kolumny do Denona

Bracket

New member
Witam mam pytanie jakie kolumny dobrać do zestawu denon:
DVD 1920+ AVR 1707 .Słucham muzyki i oglądam filmy w stosunku raczej 1:1.
Co myślicie o kolumnach B&W?Jak na razie to czytam w większości o JBL.Moze warto?....nie wiem.Cały zestaw kolumn 5.1 do 2-2,5 tys.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Ja obstawiam JBL - moze dlatego ,ze im wiecej z nimi obcuje tym więcej czuję ciepła dźwięku . I dla mnie to miodzio na skołatane nerwy.
Ale zawsze odsłuchaj najpierw.
pozdrawiam
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
B&W to świetne kolumny tylko wątpię że stosunek jakości do ceny będzie w stanie dać jakiś sensowny zestaw porównywalny z konkurencją.

Sam miałem jakiś czas temu B&W i byłem bardzo zadowolony, obecnie jednak ślinię się na JBL'e lub Kef'y no ale Kef najprawdopodobniej jak B&W będzie poza zasięgiem cenowym.

Pozdrawiam
 

Bracket

New member
Witam
oki jeżeli B&W sa poza zasięgiem czyli ile by mnie wyniósł taki zestaw?
a drugie pytanie śliniących się na KEF? bo ja nawet o nich nie słyszałem. Dodam że nie lubię "ostro " grającego sprzętu.Przykładowo wybrałem do samochodu alpine zamiast pioneer ponieważ dźwięk bardziej mi odpowiadał.
Powracając do tematu kef-y czy JBl mają bardziej 'miękkie" brzmienie??
Jeżeli macie sugestie napiszcie jaki zestaw polecacie...:confused:
Pozdr.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Lubisz ciepełko w dźwięku, lubisz bas oraz "dawać po garach" i masz duzo miejsca - bierz JBL E80 lub 100.
Jeżeli więcej słuchasz stereo i zależy Ci na punktualności, rytmice, zrównoważeniu całego pasma oraz masz mniej miejsca w chałupie - bierz KEF iQ5/iQ2c/iQ1 + sub.
Para iQ5 to coś koło 1800 pln.
 

Bracket

New member
hmmm no tak.Dużo miejsca no raczej niee.( pokój 5x4m)Nie będę też sprawdzał ile wytrzyma sprzęt i sąsiedzi..:-D
Na każdą końcówkę 85 W trochę duużo, no ale tyle ma sprzęt.
dźwięk ma być naturalny.
Pytanie tez do Masaja bo czytałem jego wypowiedzi, jest obiektywny.
Pozdr.
 

Grzegorz

New member
Jeżeli nie jesteś audiofilem to nie kupuj kolumn KEF'a tylko JBL. Zalet tych pierwszych po prostu niezauważysz lub je zleckeważysz. Do filmów i codziennego grania kup sobie JBL, dadzą Ci miękki, ciepły bas a tony wysokie wyeksponują prawidłowo.
A jak dorośniesz ;) to kupisz KEF iQ9.
 

masaj007

New member
Jak masz te 2-2,5 tys to na początek kup porządne fronty a potem resztę.
Wybor kolumn zalezy od tego jaki dźwięk chcesz uzyskać z jednej strony amsz dynamiczne i basowe Paradigm i JBL a z drugiej raczej wyważone Celestiony
 

Bracket

New member
witam no fakt. przejrzałem ofertę i raczej powoli złożę komplet.Dzięki Masaj za sugestie.
jak na razie wybrałem:
front 2x JBL E60
sub JBL E150 P
centr JBL EC25
tył 2x JBL E20
co wymienić w tym zestawie? bo tak cena mi skoczyła do 4..tys..:( ale cóż..
powiedzmy że teraz ograniczę się do tej kwoty.
 

masaj007

New member
Z ceną napewno można powalczyć i zejść w okolicę 3,500zł i niżej. Za 4 tys to już można mieć E-80 na przód i do tego jeszcze fajne przewody
 

mlapaj

New member
A moze DALI?

