Jaki zestaw 5.0 za ok. 1600pln

Marecky

New member
Bardzo prosze o pomoc bo nie znam sie na glosnikach i licze na was.
Zestaw 5.0 (bez Subwoofera) - cena okolo 1500-1600pln

Odtwarzacz DVD: Pioneer DV-490
Amplituner: Pioneer VSX-916

Pokoj 17m2, TV stoi tak, ze glosnik centralny bedzie blisko a boczne moza szeroko rozstawic.
Cale kino domowe bedzie sluzyc mi w 99% do ogladania TV i filmow DVD, a w przyszlosci podlacze PlayStation3 lub X-Box'360. Muzyke bede sluchal na tym sprzecie raz na ruski rok.

Najlepiej aby byl wybor zestawu w kolorze czarnym, srebrnym lub szarym (kolory moga byc wymieszane). Inne do mebli za nic nie beda pasowac
 

pabl0

New member
Do kina na pewno subwoofer warto kupić. Udało mi sie kupić w styczniu zestaw Magnat Monitor 990 z subwooferem 200A i w małym pomieszczeniu naprawde gra fajnie. Zapłaciłem za wszystko 999 PLN i jestem zadowolony.
 

Marecky

New member
ArtS007 napisał:
Proponuję Quadral Quintas 500. Jednak do kina zastanowiłbym się nad subwooferem. Warto.

ArtS :)
nie chcialem nikomu sugerowac, ale mam ten zestaw na oku. Co do subwoofera to w nieduzym pokoju nie ma sensu gdy ma sie niezle pozostale glosniki. Chyba tylko w niektorych scenach filmow akcji bylaby roznica.

Jakies inne propozycje zestawow za ta sama cene a lepsze od Quadral Quintas 500 ?
 
Ostatnia edycja:

_Sebek_

New member
Polecam zestawik KODY który sam użytkuję:
(i zamierzam się go pozbyć... jak ktoś jest zainteresowany proszę i kontakt na PRIV)

4 sztuki Koda AV702S ( 2 x 399 zł)
1 sztuka centralna Koda AV702C (350 zł)
SUB Koda SW850 (aktywny) (550 zł)

suma: 1698 zł

Wykonanie bardzo dobre, gra całkiem-całkiem przede wszystkim w mały pokojach (do 15-20 m2)

pooglądaj sobie zdjęcia i dane techniczne na stronie dystrybutora Polpak : www.polpak.com.pl
Możesz tam również zamówić sprzęcik z dostawą do domu.

Cały mój zestaw wraz z podstawkami do przednich kolumienek odstąpię za 1200 zł
(zakupione w kwietniu 2005r już niestety bez gwarancji) stan wizualny i techniczny oceniam jako bardzo dobry.

Jak jest ktoś zainteresowany mogę przesłać kilka fotek na podanego maila...
Pozdrawiam
 

Marecky

New member
Wielkie dzieki, teraz wiem jakie zestawy wziac do domu w dniu zakupu i z ktorych wybiore. Niestety do jakosci dzwieku dochodzi takze kwestia 'podobania sie' (zona ;) ) a akurat te Quantisy pasuja do mebli wiec jesli do tego dobrze graja to mam faworyta.

Na co zwrocic uwage jesli chodzi o okablowanie przy takim zestawie aby nie bylo strat jakosci i zeby nie przeplacic ?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Akurat Sebek zbudował swoje KD bardzo poprawnie drogi Masaju.
Teoria mówi, że głośniki powinny być wręcz jednakowe a jeżeli nie to przynajmniej mieć te same przetworniki. Tyczy sie to również kanału centralnego.

Widziałem kino zrobione z 7 (siedmiu) kolumn Reference KEFa, najwyższy model. Zgadzam się, że to już przesada ale...
Kasa niemożebna ale jakie efekty za to i równomierność sceny.
 

masaj007

New member
Fatman a chciałbyś posłuchac na tym muzyki? Kino ma też zastąpić stereo i takie malutkie kolumny sobie nie poradzą. Ja jestem za tym aby kupić podłogówki na przód albo przynajmniej naprawdę dobre monitory. Poza tym surround moim zdaniem nie jest takie ważne. Ja i tak mam i będę miał tylko stereo
 

_Sebek_

New member
masaj007 napisał:
Sebek z 4 surroundów kino zbudowane? Nic dziwnego, ze sprzedajesz :p
Ja tez polecę Quadral Quintas albo Tannoy Mercury F 3 set

Głośniki są przez producenta oferowane jako surroundy, lecz ich specyfikacja techniczna predysponuje je do stosowania jako "prawie" pełnopasmowe monitorki (pasmo 62-20,000Hz).

Specjalnie skomponowałem sobie w ten sposób zestaw (na ówczesne mozliwości finansowe) a priorytetem była spójność dźwiekowa całego zestawu, małe gabaryty i w miarę schludny wygląd.

W kinie domowym zestaw prezentuje się wysmienicie, szeroka i precyzyjna scena dźwiękowa, neutralna barwa, brak wyraźnych przybrudzeń itp. (oczywiście w odniesieniu do zestawów za podobną cenę)

w stereo oczywiście czuć pewien niedosyt, przede wszystkim słaba mikro i makrodynamika ale pozostałe aspekty brzmienia pozostają bez zmian.

W amplitunerze mam przekierowany bas (z wszystkich głośników) poniżej 90Hz do suba - w ten sposób jestem w stanie porządnie nagłośnić pomieszczenie około 20m bez odczuwalnej kompresji w zakresie dynamiki.

zdecydowanie polecam taki zestaw osobom kompletującym sobie w miare tanie kino domowe, gra to wyraźnie lepiej niż zestawy głośnikowe oferowane w tak zwanych setach wraz z elektroniką.

A sprzedaję ponieważ uzbierałem trochę pieniążków i chcę przeskoczyć na 2-3 krotnie wyższe przedziały cenowe.
 

Fux

Member
przyznam sebek, ze mysle o podobnym zestawie... z powodu braku miejsca w pokoju... mam zamiar zastąpić fronty... surroundami...

Zobacze jeszcze jak zamontuje meble czy będzie miejsce na fronty czy nie...
pozdrawiam
 

Prince

New member
Z 4 identycznymi kolumnami jako kanały front i suround to idealne rozwiazanie
nawet topowi producenci bw, paradigm produkują tzw. LCR - czyli takie same głośniki na front, tył i centrum.

Oczywiście to do kina - chociaż z subem jak nie jest się audiofilem - do muzyki rock, pop - też nie ma problemów .. tylko sub musi być ok.

Mam zestaw KODA AV-702 / SW-1000 i śmiało polecam zestaw na 4 x 702S

Pozdr.
Tomek
 
Do góry