JAMO C 607 HCS 3 5.0 Opinia Test

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Lestek dziwne ,używasz kolumn Jamo c605 HSC3 ,więc wiesz czego można się spodziewać po kolumnach Jamo z tego pułapu cenowego
Jeżeli obecnie nie jesteś zadowolony z brzmienia Jamo to zupełnie bez sensu jest kolejny podobny zestaw ,trzeba poszukać innych głośników .Napisz może co Ciebie razi w brzmieniu Jamo ,których używasz
 

Arek

Member
przemko77, to chyba ja pisząc pytanie nie zauważyłem, że w stopce kolegi widnieje Jamo c605 HSC3. Pewnie pytał o c607 a kupił c605 ;-)

co nie zmienia faktu, że również ciekawi mnie jego opinia na temat tej serii, bo zamierzam w niedalekiej przyszłości wymienić set s606.

[edit]
znalazłem, kolega tutaj podzielił się już opinią:
LINK
 
Ostatnia edycja:

Sławo

New member
Proszę Was tylko nie Jamo. To absolutny budżet w najgorszym tego brzmienia rozumieniu. Cena zestawów dotyczy wyłącznie koloru frontów a'la blacky piano i nic ponadto. Kolumny te kwalifikują się wyłącznie do odtwarzania wybuchów w KD, do muzyki toto nie polecam. Po za niezrozumiałym hukiem nic innego nie da się słuchać. Ja męczę się jeszcze troszkę z 606HCS3 i koniec pieśni. W tym przedziale zalecałbym raczej MA BX6 są najbardziej zrównoważone. Znajdź gdzieś na PW Blackyninja-on jest w temacie. Nie zawodzi. Ja też się uparłem na 606 do Y RXV767 pomimo,że odradzali mi co niektórzy ale siła komercji zrobiła swoje. Wpadłem. Obecnie dojrzewam do wymiany tychże kolumn. PS ideałem byłoby, żebyś pojechał na odsłuch. Nie sugeruj się absolutnie tym forum. Poszperaj na forach audiostereo, strero:szukaj:. Tam są bardziej kumaci goście(z całym szacunkiem dla ferajny) w tej wąskiej dziedzinie.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Po części się zgodzę, bo sam kiedyś jak szybko kupiłem s606 tak szybko sprzedałem. Chyba że ktoś potrzebuje w większości do kina, to nie są złe. Mnie właśnie brakowało tej jakości w stereo. Z drugiej jednak strony pokaż kolumny za 1500zł 5.0 które grają świetnie w kinie i stereo? Może jeszcze QQ 5000 są ciut lepsze w muzyce. Trochę nie na miejscu jest porównanie ich do BX6, bo to zupełnie inna klasa kolumn. Nie ma co dużo wymagać od sprzętu za taką cenę, a uważam że nie są najgorsze. Miałem kiedyś budżetowe Kody, i nie ma co ich porównywać do Jamo. W Jamo dużo większa waga, jakość wykonania i brzmienie. Na jakim forum by kolega nie czytał, to w tej kwocie cudów mu nikt nie stworzy. Jeżeli jest coś wartego uwagi to na Naszym forum, czy Audiostereo ludzie polecą podobnie. Może jedynie na Elektroda mu polecą wykonanie DIY:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krystian1993

New member
Bawią mnie takie komentarze "błagam tylko nie JAMO". Czy kiedykolwiek słyszałeś jak grają C607 ? Porównanie kolumn s606 do c607 gdzie cały zestaw s606 kosztuje niewiele więcej niż jeden front C607 ? Sam posiadam C607 HCS3, przy kupnie porównywane do Tagi, Paradigma, i wielu innych. Powiem krótko: nigdy nie zamieniłbym ich na inne. A z powodu takiego, że mają piękne zrównoważone brzmienie i ciężko jest znaleźć coś lepszego w takich przedziałach cenowych. I to nie tylko moja opinia. No ale cóż. Musiałem odkopać i napisać bo się z lekka zirytowałem ...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja słuchałem przez nie za długą chwile poprzednią serie Jamo C 405. I całkiem przyjemnie grały. Na pewno to lepsze kolumny od Jamo 606.
 

