kolumny do Denona - powyżej 10 tyś.

Greenhorn

New member
Witam
Pozwoliłem sobie zadać pytanie analogiczne do pytania kolegi Bracketa z wcześniejszego wątku, tylko dotyczące nieco wyższego przedziału cenowego. Jestem na etapie podejmowania decyzji o zakupie zestawu kolumn w konfiguracji 7.1 zasilanych wzmacniaczem Denon AVC-A11XVA. Po dotychczasowym zastanowieniu, waham się pomiędzy dwoma zestawami:
Paradigm Reference Studio (12,4 kpln)
Jamo D 7PEX (16,2 kpln)
Gdyby któryś z szanownych forumowiczów zechciał wyrazić swoją opinię w kwestii ww zestawów, ew. na temat innych zestawów porównywalnej klasy, będę zobowiązany.
Dodam, że jestem zainteresowany zarówno kinem domowym, jak i słuchaniem muzyki (rock, blues, smooth jazz, pop). Pomieszczenie ma 30 m2.
Pozdrawiam
 

Deimos

Banned
Witaj, ja też do niedawna miałem podobny dylemat, ale koledzy z zaprzyjaźnionego sklepu. powiedzieli mi krótko (mam Denona AVC-A11XV) JEŻELI CHCESZ MIEĆ PRAWDZIWIE KINOWY DŹWIĘK TO BIERZ I KONFIGURUJ ZESTAW NA SYSTEMIE THX ULTRA 2.
Słuchali wcześniej także subwoofera Paradigm, tego słynnego servo 15 i powiedzieli jednoznacznie: do Jamo D-7 ten sub nie ma startu...
Zawierzyłem ich opini i kupiłem Jamo D-7. I nie zawiodłem się!
Póki co mam taką konfiguracje: przody Jamo D-7 LCR, surroundy boczne Jamo D-7 sur, tyły dwa Jamo z serii D-6 LCR i na dzień dzisiejszy sub Jamo D-6, niedługo dołączy do tego SUB z serii D-7 i będzie kompletny system 7.2
W tej konfiguracji sprzęt oddaje prawdziwą dynamike i niezwykłą wierność i realizm ścieżki dźwiękowej, wybuchy wgniatają w fotel...
Napisz jeszcze, czy do swojego Denona nie masz czasem instrukcji pl.
Pozdrówka:) Jakby co, to skrobnij na deimos77@go2.pl
No i w komplecie Paradigm Reference Studio nie widze suba, co w prawdziwym kinie jest nie do pomyślenia... jest to zestaw bardziej muzyczny niż kinowy, ale wybór oczywiście należy do Ciebie...
 
Ostatnia edycja:

Goliat

New member
Bez reklam
Greenhorn napisał:
Witam
Pozwoliłem sobie zadać pytanie analogiczne do pytania kolegi Bracketa z wcześniejszego wątku, tylko dotyczące nieco wyższego przedziału cenowego. Jestem na etapie podejmowania decyzji o zakupie zestawu kolumn w konfiguracji 7.1 zasilanych wzmacniaczem Denon AVC-A11XVA. Po dotychczasowym zastanowieniu, waham się pomiędzy dwoma zestawami:
Paradigm Reference Studio (12,4 kpln)
Jamo D 7PEX (16,2 kpln)
Gdyby któryś z szanownych forumowiczów zechciał wyrazić swoją opinię w kwestii ww zestawów, ew. na temat innych zestawów porównywalnej klasy, będę zobowiązany.
Dodam, że jestem zainteresowany zarówno kinem domowym, jak i słuchaniem muzyki (rock, blues, smooth jazz, pop). Pomieszczenie ma 30 m2.
Pozdrawiam
Witaj ja zainteresowałbym się B&W zdecydowanie dobrze współpracują z Denonem
Przody proponowałbym serii 704 (mam i grają suuper)
Central LCR600S3
Tylne+Efektowe 4xDM601S3
Sub... no tu już wybór jest duży i proponowałbym dopasowanie do wielkości pokoju.
Za B&W przemawia fakt że są to kolumny dedykowane na Zachodzie do Denona (w Polsce też tak było ale AudioKlan przejął dystrybucje od Horna :( i wartość odsprzedaży po latach użytkowania jest godna ;)
Ale wybór należy do ciebie.
Pozdrawiam.
 
Do góry