba nie wystarczą. Ale nie bierz do kompletu suba "quintasowego" bo jest kiepski. Słuchałem. Weź inny sub Quadrala.
 

Prince

New member
Kup sobie KODA av-702 z subem sw-1000
Mam taki zestaw i zarówno stero jak i KD jest super !
W tej cenie nie widzę konkurentów.

Prism - słuchałem - to wielkie pudła - i jak pudła grają - zero finezji, dokładność i lekkości - porażka...
aż szkoda yamahy pod to podłączać/.

Tomek
 

deoc

New member
Jesli moge polecic to do pokoju ok 20m2 ja mam zestaw 5.0 KODY i gra naprawde dobrze -ale same surroundy to na pewno nie wystarcza - zwlaszcza przy cichej grze... przy "duzych" frontach brakuje basu przy cichej muzyce ale na szczescie po podkreceinu na amplitunerze na BASS +12dB jest juz OK, a przytlumione wysokie i srednine tony swietnie wtedy uzupeniaja satelity (w trybie 5CH STEREO) 702 wygladaja naprawde dobrze i mysle ze z basem nie bedzie problemu w tym modelu nawet bez SUBA
 

von urlik

New member
Prince napisał:
Kup sobie KODA av-702 z subem sw-1000
Mam taki zestaw i zarówno stero jak i KD jest super !
W tej cenie nie widzę konkurentów.

Prism - słuchałem - to wielkie pudła - i jak pudła grają - zero finezji, dokładność i lekkości - porażka...
aż szkoda yamahy pod to podłączać/.


moze trochę inne zdanie. Miałem przyjemność słuchać w jednym ze sklepów w Wielkopolsce kolumn Prism Emerald i Koda av 702 . Elektronika była harman kardon . Sprzedawca i ja stwierdzilismy że są to porównywalne głośniki w przypadku frontów. Można tu stwierdzić że model Amethyst był bardziej tzw. zabasowiony ale Emerald vs koda 702 to wg. odsłuchu porównywalne kolumny.
 

Prince

New member
wiem, że to subiektywna sprawa, ale sorki nie da się oszukać nawet elektroniką harmana --- prism to pudła i tyle... i to nie tylko moje zdanie.
KODA 702 fronty biją je we wszystkim: precyzji, budowie sceny muzycznej, pod względem kultury pracy basu i jego zasięgu...
Trochę w życiu słyszałem - więc nikt nie wciśnie mi kitu że niby te prismy grają...
ale każdy może posłuchać i zrozumie o czym piszę

Tomek
 

von urlik

New member
Prince napisał:
wiem, że to subiektywna sprawa, ale sorki nie da się oszukać nawet elektroniką harmana --- prism to pudła i tyle... i to nie tylko moje zdanie.
KODA 702 fronty biją je we wszystkim: precyzji, budowie sceny muzycznej, pod względem kultury pracy basu i jego zasięgu...
Trochę w życiu słyszałem - więc nikt nie wciśnie mi kitu że niby te prismy grają...
ale każdy może posłuchać i zrozumie o czym piszę


Nie wciskam kitu . Napisałem co słyszałem . W tym momencie opis 702 wg Ciebie jest też subiektywny jak i mój . Opis jaki dałeś . czyli precyzja , kultura parcy basu itd. mogą wprost pochodzić z jakiegoś testu prasowego .
Zresztą zgadzam się z Tobą - posłuchać i wybrać to najlepszy test
 

Prince

New member
nie to nie z testu - mam te kolumny w home :)

Zatem piszę co słyszę - a trochę, mimo skromnego budżetu, słucham...

jeszcze mnie nie zawiody KODA AV702 a sw-1000 o dziwo (!) jest więcej niż poprawny nawet w stereo :)

Tomek
 
Do góry