konfiguracja zestawu kina domowego

padre

New member
Witam serdecznie.Próbuję złożyć jakiś sensowny zestaw 5.1 do telewizora Panasonic 42PV60.Pokój 15m.Przeznaczenie:kino i muzyka po 50%.Preferowany rodzaj muzyki-jazz.
Zastanawiałem się nad zestawami:DENON AVR-1906 + DENON
DVD-1920
CA Azur 540 R v.2 + CA DVD Azur 540 D
Początkowo myślałem o wydaniu 5 tys. ale chyba nie ma na to większych szans.Co do kolumn to mam zupełny mętlik w głowie




 

padre

New member
Początkowo myślałem o zamknięciu sie w 5 tys. w całości ale raczej już się nie łudzę.możesz mi przedstawić jakąś rozsądną alternatywę?myślałem o kolumnach KEF ale chyba nie wydolę finansowo.Chyba,że będę kupował etapami
 

Marcin_s

Member
padre napisał:
Początkowo myślałem o zamknięciu sie w 5 tys. w całości ale raczej już się nie łudzę.możesz mi przedstawić jakąś rozsądną alternatywę?myślałem o kolumnach KEF ale chyba nie wydolę finansowo.Chyba,że będę kupował etapami
15 metrow to raczej niezbyt duzo... nie szalalbym z floorstandami - raczej poszedl w zestaw dobrych monitorow KEF plus sub... albo nieduze foorstandy (polska esa seria vivace) ale bez suba - na takim metrazu niskiego basu sie nie osiagnie a jedynie nakladanie fal i rezonanse. tak wiec stawialbym na jakosc i rozsadek
 

padre

New member
Co masz na myśli przez dobre monitory KEF?Czy chodzi ci o zestaw KHT 2005?Jak będzie się to spisywało przy słuchaniu jako audio i jak by współpracowało z CA?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Do 15m weź KEF-y iQ5 albi iQ3+stojaki.
Jeżeli masz dobrze wytłumiony pokój to iQ1 nawet zabrzmią pięknie ale do nich to już weź sub.
Optymalnie iQ5 za 1800 pln.
 

padre

New member
masaj,mogę prosić o opinię o zestawie zaproponowanym przez blackninja: ONKYO TX-SR504+DV-SP404+TANNOY F4+FR+FC+SUB.............4725PLN?
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
co sądzisz o zestawie "jajek" KEF?

Też nad nimi myślę... nat tymi najnowszymi co to EISA dostały.
Byłem macałem, oglądałem. Sub jest świetny. Dwie gumowe membrany. Nie słuchałem, ale sam sprzedawca potwierdzał - do kD wspaniałe, brzmienie fantastyczne. Niestey do stereo się nie nadają...
No cóż... mały przetworniczek i tyle...:(
 

masaj007

New member
Tannoy to bardzo, bardzo fajnie kolumny a polityka cenowa powoduje, ze są dostepne. Kolumny poprzedniej generacji M-3 stoją u mnie i są naprawdę pardzo fajnie. Trcohę im basu brakuje ale są miłe w słuchaniu muzyki poważnej czy nawet lekkiego rocka
 
Do góry