krystian1993

New member
Ja na początku miałem duży dylemat. Aż do momentu odsłuchu. Jamo c 607 grają lepiej od Paradigm monitor 9 v.7 i takie porównania jak najbardziej. Taga harmony platinum f100, dali zensor 7. P.S kilka lat temu c 607 były droższe od 9v.7 :) Jak ktoś nie wierzy w brzmienie c 607 to zapraszam na kawę i odsłuch :) (bo jestem przekonany, że większość krytykujących nigdy nawet nie widziało ich na oczy, a ocenia firmę tylko przez pryzmat modeli "marketowych" Pozdro
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Bawią mnie takie komentarze "błagam tylko nie JAMO". Czy kiedykolwiek słyszałeś jak grają C607 ? Porównanie kolumn s606 do c607 gdzie cały zestaw s606 kosztuje niewiele więcej niż jeden front C607 ? Sam posiadam C607 HCS3, przy kupnie porównywane do Tagi, Paradigma, i wielu innych. Powiem krótko: nigdy nie zamieniłbym ich na inne. A z powodu takiego, że mają piękne zrównoważone brzmienie i ciężko jest znaleźć coś lepszego w takich przedziałach cenowych. I to nie tylko moja opinia. No ale cóż. Musiałem odkopać i napisać bo się z lekka zirytowałem ...
Mnie bawią wszystkie takie sformułowania "błagam tylko nie xxx"
 

lestek

New member
Bawią mnie takie komentarze "błagam tylko nie JAMO". Czy kiedykolwiek słyszałeś jak grają C607 ? Porównanie kolumn s606 do c607 gdzie cały zestaw s606 kosztuje niewiele więcej niż jeden front C607 ? Sam posiadam C607 HCS3, przy kupnie porównywane do Tagi, Paradigma, i wielu innych. Powiem krótko: nigdy nie zamieniłbym ich na inne. A z powodu takiego, że mają piękne zrównoważone brzmienie i ciężko jest znaleźć coś lepszego w takich przedziałach cenowych. I to nie tylko moja opinia. No ale cóż. Musiałem odkopać i napisać bo się z lekka zirytowałem ...

witam, tak sobie pomyślałem, że odświeżę temat...ja również jestem tego samego zdania co krystian1993 ludzie na forum tak jak sprzedawcy w niektórych sklepach na śląsku mylą serię "c" z serią "s"...sam chciałem kupić c607 w zestawie 5.0 ale rok temu były dla mnie za drogie a sprzedawca dał mi dobrą cenę za c605 w zestawie 5.0....parę tygodni temu wymieniłem amplituner Denona na Marantza i muszę przyznać że kolumienki zagrały jeszcze lepiej wykorzystując zwoje zrównoważone brzmienie i dość dobrą dynamikę... w ubiegłych tygodniach przed zakupem amplitunera długo się zastanawiałem nad ich wymianą bo kasa i by była i podczas odsłuchu nowego amplitunera ciężko było mi znaleźć coś również interesującego ...owszem znalazłem ale 2 lub 3 razy droższe od c605...postanowiłem je zostawić jak na razie...zima idzie heheh się zobaczy latem ...ciekawi mnie to za ile by poszły c605 na allegro heheh
 

krystian1993

New member
Jak kupowałem C607 to przed tym miałem w domu na testach C605. Musze przyznać, że grały bardzo ładnie, aczkolwiek w C607 dzięki temu, że jeden z głośników odpowiada tylko za średnie tony, oraz dzięki temu, że znajduje się w osobnej komorze, dużo lepiej brzmią średnie tony. Kolumny tworzą zdecydowanie lepszą scenę (co u mnie robi robotę ponieważ mam duże pomieszczenie). No i z wiadomych przyczyn C607 mają mocniejsze tony niskie. W podobnych pieniądzach moim zdaniem ciężko jest znaleźć coś lepszego (oczywiste jest to, że jeżeli za stereo płacimy 3000 zł a później porównujemy je z kolumnami za np. 7000 zł to na 100 % odczujemy różnicę). A z kolei są gusta i o nich się nie dyskutuje. Niektórym będzie podobało się brzmienie Jamo, innym Taga, innym Paradigm a jeszcze innym Magnat czy cokolwiek innego. Uważam, że kiedy już kupujemy kolumny za tyle pieniędzy to w większości przypadków nie ma "te są lepsze a te gorsze". Po prostu każdemu podoba się coś innego : )) Inaczej sprawa kształtuje się jak ktoś chce kupić cały zestaw za np. 700 zł. Wtedy różnice pomiędzy kolumnami są KOLOSALNE :D
 
Do góry