ekranowanie magnetyczne centralnego głośnika

angoos

New member
Wczoraj wreszcie doczekałem się półeczki na TV pod głośnik centralny.
Wszystko pięknie, półeczka ładnie się skomponowała, głośnik leży stabilnie, jednym słowem elegancko.
No i niestety.
Po około 0,5 h oglądania kina domowego, w prawym, górnym rogu pojawiła się kolorowa plama.
No i mam problem.
Głośnik oczywiście ma ekranowanie magnetyczne (B&W LCR 60 S3), więc skąd ta plama.
Głośnik jest umieszczony oczywiście w pozycji poziomej.
Przy górnej krawędzi ekranu TV, gdzieś tak po środku obraz się nieodbarwia. Odbarwia się dopiero w prawym rogu.
Czy to możliwe że ekranowanie głośnika jest tylko wzdłuż jego dwóch dłuższych ścianek? Albo tyko z trzech stron (lewo, prawo i góra)?
Czy raczej cos nie tak z tym ekranowaniem, może cos wewnątrz skrzynki się odkleiło albo co innego?
Jak sądzicie?

Pozdrowienia
 

angoos

New member
Z tego co tu poniżej napisali:

http://www.bwspeakers.com/index.cfm.../ObjectID/51CFC859-5996-11D4-B7E100D0B74745A0

http://www.bwspeakers.com/index.cfm...&objectID=F5CA2E83-3D20-11D4-A67F00D0B7473B37

wynika, że ekranowanie a i owszem jest ale nie ma żadnych gwarancji na poprawną pracę TV w pobliżu głośnika, gdyż nie ma norm. :(
Jak spotkaliście sie z podobnymi problemami to piszcie, bo nie wiem co robić. Jak narazie to chyba tylko zestawić głośnik z TV.

P.S.
A TV to oczywiście CRT.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
A sprawdziłeś prawy głośnik?

Centralny zestaw, wyłącz telewizor z sieci i podłącz ponownie, to się rozmagnesuje. Po kilku dniach będziesz wiedział, czy to wina centralnego.

ArtS :)
 

angoos

New member
Po nocy plama zniknęła (znaczy się że ewidentnie od pola magnetycznego wytwarzanego przez głośnik). Głośnik oczywiście zestawiłem i na razie będzie stał na starym miejscu.
Prawy głośnik mam dostatecznie daleko, zresztą od pół roku stoi na tym samym miejscu i nic się wcześniej nie działo.
Co ciekawe zanim zakupiłem półeczkę, centralny stał z prawej strony przy samym TV i wręcz go dotykał i wszystko było ok. Tyle że stał pionowo.

Czy jest sens reklamowac ten głośnik?
Czy inny egzemplarz tego samego głośnika może mieć lepsze ekranowanie?
Czy to jest to np. kwestia telewizora, że jest zbyt podatny na działanie pola magnetycznego (Nemos 32")?
I dlaczego akurat plama powstała tylko w prawym rogu a nie np. wzdłuż całej długości głośnika?

:???:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Najwyraźniej ekranowanie szwankuje właście po prawej stronie. Możesz spróbować obrócić głośnik frontem do ściany i przekonasz się, czy plama powstanie po lewej stronie. Oczywiście tylko celem eksperymentu...

ArtS :)
 

angoos

New member
Oczywiście że przekręciłem głośnik (zresztą nie frontem do ściany - front pozostał w dobrą stronę) i co.......???

...plamy nie było !!!

Ucieszyłem się niezmiernie!

To jeszcze nic.

Tak z ciekawości i dla potwierdzenia moich domysłów, po jakimś czasie kiedy się już przekonałem że plamy nie będzie przekręciłem głośnik spowrotem i co.........???

...plamy nie było !!!

Ucieszyłem się niezmiernie!

Później jeszcze przez jakieś 2 godziny czekałem żeby się pojawiła ta plama a ona nic.
Czy ktoś mi jest w stanei to wyjaśnić? ;)

Pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Ciekawe. Wyjaśnić nie sposób. Być może właśnie konkretne ustawienie spowodowało tę przypadłość. Z pewnością nie udało Ci się ponowanie ustawić głośnika tak samo, jak poprzednio z dokładnością co do milimetra. Oby tak dalej, po co wnikać? :)

ArtS :)
 
Do góry