Jestem posiadaczy duńskich kolumn DALI IKON 6. Poezja, choć bardziej do muzyki niż kina. Tam potrzeba włączenia subwoofera, bo siły DALI nie mają. Są za to nizwykle subtelne... JBL to woły robocze do kina. B&W to klasa sama w sobie. Jest kevlarowy bas, który pompuje niskie tony jak karabin maszynowy:) Krótki i zwarty bas. Gratuluje wyboru Denona - kapitalny sprzęt. Ja po 5 latach używania Yamahy uciekam z tej marki...
 

ThYX

New member
mlapaj napisał:
Jestem posiadaczy duńskich kolumn DALI IKON 6. Poezja, choć bardziej do muzyki niż kina. Tam potrzeba włączenia subwoofera, bo siły DALI nie mają. Są za to nizwykle subtelne... JBL to woły robocze do kina. B&W to klasa sama w sobie. Jest kevlarowy bas, który pompuje niskie tony jak karabin maszynowy:) Krótki i zwarty bas. Gratuluje wyboru Denona - kapitalny sprzęt. Ja po 5 latach używania Yamahy uciekam z tej marki...

Napisz coś więcej proszę o Dali Ikon 6. Ja zamierzam kupic te kolumny w przeciągu 2-3 tygodni, słyszałem je tylko w stereo z Denonem/Yamahą/Maratzem/HK i zwycięzcą okazał się Denon. Ale opisz mi proszę coś więcej na temat tych kolumn. Masz zestaw 5.1 czy tylko stereo? Jakiego masz suba ? Opisz inne swoje wrażenia :))))

Pozdr.
 

Bracket

New member
mlapaj napisał:
... bo siły DALI nie mają. Są za to nizwykle subtelne... JBL to woły robocze do kina. B&W to klasa sama w sobie. Jest kevlarowy bas, który pompuje niskie tony jak karabin maszynowy:) Krótki i zwarty bas. Gratuluje wyboru Denona - kapitalny sprzęt. Ja po 5 latach używania Yamahy uciekam z tej marki...
Thanx for [SIZE=-1]corgratulations
No właśnie ja myślałem o B&W ale czy zmieszczę się w tej granicy cenowej?
kwestia kolumn jest otwarta....
[/SIZE]
 

Bracket

New member
witam
no chyba zmienię zdanie, trochę bardziej wgryzłem się w temat. mój poprzednik wpomiał o kolumnach Dali.Wszędzie gdzie znajduję zestawy to tylko z kolumnami Dali lub z Wharfedale, różnych typów(mocy).
Ale nie to jest ważne.Ktoś może coś powiedzieć na temat tych marek?
Pozdr.
 

masaj007

New member
B&W powinny być łączone z amplitunerem, który zagra delikatnie np. CA czy Yamaha. Połącznie z HK wypadło u mnie starsznie. Kolumny grają trochę męczącą górą więć radze długo posłuchać, zeby potem nie narzekać ;)
 

Bracket

New member
masaj007 napisał:
B&W powinny być łączone z amplitunerem, który zagra delikatnie np. CA czy Yamaha. Połącznie z HK wypadło u mnie starsznie. Kolumny grają trochę męczącą górą więć radze długo posłuchać, zeby potem nie narzekać ;)
a jakie kolumny polecisz do Denona? żeby wypadło dobrze...
 

samson

New member
Bracket napisał:
a jakie kolumny polecisz do Denona? żeby wypadło dobrze...

Hm... bardzo niejedoznaczne stwierdzenie "żeby wypadło dobrze".
Z tego co pisałeś muzyka i KD 1 : 1.
Poprę radę Fatman'a: KEF. Mam z nimi osobiste doświadczenia (poprzednia linia Q ) - grają naprawdę muzykalnie, czasami aż za delikatnie.
Do kina i do pełnej radochy z SACD dokup koniecznie sub'a.

Pozdrowienia
 

Grzegorz

New member
Do zestawu DVD 3910 + AVR 4306 Denona mam KEF iQ7, gdyby nie s-woof (także KEF) to oglądanie KD było by porażką - to bardzo "delikatne" kolumny. Jeżeli lubisz słuchać muzyki z przytupem to nie bierz KEF-ów, one są stworzone do innego rodzaju muzyki i dla innej grupy odbiorców; co nie znaczy że nie radzą sobie z basem, oddają go prawidłowo ale nie robią z niego bożka.
 
Do góry